Tokijský ghúl:re 9

Tokijský ghúl:re 9 https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468640/bmid_tokijsky-ghul-re-9-0Qh-468640.jpeg 4 25 6

Tokijský ghúl:re série

Navzdory všem zvratům bitva pokračuje a mnozí z inspektorů ÚPG čelí nebezpečné situaci – a především nebezpečným starým známým, ze kterých se zvratem osudu stali nepřátelé, a kteří se vynořují jako přízraky z minulosti, aby našim hrdinům na poslední chvíli pořádně zaškodili.

DarthSoren
29.08.2022 3 z 5

Oproti předchozímu dílu je evidentní propad. Celá devítka se nese ve znamení postranních charakterů, což by nebylo na škodu, nicméně děj se nijak zvlášť neposouvá. Je zde pár překvapení, které hodnotím kladně, ale opět většinu zdárných momentů podkopává nikdy nekončící nepřehledná akce. Takový průměr ale mnohem lepší než 3. díl :re.

Terva
09.02.2022 4 z 5

„Vždyť jsem vám
zabila velitele.
Přece byl
pro vás
tím nejdůležitějším....“

Další z příběhů Tokijského ghúla nepřináší skoro nic nového. Bitva pokračuje. Umírají lidé i ghúlové. Vracejí se někteří starý známí, ale již se z nich stali nepřátelé. To jsou asi jediné zvraty, které čtenáře dokážou překvapit. Příběh je plný výkřiků. I obrázek na přebalu této knihy, je vlastně jakýmsi výkřikem. Scénář opět povedený, kresba, jak už jsme zvyklí – klasika.

Citát: Kdo je u tebe mrtvej!

Ale rozhodně nejde o nic pomíjivého. Zásadních věcí je tady dost. Čtenář by si myslel, že už jde vše do finále, ale opak je pravdou. Spousta věcí není dořešeno a některé nové aspekty se vynořují z minulosti a hlásají krušnou budoucnost. Hodně jsem se zasmál u komentářů k ikonkám před kapitolou 89. Hlavně u Rjóko: „Vlastně byl od počátku jasné, že umře“. Před každou kapitolou je spousta těchto komentářů. Tak se bavte.

Citát: Jakmile před nepřítelem utečeš dvakrát, už ho nikdy neporazíš.

-Endy-
28.10.2021 3 z 5

Mě už ty nekonečné nepřehledné bojové scény asi nebaví. Mohla bych napříště poprosit o trochu komorní konverzace u kávy?

yonda
05.08.2021 5 z 5

Hodně akční díl. Hodně překvapujících informací.

p3tris
16.07.2021 3 z 5

Jak je v sérii zvykem, některé knihy posouvají děj a věnují se hlavním postavám a některé jsou plné akce. Tahle je ten druhý případ. Tedy ne, že by se neodehrály některé zásadní zvraty, ale jsou schovány mezi údery a kryty. A to je možná trochu problém, protože Išida kreslí akci pěkně, ale někdy dost nepřehledně. Takže čtenář musí udržovat stále plnou pozornost, když se děj přesouvá na jiná místa i v půlce kapitoly, nebo dokonce stránky. Možná i pro to se za mně jedná o jednu ze slabších částí a těším se na další, třeba trochu klidnější díl.

orangerose
01.07.2021 5 z 5

Pěkně akční díl, cekat na další :(, do srpna

Sui Išida (p)
japonská, 1985