To vše a ještě nebe

To vše a ještě nebe https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51692/to-vse-a-jeste-nebe-51692.jpg 3 13 6

Slavný bestseller autorky líčí podivuhodný příběh krásné francouzské vychovatelky,která po skandální milostné romanci v rodině francouzského vévody odplová ze starého kontinentu,aby začala nový život v Novém světě.

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , X-Egem

All this and Heaven too , 1938

frantiska9010
06.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Krásná kniha, kterou jsem po dlouhé době přečetla jedním dechem. Ještě teď mám vztek na vévodkyni a její chování

Jája92
20.07.2020 3 z 5

Knížku jsem četla již před časem a žádný velký dojem ve mně nezanechala, zařadila bych ji k těm průměrnějším.

Heyhey
04.09.2013 3 z 5

Před dvaceti lety se mi tato kniha moc líbila. Dnes mi přišla nemožně rozvláčná. Ale je to poklidné, příjemné čtení.

Francoa
14.10.2012

Autorka určitě napsala více knih!Ale pravděpodobně u nás vyšly pouze dvě.

Danafantom
27.01.2012 5 z 5

Mě se líbila. Autorka víc knih nenapsala.

Pajuska12345
19.09.2011

Tato knížka mě naprosto uchvátila... Byli chvíle, kdyj sem ji četla bez dechu a byly chvíle, kdy jsem tu knihu nemohla ani vidět. Tak drasticky byla psaná.
V podstatě se dělí na dvě části. Na tu, jak mladá francouzka, kterou vrhne io chudoby její jediný příbuzný, dědeček, kvůli tomu, že šla pracovat k jeho nepříteli. Šla pracovat do hrabství jako chůva asi 5 dětí, protože jejich matka byla psychicky narušená a hysterická. Pánu domu se zalíbila, a ona se do něj zamilovala.. Ale jenom si spolu povídali, užívali si společné chvíle, kdy si mohly vyměňovat názory. Potom se náhle na veřejnost dostala lež, že pán svou ženu podvádí, což nebyla pravda. Zavřeli ho do vězení a otrávili arzenem.
Druhá část je ta, jak francouzska potkává jednoho milého američana, kerý se do ní hluboce zamiluje. I když ho nemiluje tak jak zesnulého, stejně s ním odpluje do Ameriky. Neměli lehký život. Field se snažil o vynález kabel přes Amreiku do Londýna... Měl pár neúspěchů, ale nakonec to přece jenom dokázal. Pak měli děti a všechno bylo v naprostém pořádku.