Tomáš Garrigue Masaryk

Tomáš Garrigue Masaryk https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34836/bmid_tomas-garrigue-masaryk-tsn-34836.jpg 5 32 8

Je to vůbec první kniha, která osobu T. G. Masaryka zpřístupní dětem a mládeži. Text knihy, který si psala sama ilustrátorka a byl odborně redigován, je živě propojen s ilustracemi, které mají blízko ke klasické ilustraci i ke komiksu. Rozevřená kniha svou pestrostí připomene dobové noviny. T. G. Masaryk a vznik Československa poprvé také pro děti.... celý text

Imor
07.09.2021 4 z 5

Velmi pěkně graficky provedená kniha. Text jednoduchou formou seznámí čtenáře s celým životem TGM. Doporučuji pro děti.

M-arta
10.12.2017 5 z 5

Stručný životopis TGM v nádherně vizuálním hávu - určený spíš starším dětem (odhaduji tak 10+), protože už předpokládá větší povědomí historických souvislostí, které se v knížce spíš jen rekapitulují.

bagel
23.05.2017 4 z 5

Poučné i pro mě.

axi81
16.11.2015 5 z 5

Moc povedené, stručné, leč lidské.

04.02.2015

Opět autorka připravila přehledný životopis našeho milovaného prvního prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka. Půjčil jsem si knihu hlavně pro svého desítiletého vnuka, vždyť je hlavně určen mládeži. I pro mne je kniha příjemnou rekapitulací dějin tohoto vzácného člověka, spojeného se vznikem našeho svobodného Československa.

hanicka258
27.01.2015 5 z 5

Krásná knížka, jak textově, tak i ilustracemi. Renáta Fučíková dokáže dětem podat životopisnou tématiku velice živě a zajímavě! Děkuji :-)