Tom Sawyer detektivem a jiné povídky

Tom Sawyer detektivem a jiné povídky

Sbírka devíti povětšinou satirických povídek jednoho z nejslavnějších amerických autorů devatenáctého století. Mark Twain vandroval po celých Spojených státech, živil se celou řadou nejrůznějších zaměstnání, poznal mnoho lidských osudů. Bohaté životní zkušenosti a hlubokou znalost lidské povahy naplno zužitkoval ve svém psaní. Některé povídky z této sbírky se dočkaly i filmového zpracování (např. Miliónová bankovka s Gregory Peckem v hlavní roli). Knížka Tom Sawyer detektivem a jiné povídky, která je dnes určena hlavně mladším čtenářům, jistě potěší i celou řadu dospělých. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32866/tom-sawyer-detektive-32866.jpg 4.222
Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, Albatros

Ironie dostatečně břitká a přitom bez vulgárních urážek. To je to co nám dnes chybí.

Blancheerka
13.12.2016

Kniha obsahuje 9 povídek satiricky laděných, je to přijemné a povzbudivé čtení, doporučila bych ho spíše mladšímu čtenáři.

Michal_ctenar
28.10.2015

Krásná sbírka humorných povídek výborného znalce USA konce 19. století. I když jsem zdaleka nepřečetl od M. Twaina vše, tak jsem se vždy pobavil, i poučil. Doslov knihy je mírně poplatný době vydání knihy, ale dost z něj platí i dnes.