Dobrodružství Huckleberryho Finna

Dobrodružství Huckleberryho Finna https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70032/bmid_dobrodruzstvi-huckleberryho-finna-N64-70032.jpg 4 731 84

Příběh se odehrává v polovině 19. století, ještě před americkou občanskou válkou. Román sleduje cestu a vývoj vztahu mezi dospívajícím Huckleberry Finnem a uprchlým jižanským otrokem Jimem během plavby po toku Mississippi. Společná dobrodružství a nesnáze mezi nimi vytváří pouto. Líčení sice jsou podávána autorovým humorným stylem, zároveň však vyjevují nesouhlas Marka Twaina s otroctvím v jižanské kultuře.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Albatros (ČR)

Adventures of Huckleberry Finn , 1884

nicolettkaa
nicolettkaa
07.03.2019 3 z 5

Kniha mě bavila do té doby, dokud se na scéně neobjevil Tom Sawyer se svými bláznivými nápady a "chytrými" řečmi. Přišel mi zde neskutečně otravný, víc než v předešlém díle a zkazil mi tak dojem z celé knihy

Hani77
Hani77
26.01.2019 4 z 5

3* jsou málo, 4* jsou moc ☺. Kniha se mi líbila míň než Tom Sawyer a nikdy jsem se k ní nevrátila.

85098211
85098211
02.01.2019 4 z 5

Pokračování Toma Sawyera se autorovi podle mého názoru už tolik nepovedlo, i když nedokážu posoudit, proč se tak stalo. Prostě tady oproti první knize něco chybí, příběh už nemá tu samou šťávu, bohužel. Ale i tak stojí za přečtení, to zase ano ;-). Proto dávám o jednu hvězdičku míň, knihu však určitě doporučuji :-).

eliska2669
eliska2669
15.10.2018 5 z 5

Vtipné, geniální a s total dobrou atmosférou. Někdy depresso. Story je docela komplikovaná, budu si to asi muset někdy přečíst znova, ikdyž jsem to už párkrát četla. Vybavují se mi z toho spíš takové obrazy, jak je u nějaký paní v přestrojení za holku, jak je se zločinci na lodi, něco s černochama, a má absolutně nejoblíbenější scéna s opilým otcem a jeho hláškami aka "Tremp tremp, mrtví jdou, trem tremp, jdou si pro mne. Ale já s nimi nepůjdu..." nebo "Pomoc, pomoc, kouše mě do týla!"

Pavelpi
Pavelpi
10.08.2018 5 z 5

V dětských letech ta kniha patřila mezi moje nejoblíbenější.I když jsem neměl vůbec představu,co jsou to otroci atd.Spíš se mi líbila dobrodružství,která Huck zažíval.Budu se muset ke knize vrátit a znovu si jí přečíst.

piroušek
piroušek
05.12.2017

trochu jinak napsaná, realističtější obsah děje i postav, dotýká se rasových problémů, msty a pod., není to bezstarostná kniha jako Dobrodružství Toma.

Nelasp
Nelasp
08.10.2017 4 z 5

Na rozdíl od Toma Sawyera je druhý díl již více cítit obžalobou rasových a společenských rozdílů v té době. I přesto je kniha napsána velice čtivě a vtipně.

vlkodlaq
vlkodlaq
26.07.2017 5 z 5

Po cca dvaceti letech čtu znovu a baví snad ještě více, než tehdy. Mám rád příběhy z této doby, obzvláště jsou-li dobře napsané, kdy přírody a zvěře bylo ještě dost. Doba, kdy člověk unavený společností se prostě sbalil a šel žít do přírody bez lidí. Doba bez elektroniky, prakticky bez daní, bez EET. Doba divoká a surová, ale mnohem jednodušší a povětšinou vlastně klidnější.

Loginus
Loginus
08.06.2017 5 z 5

Mám to raději než Toma Sawyera. Nejvíc se mi líbí příběh do té doby než se s ním Huck opět setká, ale celkově moc dobré-

honyczek
honyczek
09.04.2017 2 z 5

Dobrodružná kniha plná přetvářky a lsti. Občas se to dost zamotává, ale nakonec se to rozuzlovalo ani nevím jak. Kniha mě moc nezaujala.

Metroušek
Metroušek
22.02.2017 5 z 5

Velice zajímavý zážitek je číst tuto knihu v dětství a pak znovu v dospělosti. Jako byste četli dvě různé knihy. Vřele doporučuji!

Ikkju
Ikkju
14.09.2016 5 z 5

Toma Sawyera jsem dostal jako dárek na prvním stupni školy, přišel mi dobrodružný, strašidelný, romantický i vtipný, ale přesto zvláštním způsobem uhlazený, stejně jako jeho hlavní hrdina.

H. Finna jsem našel ve staré knihovně prarodičů, špinavá plátěná vazba s orvaným obrázkem a příběhy, které mě zvláštním způsobem šokovaly (zacházení s černochy, šílenství krevní msty, linč, žvýkání tabáku), atmosféra daleko víc dirty, usazená v barvité, leč místy neskutečně drsné realitě. TS je klasika, jako dospělý bych se ale vracel raději právě k HF, už kvůli zajímavě zachyceným dobovým reáliím.

Nikki.Jukki
Nikki.Jukki
31.07.2016 3 z 5

Knihu jsem si chtěla přečíst, jelikož patří mezi díla světové klasické literatury. Hádám, že bych ji ocenila více, kdybych byla malý kluk či čtenář mladšího věku. Přesto příjemné počtení, místy trochu zdlouhavé, dobrodružství v názvu sedí dokonale a navíc pěkně zobrazené myšlení lidí tehdejší doby v USA, zejména co se týče černochů.

Ramilia
Ramilia
05.04.2016 3 z 5

Příjemná kniha, zajímavě napsané. Ukazuje také pohled na černochy před více než sto lety, to potom člověku dojde, proč jsou ještě stále dnes ty rasové nepokoje v USA, holt nějaké křivdy se ani po několik generací nedají zapomenout...
Huck mi byl docela sympatický, naproti tomu Tom mě neskutečně vytáčel - takový drzý domýšlivý floutek. Být Huckem tak ho mlátím pořád.
Pár posledních kapitol mě už pak vůbec nebavilo (od "záchranné mise"), připadalo mi to až moc přehnané. A už vůbec to pro mě nebylo vtipné. Proto dávám jen tři hvězdy. Kdyby byla větší škála hodnocení, dala bych 7 z 10.

regulax
regulax
15.02.2016 3 z 5

Dobrodružství o kterých se dnešním počítačovým klukům jen zdá :-) Místy k neuvěření, místy naivní, místy o život, místy krutá realita!

ThrisaManx
ThrisaManx
18.01.2016 3 z 5

Kniha nebyla špatná, přesto pro mne těžce uvěřitelná a někdy až moc protahovaná, se zbytečnými prvky. Jednou přečteno, víckrát se k ní nevrátím.

Audri
Audri
15.01.2016 4 z 5

Krásná dobrodružná kniha, často napínavá někdy i trochu drsná. Ale musí být přečtena!

Luccy78
Luccy78
31.08.2015 5 z 5

Pěkné, dobrodružné a napínavé vyprávění Huckleberryho Finna se skrytým podtextem.. Pro ty, co mají rádi trochu toho dobrodružství, je kniha jako stvořená.

woodward
woodward
17.08.2015 5 z 5

Tom je hlava v oblacích a Huck je noha na pevné zemi. Což odpovídá, protože Tom vyrůstá jako obyčejnej kluk obklopen láskou, péčí i výchovnými pohlavky tedy Polly, zatímco Huck se o sebe musel odjakživa starat sám. Tahle dvojice je podle mě to nejlepší co Mark Twain stvořil.

farbi
farbi
26.07.2015 5 z 5

Huckyho dobrodružstvo som čítala jedným dychom od začiatku do konca. Ocitala som sa s ním na miestach, kde trávil pohodové chvíle aj boj o prežitie. Je to už pekných pár rokov, čo som čítala tento príbeh, ale nikdy naň nezabudnem a ak budem mať možnosť, rada si ho prečítam znova.