Dům u kanálu

Tommy a Pentlička Beresfordovi (mimo jiné neohrožení hrdinové detektivky Tajemný protivník) si zpestří své maličko nudné stáří návštěvou tety Ady v penzionu Slunné vrchy. Jedna z jeho obyvatelek, paní Lancasterová, osloví Pentličku prazvláštní otázkou na dítě za krbem. Tři týdny nato teta Ada umírá. Tommy s Pentličkou najdou mezi jejími věcmi malbu domu u kanálu, dárek od paní Lancasterové. Pentlička si je jistá, že stejný dům už někde viděla. Chce se zeptat na podrobnosti, po paní Lancasterové však jako by se slehla zem. Nezbývá než najít zobrazenou stavbu, tím se však Pentlička rázem ocitá v ohrožení života....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139019/dum-u-kanalu-139019.jpg 4.2241

Tommy & Pentlička 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Knižní klub

By the Pricking of My Thumbs, 1968

Kniha Dům u kanálu

Feliska764
28.09.2021

Tommy a Pentlička jsou moje oblíbená detektivní dvojka a i když už nejsou nejmladší, tak mě stále baví. Jenom jsem trnula strachy o Pentličku :-)

Kontryhelka
14.03.2021

Úžasné čtení, které vcucne do děje a čtenář ani nepostřehne, že vlastně hltá stránku za stránkou a najednou je konec. A s uspokojením odloží další skvělé dílo a s dobrým pocitem sáhne po další skvělé detektivce od geniální autorky.

Ava365
07.02.2021

Tommy s Pentličkou mi nějak k srdci nepřirostli. V detektivkách od této mistryně oboru dávám přednost těm, kde pátrají po zločincích Hercule Poirot a slečna Marplová.

Bája89
06.02.2021

Miluju Tommyho a Pentličku. Tady už to sice není onen bezstarostný mladý pár, ale stále mají své kouzlo. A upřímně, kdo z vás se na konci o Pentličku nebál?

PeterBahn
08.01.2021

Lehce mi kniha připomínala úvodem do příběhu knihu Muž v hnědém obleku. Úvod mnohé naznačoval, ale pokračovala mnohými až trochu nepravděpodobnými zvraty. Závěr měl spád i napětí, ale trochu nepravděpodobný průběh. Tomy a Pentlička mi až tak nesedli. Když se ale osvobodím od těchto zase mých překombinovaných úvah, četlo se příjemně…:-)

LibraryGirl
23.08.2020

Příběh se mi celkem líbil, ale konec byl moc příkrý a náhlý. Tommy a Pentlička je skvělá dvojka, i když jsou již v důchodu a mají vnoučata.

Aghatte
31.08.2019

Tommyho a Pentličku mám méně ráda, a knihy s nimi se mi tak nelíbí. Ani filmy mě neoslovily.
Není to špatné, pořád je to Paní Aghata, ale už to není dokonalé.

petraj30
14.08.2019

Ústřední dvojice vyšetřovatelů mě velmi překvapila, velmi ráda se ke knize někdy vrátím