N či M?

V Evropě zuří druhá světová válka, každý britský občan se ve jménu lásky k vlasti snaží zapojit do boje proti fašismu. Hrozba však nepřichází jen zvenčí, největšími nepřáteli se ukazují být zrádci z vlastních řad. Jak je však odhalit? Tommy a Pentlička Beresfordovi už nejsou nejmladší, to však neznamená, že by pro tento úkol nebyli jako stvoření. Nenápadná, avšak dokonale sehraná dvojice se vydává do přímořského letoviska v Leahamptonu. Někde tam by se měli skrývat dva krajně nebezpeční agenti známí dosud jen pod písmeny N a M…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179402/n-ci-m-179402.jpg 4280

Tommy & Pentlička 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Knižní klub

N or M?, 1941

Kniha N či M?

VeruMalfoy

Příjemné rychlé počtení, které mi rozzářilo večer. S touto dvojicí detektivů jsem ještě nic nečetla, tato kniha byla první a moc se mi líbila. Rozhodně doporučuji, pokud máte rádi Poirota od Agaty. :)

Devorah
30.11.2021

Tato kniha se řadí k těm méně vydařeným od paní Christie,nicméně i tak je to stále dobrá a čtivá kniha. Není to, bohužel, klasická detektivka, na jaké jsme od ní zvyklí, ale děj dobře ubíhá, má pár vtipných a napínavých momentů, které nám vrátí mírné zklamání z hlavních aktérů, v tomto případě trochu nudného a skoro až všedního manželského páru. Není to báječný Hercule Poirot, ani všetečná slečna Marplová, je to jen jiná Agatha Christie.

Ava365
21.08.2021

Bohužel nedočteno. Tato kniha mi prostě nesedla.

domihruzkova
07.07.2021

Oceňuji malý počet stran. Hezky to odsýpalo.

vodovodnice
13.06.2021

Musím říct, že jsem si uvědomila až na konci knížky, že je to detektivka. Pořád jsem si říkala: Tak kdy bude ta vražda?... :-)
Zase jsem se nechala napálit.
Celá knížka na mne působila velmi optimistickým dojmem a spíš jako vyprávění dobrodružství.
Že se tam stala vražda jsem si přečetla až na konci a vůbec si to neuvědomila :-)
A hrozně se mi líbila chrápající morseovka :-D To jsem četla poprvé, takový originální signál jsem ještě nikde nepotkala, smála jsem se na celé kolo. :-D Velmi originální :-)
Byla to velmi milá, netypická a vtipná detektivka.

osman111
27.03.2021

Ja musím uznat, že mě kniha nijak zvlášť nezaujala. Děj sice plynul svižně a pociťovala jsem i jisté napětí, ale pár hodin po přečtení jsem si nedokázala vzpomenout o čem kniha pojednávala.
Za mě průměr.

Jenny46
24.03.2021

Odpolední jednohubka poslech mluvené slovo - trochu jiná detektivka od A. Christie, špionážní hra. Tommy a Pentlička zachraňují Británii...
Ze začátku pomalý rozjezd, ale nebylo to špatné 3,5*

RADOST
13.03.2021

Poslouchala jsem jako kvalitně zpracované mluvené slovo - za to dávám třetí hvězdičku. Tento příběh se však A. Christie nepovedl. Nezaujal, působil povrchně, nevěrohodně. Škoda.