Tomáš G. Masaryk

Tomáš G. Masaryk https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92031/bmid_tomas-g-masaryk-OgG-92031.png 4 12 3

Studie s ukázkami z Masarykových spisů s dokumentárními obrazovými přílohami. 32-015-68 2. vydání

Apo73
Apo73
09.03.2024 3 z 5

Přečetl jsem dychtivě uprostřed normalizace, protože Masaryk, protože Machovec a ještě vydáno 1968. Musím říct, že to se mnou neotřáslo, jak jsem myslel, že otřese. Je to poctivý portrét, hodně se zaměřující na Masarykovu filozofii (což je dáno autorem), a myslím, že to v této Edici Odkazů pokrokových osobností bylo v danou dobu umění maximálně možného. Takže to oceňuji, ale z dnešního pohledu si třeba myslím, že P. Kosatík s knihou Jiný TGM je svěžím větrem.

Simikik
Simikik
15.11.2018 4 z 5

Objevila jsem Masaryka v naší domácí knihovně a těšila se na něj. Není to tak docela četba do vlaku, ikdyž jsem ji tam četla. M. Machovec se nás snaží provázet životem pana prezidenta Masaryka od dětství až po jeho skon. Kniha je náročnější vědeckou prací, obdivující TGM ve všech směrech. Odhaluje nám filosofické pojetí života TGM, jeho sudijní úspěchy, jeho cestu životem, politický náhled na situaci v naší zemi při vzniku první republiky.
Kniha pro mě byla přínosná pro objevení nálady, ve které první republika vznikala a jakým způsobem se TGM dostal k politické profesi.

m.ART.y
m.ART.y
05.02.2014 3 z 5

Studie zabývající se dětstvím TGM a především jeho filozofickými a politickými názory, které se utvářely v rozmezí 70. až 90. let 19. století. Tyto druhy publikací se mi hodnotí těžce z důvodu velmi vědeckého přístupu a složitých filozofických frází, které každý člověk pochopí jinak a jinak je dokáže předávat dál. A u M. Machovce mi přišlo, že je dál předává ještě složitější formou než sám Masaryk.