Tokijský motýl

Já – a princezna? Romantický hit, u kterého se budete královsky bavit. Izumi Tanaka měla vždycky pocit, že prostě nezapadá - ono je těžké zapadnout, když jste japonského původu a žijete na maloměstě v severní Kalifornii, kde většinu obyvatel tvoří běloši. Její máma ji vychovala sama - a vždycky to byly ony dvě proti celému světu. Pak Izzy ovšem zjistí, kdo je jejím otcem - a nejde o nikoho jiného než o samotného japonského korunního prince Což znamená, že přímočará a drzá Izzy je princezna. Nastanou jí divoké časy. Odcestuje do Japonska, aby se seznámila s otcem, kterého v životě neviděla, a se zemí, kterou vždycky toužila navštívit. Být princeznou však neznamená jenom nosit luxusní šaty a třpytivé korunky. Nenasytná média jsou jí v patách, její bodyguard se zdá být až moc sympatický, a navíc jsou tu všechny ty tisícileté zvyky a tradice, v nichž se musí zorientovat doslova přes noc. Izzy je někde mezi dvěma světy - doma nebyla dost Američanka, ale tady zase musí dokázat, že je dostatečně „japonská“. Podlehne Izumi těžké korunce, nebo bude žít pohádkový princeznovský život, šťastně až navěky?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478169/big_tokijsky-motyl-Vwm-478169.jpg 4.258
Literatura světová, Dívčí romány, Pohádky

Vydáno: , CooBoo

Tokyo Ever After, 2021

Kniha Tokijský motýl

1Barulinka

◾Kdyby byl film Deník princezny knihou, tak by to byla právě Tokijský motýl. Až na to, že děj se odehrává v Asijském prostředí, což mi přišlo jako příjemná změna.
◾Musím ocenit, že Izzy byla opravdu vtipná a romantická linka mi taky sedla. Žádné náročné čtení, dobře se mi u toho večer usínalo

Knihožroutka23

Tohle mě zklamalo tak hrozně moc. Od knihy jsem čekala teda daleko víc. Námět to mělo skvělí a já miluju filmy Deník princezny i Osobního strážce a tahle kniha měla být kombinaci toho obojího a vesměs i byla. Ale přišlo mi, že to bylo celé nějak divně podané a nějak mi to prostě nesedlo.

naty_z_knihy

Tokijského motýla jsem měla přečteného jedním dechem.
Knížky z královského prostředí mě moc neberou, ale tahle mě úplně nadchla.
Dějová i romantická linka byla skvělá.
Moje oblíbená hate to love. Líbilo se mi i nezvyklé prostředí Japonska, kam Izumi odjede poznat svého otce. Knížku určitě doporučuju.

Malinali

Romantický vtipný ya příběh. Nejsem cílová skupina, ale moc mě bavilo. Takový "Deník princezny" z Japonska.

nofreeusernames

Nechápu, jak mě to mohlo tak bavit, ale bavilo. Je to total pohádečka, insta láska, absolutně nerealistické, místy totálně wtf, takové Princezniny deníky/Osobní strážce na steroidech. Ale lehounké, odsýpá to, je to vtipné, no prostě jsem si to užila. Teď na to asi byla ta pravá nálada, jsem zvědavá, co si budu myslet za pár dní.

Fortuna7

Krásná, milá a velice vtipná oddechovka.
Co si budem, jsou to vlastně Deníky princezny po Japonsku, ale mně to vůbec nevadilo a vážně si to moc užila :-).
Velkým plus pro mě taky byla hlavní hrdinka Izumi. Holka, která má sebevědomí, nefňuká a chce se něco přiučit.

DreamerX9

Tak tohle bylo skvělý, krásná, milá a hřejivá oddechovka v lednových dnech.
Něco jako film deník princezny akorát v Japonsku. Zumzum byla skvělá holka, praštěná, jeden trapas za druhým ale přitom nesobecká a vládla srdcem. Smála jsem se a celkový příběh mě dostal do dobré nálady. Srdcovka :)))
"Zem zapomene
Však ve mně budou dál žít
Karaoke bary
Lékárny a teplý čaj
A talíř dorajaki"

LittleRebelle6
26.12.2021

Knížka byla zábavná . Bavila mē číst i když jsem ji natahovala aby mi vydržela 2 týdny . Líbilo se mi zpracováni .