Tom Turbo - Vlk so zlatým tesákom

Tom Turbo - Vlk so zlatým tesákom https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410854/mid_tom-turbo-vlk-so-zlatym-tesakom-PjL-410854.jpg 4 2 1

Tom Turbo, najfantastickejší bicykel na svete, a jeho priatelia Karo a Klaro objavili v lese kamenného vlka so zlatým tesákom v papuli. Prečo kamenný vlk zavýja? Stráži naozaj veľké tajomstvo? Tom Turbo sa ženie do nového, vzrušujúceho dobrodružstva...

Dobrodružné , Pro děti a mládež , Záhady

Vydáno: , MOTORSTAV

Der Wolf mit dem Goldzahn , 1994

Eeve
Eeve
03.08.2021 3 z 5

(SPOILER) Tak aby som pravdu povedala, tieto príbehy Toma Turba ma nezaujali ani v mladšom veku nejak extrémne, prečítala som si, a odložila...je to písané takým tým snáď až príliš detským a jednoduchým spôsobom, keď si vezmeme fakt, že tam vystupujú už teenagery. A to ani nehovorím o krásnych príkladoch pre deti, napr. tváriť sa, že spíš, a potom potajomky pred polnocou utiecť z domu, či odísť si len tak bez povolenia zo školy a ísť "detektívovať"...no potěš koště :) Ani ilustrácie nie sú nič moc, chúďa dievča tak vyzerá na 30 rokov minimálne :)
Ale aby som to len nehanila, nápad je to zaujímavý, taký bicykel by chcelo určite každé dieťa, i mne sa páčil :) A krátkosť knihy je tiež plus, vhodné pre nižšie vekové kategórie, taká jednohubka.

Thomas Brezina
rakouská, 1963