Skočný příliv

Skočný příliv https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175915/skocny-priliv-v9p-175915.jpg 4 757 197

Ostrovní pláž v zátokách Hasslevikarna se stane němým svědkem nelidské vraždy. Obětí je neznámá těhotná žena. Píše se rok 1987, případ je po čase odložen jako nevyřešený. Po více než dvaceti letech ho znovu otevírá Olivia Rönningová, studentka Policejní akademie. Má k dispozici moderní metody a techniky, novinové články, spisy, svědectví, ale chybí jí to nejpodstatnější – Tom Stilton, který tehdy vedl vyšetřování, ale teď jako by se po něm slehla zem… Výjimečný debut, jehož tíživá severská atmosféra čtenáře okamžitě vtáhne do děje a odmění je nečekaným závěrem; vychází ve 22 zemích.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

Springfloden , 2012

petrzel
21.10.2017 4 z 5

Ze začátku byla pro mě kniha komplikovaná moc jmen a moře postav ,ale jinak výborná detektivka

Kacule88
14.10.2017 5 z 5

Perfektní knížka,ze začátku tam bylo trochu více postav,ale v průběhu knížky si člověk zvykl.

Danago
26.09.2017 5 z 5

Olivia Rönningová, studentka Policejní akademie otvírá odložený případ z roku 1987. K jeho vyřešení potřebuje Toma Stiltona, který tenkrát vedl vyšetřování, ale teď není k nalezení.
Knížka je naprosto skvěla a velice výjimečná . Příběh má úžasnou tíživou atmosféru a čtenáře vtáhne do děje od první stránky. Já jsem se opravdu od knihy nemohla odtrhnut. Závěr je naprosto nečekaný , bravurní a velice překvapivý. Prostě tato knížka je úžasná.

Scharks
17.08.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, děj byl skvěle napsaný a zápletka byla opravdu perfektvně vymyšlená a nebyla zde nouze o překvapení!! Nakonec se mi podařilo cca v polovině knihy odhalit jedno tajemství, ale kdo je vrah pro mne bylo až do konce knihy záhadou :) Skvělá detektivka s pro mne známými místy (zbožňuji knihy od S. Larssona!). Už jsem opravdu zvědavá na další díly :)

Maňule
06.08.2017 5 z 5

Perfektní thriller s dokonale vymakanou zápletkou a skládačkou, jejíž dílky do sebe ke konci krásně zapadnou, napínavý od začátku do poslední stránky. A moc se mně líbila postava Olivie. Těším se na další díl.
A doporučuji!!!

Leni.S89
24.06.2017 5 z 5

Ze začátku byl děj jako na horské dráze, dost se mi pletla jména a příběhy a trochu jsem se v tom ztrácela, naštěstí všechno do sebe zapadlo jako do skládačky a vznikl z toho perfektní celek..konec mě dost překvapil..a tak to má být. Doporučuji!

čef
21.05.2017 5 z 5

Vynikající detektivka, která podle mne zdaleka převyšuje ostatní knihy těchto autorů. Jednotlivé, zpočátku hodně nejasné, zápletky se postupně zdánlivě zjednodušují a dostávají čtenáře na špatnou stopu, takže je v závěru patřičně překvapen, aniž by řešení bylo bůhvíjak násilné a za vlasy přitažené. Prostředí švédské blahobytné společnosti, která je nám tak často dáváno sociálními inženýry za vzor, je zde vykresleno docela reálně se všemi bezohlednými podnikateli, bezďáky, kurvami, prodejnými politiky a dětskými bojovníky. Naštěstí Polisen a Börjlindovi ještě dobře fungují a tak se od nich snad dočkáme dalších povedených kousků.

Calibra
13.02.2017 4 z 5

Po přečtených komentářích jsem od knihy čekala trochu víc. Příběh hezký vymyšlený, ale některé věci mě rozčilovaly. Nejvic asi náhoda, že si Olivie zrovna vybere případ po svém otci a ještě shodou okolností... Kdo četl, tak ví... Jsem zvědavá na další díly

miloslav0399
31.01.2017 4 z 5

I když autorské duo není u nás tak proslulé jako jiní severští autoři, v lecčems předčí i ty největší hvězdy. Košatá expozice knihy zahrnuje mnoho postav a nesouvisejících epizod od Kostariky po švédský ostrůvek, od bezdomovců po krále. A pak to najednou začne dávat smysl a zapadat do sebe, sice chvílemi trochu neorganicky, ale většinou hladce, a o překvapení není nouze. Hlavní detektivové nejsou, jak už to dnes většinou bývá, klasickými policisty, ale neubírá jim to na uvěřitelnosti. Ani příběh není tak akční a násilný, jak je v žánru běžné, nicméně ani jednoho v něm není málo. Za mě velmi nadprůměrná severská krimi. (Když si Olivia v jednu chvíli povzdechne, že není žádná Lisbeth Salanderová, dovolím si jí oponovat: ještě, že tak :-)

Dafra
20.01.2017 4 z 5

Nejprve jsem se nedokázala do knihy začíst. Bylo zde opravdu moc postav, moc dějových linií, špatně jsem se v tom orientovala a vážně uvažovala o tom, že knihu nedočtu. Pak ale nastal zlom. Ve chvíli, kdy na scénu přichází Tom Stilton, mě kniha začala zajímat a vlastně už jsem se od ní neodtrhla. Děj mě nakonec úplně pohltil a byla jsem strašně moc zvědavá, jak vše dopadne. Trochu mi vadilo, že je v příběhu možná až moc šťastných náhod, poměrně dost situací, kdy byl správný člověk ve správnou dobu na správném místě, ale přesto se mi kniha velmi líbila. Vše se logicky vysvětlilo, úplný závěr ohledně Olivie se dal tušit od první kapitoly, jen nebyla jasná ta cesta k tomu. Detektivky čtu velmi málo, tahle mi byla doporučena, ale rozhodně nelituji. Knihu doporučuji, jen musíte "přežít" těch prvních 160 stran.

MarianP
05.01.2017 4 z 5

Z knihy mám zmiešané pocity. Pri čítaní som mal pomerne dosť veľký problém s dvoma vecami: množstvo zbytočných postáv a množstvo zbytočných dejových línií. Takisto mi bola proti srsti celá línia týkajúca sa bezdomovcov ( nič proti) ale tá predstava mi jednoducho nesedí ( bezdomovec vyšetruje vraždu...).
Chcel som dať 3* ale pridal som ešte jednu navyše a to z toho dôvodu, že druhá polovica knihy bola konečne detektívkou, zameraná na vyšetrovanie vraždy. Páčilo sa mi prostredie, opis vyšetrovania a vynikajúco prepletené a súvisiace dejové línie.
Vytkol by som teda nepodstatné pasáže ( okolo bezdomovcov, okolo cage fighteringu a stenčil by som pasáž o Bertilovi a jeho firme).

adelinka
31.12.2016 5 z 5

Zaujíímavé a aj napínavé čítanie od začiatku. Prípad alebo vražda bola nevyriešená a odložená a vracia sa k nej študentka policajnej akadémie po 20-tich rokoch, je súčasťou jej školskej práce. Prípad si vybrala aj preto, lebo na prípade pracoval aj jej, už mŕtvy otec.......ten záver ma úplne prekvapil........

Rosana
30.10.2016 5 z 5

Skvělá knížka se zajímavým dějem a zejména závěrem. Velice doporučuji.

Zuzka222
24.09.2016 5 z 5

Jedním slovem skvělé! Je pravda, že tam bylo trochu moc postav a zpočátku jsem měla trochu problém zorienovat se kdo je kdo a kdo souvisí s kým. Děj byl však napínavý od samého počátku, propracovaný do posledního detailu s opravdu nepředvídatelným závěrem. Dobře mi tam zapadala i druhá dějová linka s bezdomovci, která se zaměřovala na Toma a jeho život a připravila nám tak půdu pro další díly.

motolka
12.07.2016 5 z 5

Luxusní thriller. Sice jsem se ztrácela v postavách a jménech, ale jinak neměla chybu. Doporučuji.

Pav
28.04.2016 5 z 5

Velmi zajímavé prostředí bezdomovců a případy, které spolu zdánlivě nesouvisejí a naopak. Úplný konec mě velmi překvapil. Narozdíl od jiných krimi nebyl předvídatelný.

Dousabel
27.04.2016 5 z 5

Paráda! Super thriller s geniálně propracovanou zápletkou a naprosto nečekaným rozuzlením! Na konci knížky mě čekalo opravdu velké překvapení, vůbec mě to nenapadlo! Opravdu, i při psaní knih platí, že ve dvou se to lépe táhne! :) Jdu se pustit hned do dalšího dílu.

Pavlnka
21.04.2016 4 z 5

Moc dobře napsaná kniha, čtu ve špatném pořadí, ale hlavni hrdinové jsou mi moc sympatičtí.

tereza1036
06.04.2016 3 z 5

Čekala jsem od toho trochu vicero. Ale docetla jsem ji, coz se da povazovat za uspech. Obcas tam bylo az moc nahod. Skoda.

Dumicek
02.04.2016 5 z 5

Na tuto autorskou dvojici jsem narazila uplne nahodou a po precteni ukazky jsem si rekla,ze si knihu od nich pujcim. Vzala jsem rovnou i dalsi dil :) no a musim rict, ze jsem rada, ze jsem na ne narazila. Kniha se mi opravdu libila. Je psana lehce, krasne se cte...nejsou v ni extra dlouhe kapitoly coz je vyhoda. V deji jsem se orientovala. Jedine co nemusim jsou svedske nazvy ulic, to jsou hrozne zkomoleniny :D ale za to autori nemohou...do dlouhe chvile jsem si myslela,ze vrahem je nekdo jiny nez kdo to nakonec byl, coz me taky potesilo. Zaver me sokoval a musim rict,ze uz ted se tesim na pokracovani.