Tolkien a jeho tajemný svět

Tolkien a jeho tajemný svět https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179295/tolkien-a-jeho-tajemny-svet-r2S-179295.jpg 4 29 8

Postavy a neuvěřitelná stvoření, o nichž se píše v této knize, stvořila bohatá fantazie anglického spisovatele Johna Ronalda Reuela Tolkiena. Profesor Tolkien napsal celou řadu pohádek a románů. Nejslavnější z nich jsou dobrodružná kniha Hobit, její pokračování nazvané Pán prstenů a sbírka Silmarillion, která pojednává o počátku jím stvořeného světa. Všechny se odehrávají ve smyšleném dávném období Evropy, kterou představuje Středozem. Tolkienovy hluboké znalosti staré angličtiny a severštiny a řady dalších jazyků ho přivedly k vytvoření více než deseti umělých jazyků (nejznámější z nich jsou quenijština a sindarština - jazyky elfů v Pánovi prstenů ). Kniha Tolkien a jeho tajemný svět se snaží uvést mladší zájemce neznalé dějů a reálií popisovaných ve stěžejních dílech o Středozemi do tohoto kouzelného a fantastického světa obydleného podivuhodnými bytostmi. Dozví se v ní, jak se z hobita Sméagola stalo ošklivé stvoření Glum, přečtou si o příhodách draka Šmaka či o kožoměnci Meddědovi.... celý text

mayhem993
14.05.2022 3 z 5

Pěkný úvod do Tolkienova universa pro děti. Vzorek Gandalfova roucha je TOP!!!

Jenny055
26.12.2021 4 z 5

Kniha naozaj krásna, kopec informácií, ktoré fanúšikovia Pána prsteňov a Hobita veľmi ocenia. Ja som videla všetky filmy v češtine, ktoré ma hneď chytili a potom som sa už nemohla stotožniť so slovenským prekladom. A túto knihu som dostala v slovenskom jazyku (veď ako inak). Nemyslím, že slovenský preklad je zlý, ale my Čechoslováci si musíme vybrať pri "sérii" jeden jazyk, inak je to bieda. Stalo sa mi to aj pri Harry Potterovi.

Annkag
15.04.2018 3 z 5

Spracovanie formou detskej obrázkovej encyklopedie,zaujimave ilustracie.Jednoduchost textu a nove informacie,ktore nam v inych dielech Tolkiena možno unikli.Ešteže som tak hodná že ma takýmto skvostom Ježíšek obdaroval :)

Pazúzu96
04.04.2018 4 z 5

Kniha je zajímavě zpracovaná, jelikož je vybavena názornými "artefakty". Čekal jsem trochu víc informací, ale i přes to jsem se zde dozvěděl pár pro mě nových faktů. Řekl bych, že pro děti je to ideální kniha k seznámení se se světem Středozemě.

Alex.Barunka
22.08.2016 3 z 5

Po grafické stránce je kniha nádherná s mnoha doplňky jako jsou pohlednice, pera z orlů či Gandalfova šála. ALE. Po obsahové stránce je kniha pouze lehce informační, nekomplexní.

tatjana1737
30.03.2016 3 z 5

Pro mne trochu zklamání... čekala jsem ilustrace jako z Obrazů Středozemě či Středozemě očima malířů a ilustrace jako od Davida Daye. Knížka obsahuje informace stručné a ilustrace autorské, tedy místy ne podobné tomu, nač jsem zvyklá (třeba podoba Gandalfa, Elronda, Galadriel či Arwen). Je koncipovaná jako leporelo a obsahuje různé vlepené přílohy (výrobu sudů v Esgarothu, orlí pero, žíně koňů jízdmarky) včetně několika pohlednic na konci knížky. Pro ty, kteří pojímají Středozem a informace o ní trochu vědečtěji, je knížka poněkud "dětská". Pro ty, kteří jsou zvyklí na podobu svých hrdinů z filmů, odlišná jejich představou. Osobně tedy z celé knihy nejvíce hodnotím hlavně útržek z Gandalfovy šály...

zuzana13
27.06.2015 5 z 5

Krásné ilustrace. Doporučuji knihu všem fanouškům pána prstenů.

Aniday
25.03.2014 5 z 5

krásná kniha - nejen pro děti 8)

Středozem, Středozemě (Tolkien)

Autorovy knížky

Édouard Kloczko
ukrajinská
2011  79%Tolkien a jeho tajemný svět

Kniha Tolkien a jeho tajemný svět je v