Tom Sawyer detektivem a jiné povídky

Tom Sawyer detektivem a jiné povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32866/tom-sawyer-detektive-32866.jpg 4 42 6

Sbírka devíti povětšinou satirických povídek jednoho z nejslavnějších amerických autorů devatenáctého století. Mark Twain vandroval po celých Spojených státech, živil se celou řadou nejrůznějších zaměstnání, poznal mnoho lidských osudů. Bohaté životní zkušenosti a hlubokou znalost lidské povahy naplno zužitkoval ve svém psaní. Některé povídky z této sbírky se dočkaly i filmového zpracování (např. Miliónová bankovka s Gregory Peckem v hlavní roli). Knížka Tom Sawyer detektivem a jiné povídky, která je dnes určena hlavně mladším čtenářům, jistě potěší i celou řadu dospělých.... celý text

bilamyska
bilamyska
02.03.2023 3 z 5

S Tomem Sawyerem jsem byla skopokojená, ale další povídky mě posunovaly k horšímu a horšímu hodnocení. V mém momentálním čtenářském rozpoložení /upřednostňována výhra dobra nad zlem/ mě povídky o podvodnících všeho druhu znechucovaly, ačkoliv satira je to opravdu dobrá a v jiném časovém období se by mi nejspíše líbily. Naštěstí mi doslov vysvětlil co jsem potřebovala pochopit, a nyní mohu nezaujatě ohodnotit 3*

kokrokr
kokrokr
21.10.2020 3 z 5

Za tři a půl bodu.

Disease
Disease
06.01.2020 4 z 5

Tom Sawyer je sice pro děti, ale ten zbytek povídek je opravdu Twainovo creme de la creme :-)

1871
1871
31.01.2017 4 z 5

Ironie dostatečně břitká a přitom bez vulgárních urážek. To je to co nám dnes chybí.

Blancheerka
Blancheerka
13.12.2016 3 z 5

Kniha obsahuje 9 povídek satiricky laděných, je to přijemné a povzbudivé čtení, doporučila bych ho spíše mladšímu čtenáři.

Michal_ctenar
Michal_ctenar
28.10.2015

Krásná sbírka humorných povídek výborného znalce USA konce 19. století. I když jsem zdaleka nepřečetl od M. Twaina vše, tak jsem se vždy pobavil, i poučil. Doslov knihy je mírně poplatný době vydání knihy, ale dost z něj platí i dnes.