Tobiáš Lolness

Tobiáš Lolness https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/108157/bmid_tobias-lolness-bIV-108157.png 5 497 117

Pro velký zájem čtenářů vydává nakladatelství Baobab v novém vydání velký dobrodružný román o chlapci, který měří jen o něco víc než jeden milimetr! Souborné vydání obou dílů v jednom svazku. Domovem hlavního hrdiny je obrovský strom, který je pro jeho obyvatele celým světem. Jednoho dne odmítne Tobiášův otec vydat tajemství svého geniálního, ale pro přežití stromu nebezpečného vynálezu. Rodina Lolnessových je poslána do vyhnanství a Tobiáš musí prchat až do země trávového lidu. Hledá bezpečí, přátele a způsob, jak zachránit strom před zničením, neboť srdce stromu je nahlodáno hlubokým kráterem. Pokusí se odvrátit katastrofu a najít své rodiče a Elíšu...... celý text

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Svojtka & Co , Baobab

Tobie Lolness , 2007

lumiluvi
11.03.2019 5 z 5

Kniha mě už od prvních stran zaujala, zamilovala jsem si autorův styl psaní.. Lehká "pohádkoidnost", láska k přírodě, smysl pro pravdu a spravedlnost se pojí dohromady a vytvářejí půvabnou postavičku Tobiáše, kterého prostě musí milovat každý... Osobně velmi doporučuji, myslím, že se vyplatí si přečíst i ostatní knihy tohoto geniálního autora.

Premek77
01.03.2019 4 z 5

Orwell pro starší děti. Také jsem zkonzumoval ušima přes pětidílný vynikající rozhlasový seriál.

Ellíza
19.02.2019 5 z 5

Kniha, která bude mít navždy čestné místo v mé knihovně...

A i další knihy od tohoto auto stojí za přečtení.

skořice
10.02.2019 5 z 5

Pamatuju si, jak tuto knížku dostala starší sestra kdysi k Vánocům. Tehdy jsem tu „bichli" vzala do ruky a hrozně jsem si jí chtěla přečíst kvůli tomu obrázku na obálce... a byla to chyba... Bylo mi asi sedm a přečetla jsem asi třicet stránek a vůbec mě to nebavilo...
Proto, když mi ji ségra asi o pět let později znovu doporučila, musela jsem se hrozně nutit než jsem se dostala přes oněch třicet stránek...
Knížku jsem četla vcelku asi půl roku, ale druhou polovinu jsem zhltla asi za týden... Konec se mi hrozně moc líbil a určitě doporučuji všema deseti. Jen se člověk musí donutit přečíst ten začátek...

GabrielleT.
07.02.2019 5 z 5

Překrásný příběh, který v člověku dlouho doznívá

Puntíkářka
24.01.2019 5 z 5

Jaká je tahle knížka? Jako šťastná vzpomínka na někoho, koho jste ještě nepotkali.
Milované pohlazení po duši.

Lamanai
04.01.2019 5 z 5

To nejlepší z Broučků, Ferdy Mravence, Jamese Bonda, hrdinů Jaroslava Foglara a moudrosti De Saint-Exupéryho. Čtivé a dojemné ekologicko-sociologické varování. Příměs nádherné, láskou oplývající naivity a hrdinství příběhu dodává na síle a mně připomíná filmy, jako jsou Život je krásný a Vykoupení z věznice Shawshank, kde nejde o logickou celistvost, ale o naději v těžkých okamžicích, ve víru v dobro a obětování sebe sama pro vykoupení duší blízkých lidí ze smutku a zatracení. Pěkně jsem to obrečel a nestydím se za to.

Mabie
24.12.2018 4 z 5

Vyslechla jsem si příběh jako audioknihu a líbil se mi. Zápletka (i rozuzlení) není sice pŕekvapivá, ale to není na škodu, ten svět hmyzu je tolik podobný tomu našemu! U audioknihy jsem i ocenila “hudební podmalbu”.
Sice ji nepovažuji za nejlepší knihu svého života, ale je to hezky podaný příběh, který ocení nejen děti, ale i dospělí s dětskou duší.

hurikan123
20.11.2018 5 z 5

tahle knížka je boží - akční, netradiční i romantická
už jsem to četl jednou dřív, ale rozhodně se vyplatí si tohle přečíst podruhé, je to občas docela zmatené

driftcz
07.11.2018 5 z 5

Je to o Tobiášovi a jeho tátovi. Který jsou vyhnáni protože Tobiášův táta má tajemství které nechce říct ,aby ochránit strom což je dům pro trpaslíky. Tákže jsou ve vyhnanství a snaží se přežívat.je to trochu zamotaná kniha ale pobavíte se.
zaujalo mě to že je to aktivní a zajímavá kniha. Doporučuji ji tím co mají rádi akčnost a zábavu

LostrisS
11.10.2018 5 z 5

Úžasná kniha. Hodně zamotané, ale dalo se to dobře pochopit. Kniha má spoustu tváří a je to velice poutavě napsané.

eliska2669
27.09.2018 3 z 5

Super kniha, jsou tam nesrovnalosti a občas mě štval jakýsi didakticko - ekologický nádech, občas až moc výrazný, ale celkový dojem je hodně dobrý a zajímavý. Až teda na Tobiáše, což je prostě klasický naprosto bezcharakterní hlavní hrdina. Leo Blue je tisíckrát lepší.

Alžbjeta
23.09.2018 5 z 5

Krásná kniha. Ideální pro starší děti.

pafčaodřeky
30.08.2018 4 z 5

Dobré, nicméně mám podobný postřeh jako Aroucaria; na příběh pro (malé i velké) děti je Tobiáš Lolness málo "pohádkový", jste sice na stromě s jeho obyvateli, řešíte však reálné věci dnešního světa bez roztomilých zázraků a větší fantazie....a jako pohádka pro dospělé mi zde trochu vadí předvídatelnost, prvoplánová dějová linka....takže slabší 4 hvězdy

Aroucaria
31.07.2018 3 z 5

Dočetla jsem ten první díl. Jak to jen napsat, abych ten křehký svět broučků nepomačkala. Nemohla jsem si pomoct, ale tolik se to podobalo lidskému, pozemskému životu, že jsem se nedokázala vcítit do toho pidisvěta. Možná, že i dokázala, ale byla smutná, že tam to taky tak krutě chodí. Ale taky možná, že mám čtenářskou krizi ...

Elisa.Beth
17.07.2018 5 z 5

Krása. Síla. Ani nemám chuť používat slova. Nevystihnou všechna kouzla té knihy.

Moc si vážím toho, že autor dokázal vyjádřit jádro ekologické a společenské krize tímto krásným způsobem, tak, že do problémů můžou nahlédnout i děti.

Jen je mi úzko z toho, jak ta kniha na dnešní společnost sedí. A že nesedí na začátek a konec té knihy, ale na to temnější uprostřed.

jxr
10.05.2018 5 z 5

skvělá kniha, která se mi moc líbila - příběh, který je ilustrován spoustou obrázků, má spád, je plný zvratů, často napínavý...dobře se čte. Z prvního pohledu dobrodružný pohádkový příběh miniaturních lidí , kteří obývají strom na louce, který však skrývá hrůzy totalitního režimu reálného světa.

Svica
10.05.2018 5 z 5

Neuvěřitelně nádherný příběh. Krásné ilustrace. Nedá se k tomu napsat nic víc, než jen to aby si to každý přečetl. Určitě se k ní budu pravidelně vracet.

Maťkooo5
19.04.2018 5 z 5

Jedním slovem BOMBA

vodopad152
13.02.2018 5 z 5

Tahle kniha je prostě bomba. Sice jsem ji četla pěkně dlouho, ale je naprosto dokonalá.