Dům u kanálu

Dům u kanálu https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139019/bmid_dum-u-kanalu-rvj-139019.jpeg 4 302 41

Tommy & Pentlička série

Tommy a Pentlička Beresfordovi (mimo jiné neohrožení hrdinové detektivky Tajemný protivník) si zpestří své maličko nudné stáří návštěvou tety Ady v penzionu Slunné vrchy. Jedna z jeho obyvatelek, paní Lancasterová, osloví Pentličku prazvláštní otázkou na dítě za krbem. Tři týdny nato teta Ada umírá. Tommy s Pentličkou najdou mezi jejími věcmi malbu domu u kanálu, dárek od paní Lancasterové. Pentlička si je jistá, že stejný dům už někde viděla. Chce se zeptat na podrobnosti, po paní Lancasterové však jako by se slehla zem. Nezbývá než najít zobrazenou stavbu, tím se však Pentlička rázem ocitá v ohrožení života.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Knižní klub

By the Pricking of My Thumbs , 1968

konicekbily
01.07.2018 5 z 5

Tady se "detektivní nestandardní detektivní duo" hodně snažilo, aby mne dobře pobavilo. A povedlo se mu to. A pochválit musím i autorku za "dokonalou zamotanost"!

Devorah
23.10.2017 4 z 5

Miluji knížky od Agathy Christie, jsou vždy skvěle propracované, nicméně u této je znát, že ji autorka psala již v pokročilém věku. Je spíše takovým průměrem. Nedosahuje kvalit příběhů s Herculem Poirotem, ani se slečnou Marplovou, ačkoliv jim Tommy s Pentličkou šlapou na paty. A co se týče zápletky, nebyla špatná, ale ani dechberoucí. Ovšem vyzdvihnout musím postavy, s jejich charaktery si spisovatelka pohrála na výbornou.

Schamila
22.02.2017 4 z 5

Je to balzám na duši, po těch všech současných drsných thrillerech, opravdu pohodové počteníčko, je tam napětí, je tam malebně popsané prostředí, máte pocit, že tam všude jste a koukáte na to, hodně zamotaná zápletka, do poslední chvíle nevíte, kdo je ten padouch. Takže jestli máte rádi napětí a být v poho - tak čtěte - doporučuji.

metrolog
25.11.2016 5 z 5

Velice příjemné čtení. Je to zase něco jiného než Poirot a sl. Marplová. To jenom dokazuje neuvěřitelný potenciál autorky. Ale pozor, i když je to pohodové čtení, je to také čistokrevná detektivka. A skvělá. Jen k uváděným komentářům, že filmové zpracování je se sl. Marplovou, doplňuji, že byl natočen také výborný francouzský film, který existuje i v českém znění, bez sl. Marplové, a drží se víceméně pevně předlohy. Pro toho, kdo by měl zájem se o filmu dozvědět více, uvádím odkaz na filmovou databázi: http://www.csfd.cz/film/218764-skubani-v-palci/prehled/

haki34
17.11.2016 4 z 5

I kdyz mi Tommy s Pentlickou k srdci neprirostli, tady davam za 4 ;)

David_Vesely
01.10.2016 4 z 5

Tato kniha byla pro mě spíše takovým průměrem, co se týče knih od této autorky. Tommyho a Pentličku mám rád – je to skvělá detektivní dvojice a jejich knihy jsou pro mě odpočinkové, přesto tato kniha byla něčím zvláštní. Jedno ale musím vyzdvihnout – charaktery! Postavy, kteří jsou v této knize se mi obzvláště líbili a zápletka také nebyla špatná. Setkáváme se zde s obyvateli malé vesničky Sutton Chancellor, milým farářem, sekretářkou, manželským párem a dalšími pestře vybarvenými obyvateli. Přesto mi na této knize něco nesedlo a to byl závěr! Jsem zvyklý, že knihy od Agathy mají vždy perfektní rozuzlení a závěr této knihy byl až moc rychlí, vše bylo nahuštěno na zhruba 20 stránkách a děj byl trochu táhlý. Přesto se ale jedná o velmi dobrou knihu! Agatha ji psala již v pokročilém věku, ale postavy zvládla na výbornou! Celá kniha je taková příjemná a velmi dobře se čte. Určitě ji doporučuji!

iva.gracova
29.08.2016

Moje první seznámení s Tommym a Pentličkou Beresfordovými... Pohodové čtení, napínavé a místy i strach nahánějící... doporučuji k jakékoli příležitosti :-)

ddomikk
08.06.2016 4 z 5

Nikdy nenastane doba aby mě tvorba královny detektivek omrzela! Opět děkuji ze skvělý a nečekaný příběh.

Harold
03.12.2014

Tommy a Pentlička, zajímavé, rozhodně se člověk nenudí. Rozuzlení příběhu je překvapující

Mi-šu-le
09.08.2014 4 z 5

Moje první kniha od Agathy a velmi se mi líbila, těším se na autorčiny další díla.

markétka2002
07.03.2014 5 z 5

super akorát jemi líto Prudence co se nechala praštit do hlavy na hřbitově a myslim, že ji praštil farář.

wooloong
06.10.2013 5 z 5

Jak nemám Pentličku a Tommyho moc ráda, tenhle příběh mi přišel dost zdařilý. Zvlášť zmínka o chudákovi mrtvém dítěti za krbem, která zpočátku vypadá jako náhodný výrok pošetilé stařenky, mě dostal. V TV verzi řeší záhadu s Pentličkou slečna Marplová.

Market = )
05.10.2013 3 z 5

Tentokrát jsem moc nadšená nebyla, na mě tam bylo zbytečně moc poměrně velkých dějových "zvratů", až to působilo dost neuvěřitelně. Ale velmi oceňuju Alberta :-D.

kika 13
12.08.2013 5 z 5

Psáno hůmorně a četla se pěkně.

Skjaninka
08.06.2013 4 z 5

Tak v tejto Agathinej detektívke nenájdete žiadnu slečnu Marplovú ani puntičkárskeho Poirota, ale môžete sa tešiť na nemenej zaujímavú Pentličku a jej manžela Tommyho.
Samozrejmosťou je skvelý Agathin štýl, pútavý príbeh plný záhad a nejasností, ktoré sa postupne odkrývajú vďaka všímavej a ráznej Pentličke. Ale pri trošku väčšej pozornosti, dokáže dané záhady objasniť aj samotný čitateľ.
Je to jedna z tých lepších oddychoviek.

Kaety
18.02.2013 4 z 5

Musím souhlasit s uživatelkou Kubííínááá v tom, že kniha byla lepší než film a také je z části odlišný tím, že v knize nevystupuje sl. Marplová a název Waterlily znamená v knize také něco jiného než ve filmu.
Setkáte se zde se starou známou dvojicí detektivů Tommy a Pentlička, dále se zmizelou paní Lancasterovou, pí. Yorkovou, vrahem malých nevinných dětí, neznámou paní Johnonsovou, starým farářem, obětavou služebnicí, starým hrabětem, s gangem lupičů šperků, zlodějkou Vražedná kočka a především se záhadným krásným starým domem U kanálu a jeho obrazem, který namaloval známý umělem Boscowan.
Opět podařená detektivka s dvojicí Tommy a Pentlička.

Dumicek
07.02.2013 5 z 5

Opět perfektně napsané dílo z pera Aghaty Christie..Tommy a Pentlička opět na scéně ve velice záhadném příběhu.

Kubíííína
10.08.2012 5 z 5

Mě se tato kniha moc líbila, určitě byla lepší než její zfilmovaná podoba(film Cukání v palci se slečnou Marplovou-která přitom v knize vůbec nebyla).

Bastera
14.10.2011 4 z 5

Nemůžu si pomoct, ale tahle Agathina kniha má pro mě nějaké magické kouzlo, možná proto, jak tu již někdo říká, že měla dost všech těch svých detektivů a vyslala tak na scénu tentokráte manželský pár, který samozřejmě do všeho také strká prsty :) Bylo to přímo pohlazení po všech těch belgických a francozských výkřicích Poirota i jeho nabubřelosti a naopak zdánlivě nenapádné staré panny Marplové jsem i já ráda sáhla po něčem trošku odlišném a zklamaná jsem nebyla :)

Trina1
12.03.2011 4 z 5

Asi tak polovina knížky se mi zdála celkem zdlouhavá, některé věci se tam stále omílaly kolem dokola. Závěr byl ovšem (jako vždy) překvapivý a nečekaný.
Když to shrnu - už jsem četla lepší knížky od Agathy.