To prší moře

To prší moře https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245561/bmid_to-prsi-more-E3G-245561.jpg 4 1574 410

Napínavé psychologické drama jedné zdánlivě obyčejné rodiny, ve kterém autorka umožní čtenáři nahlédnout nejen do křehké duše dvacetileté Hanky, ale také do osudů dalších, vzájemně propojených postav. S lehkostí sobě vlastní vypráví nelehký příběh o pocitech. O bolesti, o nedorozumění, o strachu, o bezpodmínečné lásce, o otázkách a odpovědích, které se všichni snažíme v životě najít. O naději.... celý text

Romány , Literatura česká

Vydáno: , Motto

Mojemaličkost
Mojemaličkost
24.03.2024 2 z 5

Kniha mě nijak nezaujala. Hlavní hrdinka je těžce nesympatická jako popravdě všechny postavy v knize. Měla jsem opravdu problém se vcítit do jakékoliv z nich. Na druhou stranu bylo aspoň jejich jednání konzistentní a dávalo smysl v rámci postavy. Přesto je škoda, že se vlastně nikam neposunuly. Příběh byl dost utahaný a celkově mě zklamal. Konec mě překvapil, ale mé mínění o příběhu to moc nezlepšilo.

hlavajda93
hlavajda93
15.03.2024 4 z 5

Kniha nebyla špatná, ale celou dobu na mě působila hrozně depresivně. Hanka byla hrozný spratek. Chápu, že to měla v životě opravdu těžké, ale i přesto se nemusela chovat, tak otřesně. Ale líbilo se mi, jak se nakonci vzpamatovala a hlavně, že se zbavila Huberta.

IroKlára
IroKlára
05.02.2024 5 z 5

...No tak to byl nářez... První knížka od autorky a opravdu WAU... Hanku bych asi mlátila od rána do večera... A asi bych opravdu ráda věděla jak dopadla. Za mě jasných pět, ráno v práci budu vyoraná myš, protože jsem to MUSELA dočíst

lulucinax
lulucinax
04.02.2024 4 z 5

První kniha od této autorky a hned si mě získala, určitě sáhnu po další. Ale až se trochu otřepu z té deprese. Člověk si ani pořádně neuvědomuje, jak zásadní je vliv rodičů a výchovy.

KnihomolkaOli
KnihomolkaOli
10.12.2023 2 z 5

Nooo můj šálek to tedy rozhodně nebyl. Postavy nesympatické, příběh takový nijaký. Nečetlo se to snadno a upřímně jsem byla ráda, že je konec.

Hakl54
Hakl54
09.11.2023 4 z 5

Až moc tragédií na jednu rodinu, ale asi to tak v životě někdy bývá. Kniha se mi zdála zbytečně dlouhá a vztah s Hubertem neskutečný.

Charlotta30
Charlotta30
06.11.2023 3 z 5

Já nevím jak hodnotit. Příběh mě zaujal a byl smutný. A vlastně mi bylo líto všech postav. Hanka byla zvláštní osobnost, ale po životních událostech se ani nedivím. Kniha se mi četla dobře.

mila2411
mila2411
03.11.2023 5 z 5

Dávám opět s klidem maximální hodnocení. Knížka má trošku pomalejší ROZJEZD, ale čím přibývaly stránky tím i moje chuť číst dál a dál. Hlavní hrdinka trošku komplikovanější, ale jinak opět uvěřitelné a příjemné počtení.

Marti1212
Marti1212
02.11.2023 5 z 5

(SPOILER) Měla bych prosím dva dotazy ke knize: je na obálce knihy Anna Fixová? :D a zadruhé, po dočtení jsem si uvědomila, že vlastně nevím, jestli měl nějaký hlubší symbol ten prstýnek, co nechal Radim Zoře na parapetu okna, a potom ho našla Hanka a zakutálel se pod postel? Byl to jen prostě obyčejný prstýnek, anebo mi unikla nějaká vysvětlivka k němu jinde v knížce? Díky

Radimka
Radimka
08.10.2023 4 z 5

Některý český knížky pro mne mají takovou zvláštně nostalgickou atmosféru a tohle je jedna z nich. Knížka o holce, který život nadělil víc než mohla sama unést a hodně ji to poznamenalo. Chová se dost asociálně. V některých popisech jejího vztahu s mámou jsem se našla.

ZuK1
ZuK1
01.07.2023 4 z 5

Knížka ze života, proplétání osudů a minulosti s přítomností. Asi v polovině jsem začínala mít pochybnosti, jestli ji zvládnu dočíst až do konce, toho smutku a deprese, které se na mě valily z každé stránky mi už začínalo připadat příliš. Dobře že jsem vydržela, v druhé části už to bylo lepší, knížka mě víc bavila a byla jsem zvědavá, jak dopadne. Dokonce došlo i na pár situací, kdy jsem se musela zasmát, i když veselá knížka to opravdu není.
Hodnotila bych ji někde mezi 3-4*, autorčiny Bábovky a Osm se mi líbily víc.

Dasa1313
Dasa1313
16.06.2023 4 z 5

"Usmívat se, i když v duši prší."
Ano, příběh je to depresivní a smutný, ale život není procházka růžovou zahradou a s postavami a pocity se dá velmi lehce ztotožnit, neboť je to příběh ze života.
Skvěle napsáno. Děj ubíhá, proplétá se minulost s přítomností a s různými příběhy hlavních hrdinů. Příběhy se nakonec propojí a všechno se ucelí a dá smysl.
Bavilo mě to od začátku do konce.
"Nikdo ve vlaku jejího života dopředu nehlásil, že ta přestupní stanice je ve skutečnosti konečná. Takže vystupovat, madam. Dál už to nejede. Cože?"

LenV
LenV
12.04.2023 4 z 5

Příběh o rodině a vztazích. Láska, sex a lži. Hanka mě po celou dobu celkem štvala, což trvám na tom, že by hlavní postava prostě neměla, neuměla jsem si ji oblíbít. Ale je to rozhodně neotřelý příběh, s postupem stran je čím dál zajímavějš a čtivější. Zklamaná nejsem 80%

playada
playada
27.03.2023 3 z 5

Hodně divný. Dost ujetý. Je to čtivý, ale z dost věcí je mi tam šoufl.

gabriela8591
gabriela8591
26.03.2023 2 z 5

Stěží dočteno, ale vůbec mě kniha nenadchla, zvláštní příběh..

Ronny97
Ronny97
17.03.2023 4 z 5

Překvapivě jsem si celkem oblíbila Zoru. Byla to sice víceméně podivínka, ale kdo by se divil? Z Huberta jsem měla stejný pocit, jako ona. Moc jsem od této knihy nečekala, ale ačkoli to není nějaký extra počin, tak jsem se místy smála, byla jsem překvapená, jindy jsem nechápala..myslím, že tohle by kniha měla ve čtenáři vyvolávat.

Jája92
Jája92
12.01.2023 4 z 5

Musím se přiznat, že jsem od této knihy mnoho neočekávala, neboť jsem kdysi četla Bábovky, a to byla pro mě hrozná slátanina.
Knihu jsem přečetla za jediný den, protože mě zajímalo, jak se to celé rozuzlí s Hankou, Alešem, Věrou a dalšími hrdiny z této knihy. Mimochodem název knihy, který mi byl celou dobu velkou neznámou je vysvětlen téměř ke konci příběhu.
Žádná z postav to neměla jednoduché a ke svému chování měla svůj určitý důvod. Osudy hrdinů se do sebe postupně navzájem proplétaly.
Přiznávám, že ke konci knihy mi to přišlo už poněkud přehnané a někdy už dosti nereálné. Též mi vadily časové odskoky zničehonic a nerozdělení kapitol.
Ale celkově se jednalo překvapivě o zajímavé čtení s postavami, které mají své chyby a obavy.

Fialka78
Fialka78
06.01.2023 4 z 5

Asi pro mne nejlepší knížka od Třeštíkové. Velmi čtivý příběh.

Leusee
Leusee
12.11.2022 4 z 5

To byl takový zvláštní divno-příběh a proto mě to asi bavilo. Dělo se tam toho hrozně moc a zároveň nic a většina osob v příběhu nejsou příliš sympatická ale Třeštíková se prostě čte sama a je lehké se díky tomu do knihy vážně ponořit.

princesse
princesse
09.11.2022 1 z 5

Opravdu zvládnu naprostou většinu knih dočíst ... tuhle ne. Vydržela jsem do stránky 110 a prostě se nehecnu.