Tomík na cestách

Tomík na cestách https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406593/bmid_tomik-na-cestach-qGh-406593.jpg 4 104 36

Dopravní prostředek si vybral vskutku netradiční – tuk-tuk starý 35 let, který si pořídil v Thajsku. Odtud vyrazil přes Myanmar, Indii, Nepál, Írán, Turecko a další země, dokud po 13 000 kilometrech nedorazil do roka a do dne do České republiky. O výjimečné zážitky a neuvěřitelné situace neměl nezkušený Tomík nouzi: nabídky k sňatku, útěk před slonem, příšerní Indové, ale i nádherný Írán. To vše vám Tomík povypráví s humorem a nadsázkou.... celý text

Jrsnbl
13.05.2020 4 z 5

Tomíkův příběh je neskutečně krásný. Zhlédl jsem jeho videa na YouTube, byl na dvou přednáškách a v neposlední řadě přečetl i tuto báječnou knihu. Text je jednoduchý na přečtení, příběh naprosto úžasný. Vše je ještě doplněno o roztomilé ilustrace, u kterých se čtenář mnohdy zastaví. Doporučuji.

bagel
24.02.2020 4 z 5

Zábavná i poučná kniha, obdivuji Tomíka, jak vše zvládl. Grafická úprava je sice moc pěkná, ale raději bych uvítala více fotek a hlavně čitelnější popisky pod nimi.

Raszkulce
22.01.2020 3 z 5

Jako dobrý, četla jsem ale i lepší cestopisy. Začátek byl poněkud zdlouhavý, některé popisy událostí, milostných eskapád na mě byly až příliš ALE potom se styl vyprávění zlepšoval a konec se mi hodně líbil :) Proto tři hvězdičky! Určitě si zajděte na přednášku od Toma, je lepší než knížka :)

Olia
06.01.2020 4 z 5

čtivá knížka, s přibývajícím příběhem se zlepšuje i styl vyprávění..

Tereza K.
05.01.2020 4 z 5

Přemýšlím, kolik příběhů je pravdivých a kolik z nich se stalo tak, jak je popsáno... a docházím k jednoznačnému názoru, že to vůbec není důležité! Cestování s Tomíkem je uvěřitelně neuvěřitelné, zábavné, občas nebezpečné a napínavé ale každou stránkou jiné... osobité... tak jako Tomík. Díky za milý čtenářský zážitek... :-)

Vendula17
28.11.2019 4 z 5

Skvělá knížka plná příběhů, které se zdají až neuvěřitelné. Občas se člověk směje humorným příhodám, jindy nechápe, jak to Tomík všechno zvládl přežít. Kolik nervů ho celá cesta stála... Dech beroucí...

xxtom
11.11.2019 5 z 5

Moc hezká knížka, čtivá. Jak mě pan Vejmola ve svých videích na Youtube nezískal, tak v k nize se mu to určitě povedlo. Pro lidi a dobrodruhy, co mají rádi cestování s minimem prostředků určitě doporučuji přečíst.

Aaloha
16.09.2019 5 z 5

Krásná knížka, psaná s lehkým humorem, usmívala jsem se i v MHD když jsem knížku četla cestou do práce. Moc hezké ilustrace. A smekám před Tomášem, že cestu dotáhl do konce. Překonal spoustu útrap a přece to nevzdal. I slza mi ukápla.

essidaven
15.08.2019 5 z 5

Parádní cestopis! Je psán velmi příjemnou formou, není tam zdlouhavý popis cesty nebo nudná omáčka, ale pouze vtipné i absurdní historky z cest, přesto má kniha hlavní "dějovou" linku. Tomík umí situaci krásně vykreslit, pochechtávala jsem se nahlas. Velmi doporučuji:-)

renata67
06.08.2019 4 z 5

Příjemná, oddechová knížka

Hopulka
28.07.2019 5 z 5

Proč se člověk vydává na takovou podivnou cestu? Nejspíš je to takové dobrodružství pro dobrodružství, říkala jsem si zpočátku. Ale ono ne!
Je to o tom, že hlavně cesta je cíl, o kráse, o lidech, o poznání sama sebe, o tom vyzrát z bláznivého moravského kluka, který jž před tímto podnikem přišel na chuť cestování, v úctyhodnou osobnost. Klobouk dolů před Tomíkem, že to i přes nespočet překážek dotáhl dokonce!
Kam to bude příště? Přece jen to chce nějakou tu nevěstu, ne? ;-)

jithushka
12.06.2019 5 z 5

S cestopisy, knihami, které radí jak, kam a za kolik cestovat, se poslední dobou "roztrhl pytel".

Tahle kniha je ale jiná. Neudává rádoby superfakta, nenajdeme v ní filologická okénka ani tipy na to, jak a kde ušetřit. Naopak! Kniha na vše co si čtenář od cestopisu přeje a to zejména milý a upřímný příběh o cestě v tuktuku, který čtenáře nepustí a nutí číst dál.

Kniha příjemně plyne, je vtipná a rozsahově tak akorát. Po grafické stránce též velice příjemná záležitost.

Pokud byste měli sáhnout jen po jednom českém cestopisu, za mě je to rozhodně příběh kluka z Moravy, který zvládl projet v tuktuku půl světa!

kony9
29.05.2019 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem, velmi dobře napsaná, kapitoly dlouhé tak akorát, neuvěřitelné zážitky! Konec dojemný. Uvítala bych víc fotografií, ale ilustrace byly skvělé! Myslím si, že s tímto typem knih (nebo přednášek, filmů - viz Zibura, Daň Přibáň a spol.) by se měl každý seznámit, krásně boří předsudky a steretypy, učí nás, že nic není černobílé a lidé jsou různí, nedají se odsoudit na základě barvy pleti/národnosti/vyznání, v tom si myslím, že jsou tyto knihy nejcennější. Na druhou stranu, kdo nechce jít do hloubky, přečte si prostě jen veselé vyprávění jednoho dobrodruha :-)

kilometr
25.05.2019 4 z 5

Příběh o tom,jak si jeden trouba něco usmyslel,nevzdal se,šel si tvrdě za tím s vidinou toho,že třeba až dojede,vykouzlí lidem úsměv na tváři a nakonec nakrmí i svého psa.Jen ty popisky pod fotkami mohly být ještě menší,aby se lépe četly.85%.

zuzana4587
20.05.2019 4 z 5

Velmi poutavý příběh, který Tomikovi v dobrém slova smyslu závidím a ze srdce přeju :-) Kniha je čtivá, vyhovují mi krátké kapitoly, a oceňuju nádherné ilustrace. Uvítala bych ale ještě dalších 100 stran. Myslím, že se autor mohl více rozepsat, ale věřím, že některé zážitky jsou prostě nepřenosné :-)

Sarajana
18.05.2019 5 z 5

Skvělý, emotivní příběh, který by si podle mě měl přečíst každý