To prší moře

To prší moře https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356556/bmid_to-prsi-more-rIL-356556.jpg 4 1584 410

Hančin svět naruší poprvé nečekaný rozvod jejích rodičů a střídavá péče, o níž rozhodne soud. V otcově nové rodině se setká s Alešem, synem otcovy ženy. Měla by ho považovat za bratra, ale ona se do něj zamiluje. Nešťastně, protože Aleš v ní vidí především sestru. Jenže to není jediný Hančin problém. Nejdřív otcova a potom i matčina smrt ji zcela vykolejí a Hanka obtížně hledá způsob, jak se se vším vyrovnat, hledá někoho, o koho by se mohla opřít. Zprvu jí pomáhá babička, jejíž životní příběh jako by předznamenal i Hančiny osudy. A pak potká o hodně let staršího Huberta, který dělá, co jí na očích vidí. Ale bylo jejich setkání opravdu náhodné, nebo Hubert sleduje svůj vlastní cíl?... celý text

Nicole_picole
30.10.2022 3 z 5

Přečtena už dříve a protože si k ní nic nepamatuji, tak mě prostě nezaujala a nic mi nedala.

Kanylka
11.10.2022 4 z 5

Pro mě silný příběh. Děkuji

Kudlanka03
08.09.2022 4 z 5

Hanka. Hned jsem si ji oblíbila. Prostě mi sedla tím, jak bere život a jak bere sebe, spíš teda nebere a jak je jí všechno buřt. Všechno. Až na Aleše. Nevlastní bratr, ale o to víc příležitost se do něj zamilovat. Až později, jako dospělá pochopí, proč k ní stále chodí.
Po tom, co umře i její máma se Hanka ocitá u babičky. A i tam se pak dozvídáme dřívější historii.
A pak přijde Hubert. Tuto knihu jsem četla několikrát, protože i když se začátek nejeví moc optimisticky, zkrátka pro ten konec tu knihu miluju a líbí se mi i to, mezi tím. Líbí se mi i lístečky na úkoly. Taky je dělám.
Zkrátka když nemám náladu, sáhnu po této knize a ten konec mi tak krásně vykouzlí zase úsměv, že i na to, jak se to celé zdálo bezvýchodné, někdy si stačí jen přát.
Tato a ještě Osm se mi od Radky líbí nejvíc.
Více o tom, co se mi líbí a co spíš čtu se dozvíte na IG profilu Z_te_lepsi_stranky

markyticka
27.08.2022 3 z 5

Příběhy několika postav a všechny tragické, jedna velká deprese prolínající se celou knihou. Střídání časů i vypravěčů, smrtí se začíná i končí. Přesto se dá kniha přečíst.

hana17.1.
26.08.2022 5 z 5

Knihy paní Třeštíkové mám velmi ráda, má svůj osobitý styl a tato kniha mě opět nezklamala. Líbí se mi, že i přes tragické osudy všech postav je v knize cosi pěkného, dokáže vtáhnout i zasáhnout každého, protože nikdy nevíme kdy nás může potkat něco podobného. Kniha nepatří mezi nejveselejší, ale já se do ní začetla a v těch životních tragédiích co se zde odehrají jsem se i zasmála.

Jančislava
20.07.2022 3 z 5

Kniha byla spíše průměrná, už jsem od p. Třeštíkové četla lepší, ale i horší. Hlavní postava nebyla úplně sympatická. Líbilo se mi, jak se postupně odkryval příběh postav. Znovu bych ji asi číst nechtěla, ale nebyla špatná.

Jana_2
10.07.2022 5 z 5

Ponořila jsem se do knihy. Po přečtení mám smíšené pocity. Opět kniha s otevřeným koncem a spoustu nevyřčených tajemství. Ale já jsem opět unešená a mrzí mě, že mám dočteno už.

MilaJ
24.06.2022 1 z 5

Plytké téma, dost zmatečně napsané. Ta 1 hvězdička za odvahu. :)

AngeliS
02.06.2022 5 z 5

Já si knížky obecně pamatuju špatně. Tohle také hodnotím dost zpětně a stejně vím, o čem byla. I proto můžu si myslím říct, že byla skvělá. Taková hodně plná emocí, do kterých je třeba se trošku ponořit a snažit se být k hlavní postavě empatický. Bláznivé, ale chytlo mě to za srdíčko... :D

Péťa86
26.04.2022 3 z 5

Opět trošku psycho, ale je to relativně poutavě napsané a přečetla jsem jí vcelku rychle. Jen přemýšlím nad tím, že jsem měla z knížky spíše smutný dojem.

Kacased
27.02.2022 3 z 5

Četla jsem dlouho, nebavilo mě to. Osudy žen v této knize a možná ve všech knihách této spisovatelky jsou bolestné, bez lásky, bez života.

uzivatel1190
21.02.2022 2 z 5

Bohužel zklamání, kniha mě vůbec nenadchla, odložila jsem ji po pár stránkách, strašně zmatečná.

Zujaja
14.02.2022 5 z 5

Ze začátku mi trvalo než jsem se začetla, ale opět mě kniha nezklamala. Zajímavě propojeno, pěkné.

Biba_with_Book
02.02.2022 3 z 5

Nemuzu si pomoct, ale z tehle knizky nemam moc dobry pocit; dost depresivni a smutne, ten pocit zmaru z hlavni postavy, ktera mi byla silne nesympaticka.
Pribeh o holce, ktera sice nemela na ruzich ustlano, prakticky nikdo ji nevychovaval a nepredal zaklady do zivota a kvuli tomu nevedela co si se sebou pocit, citove oplostela a prochazejici zivotem bez kapky radosti. Nerikam, ze musim cist same "hahaha" knizky nebo romance se stastnym koncem, ale tohle na me bylo nejak moc uz.

Páájinka
11.12.2021 5 z 5

Moc zajímavá kniha. Propracovaná. Všechno do sebe na konci zapadlo.

Havrnka
17.11.2021 4 z 5

Nejsem milovnicí psychologických příběhů. Ze začátku knihy se mi do děje nedařilo proniknout. Několikrát jsem i byla přesvědčená, že přestanu číst. Ale "něco.." mi nedalo a já pokračovala. Nakonec se mi příběh nezdál ani tak hrozný.

The_Kim
17.11.2021 odpad!

Bohužel, naprostý brak. Připomíná mi to nepovedené středoškolské práce. Knihu jsem sice dočetla, ale rozhodně si žádnou jinou nekoupím.

FoxFox
21.10.2021 3 z 5

Určitě nedoporučuji začínat číst Radku Třeštíkovou knihou To prší moře. První polovina knihy je napsaná hodně zmatečným způsobem, který myslím může leckterého čtenáře od čtení odradit a po další knížce této spisovatelky už nesáhne. Taky mi vůbec neseděl rádoby poetický styl psaní, který Třeštíková místy používala. Z počátku jsem měla chuť knihu odložit, trvalo mi dost dlouho, než jsem se začetla a na poněkud zmatený styl vyprávění si zvykla. Čím víc se ale čtenář seznamuje s příběhem a postavami, tím více se stává kniha čtivou, od druhé poloviny jsem ji nemohla odložit. Chování hlavní hrdinky nechci soudit, její život byl opravdu komplikovaný a bůhví, jak by se člověk v její situaci zachoval.

dzejkbeltygros
06.10.2021 4 z 5

Tisíc lidí, tisíc chutí. Knížka není vůbec špatná, ale nemusí sednout každému. Příběhy postav jsou opět zajímavě protnuté, jak to umí autorka popsat, nechybí zápletka, drama i trochu psycha. Celkově mám dobrý dojem, i když to nebylo něco, z čeho bych si sedla na zadek.

martinap1
06.09.2021

Knížka se mi nelíbila,taková jedna velká depka. Nesympatická hlavní postava, pro mě naprosto nepochopitelné myšlenkové pochody, sebedestrukce, zmar. Nedoporučuji.