To nejlepší z nás

To nejlepší z nás https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164137/bmid_to-nejlepsi-z-nas-Shy-164137.jpg 4 873 235

Dawson Cole se už v dětství rozhodl, že nepůjde ve stopách svých předků – zločinců a kriminálníků, a v sedmnácti letech proto utekl z domova. Útočiště našel u ovdovělého podivína a automechanika Tucka Hostetlera. Rodina Amandy Collierové naopak patří v městečku Oriental k městské honoraci a na svou dceru klade jen ty nejvyšší nároky. Ona má však své představy o životě a nic nedbá toho, že chlapec, do kterého se zamiluje, je z opovrhované rodiny. Nepřízeň i nešťastná nehoda však mladé lásce nepřejí… Když Tuck Hostetler umírá, jeho posledním přáním je, aby se Amanda a Dawson sešli na pohřbu – po pětadvaceti letech. Společné vzpomínky na chvíli sice vzbuzují zdání, že snad existuje nekonečná láska. Jenomže život je o poznání komplikovanější a někdy je nutné vzdát se toho nejcennějšího, co máme.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Best of Me , 2011

Aranel15
19.09.2021 2 z 5

Kniha plyne v neustálém napětí a očekávání něčeho, přesto mi přišla moc zdlouhavá a místy nezáživná. Dokonce mi dělalo docela problémy se začíst.

adelazelenkova
17.06.2021 5 z 5

Moje první kniha od autora a musím říct, že úspěšná! Znám film, který patří k mým nejoblíbenějším. Vždy u něho brečím, proto jsem byla zvědavá, zda ve mně vyvolá kniha stejné pocity. A opravdu vyvolala. U poslední stránky jsem slzy již zadržet nedokázala. I když je pro někoho konec až moc “jako z pohádky” a nereálný, mě naprosto dostal. Bylo to dojemné zakončení krásné knihy. Stejně jako film, tak i knihu mohu doporučit na klidné letní čtení. Určitě vás také zasáhne.

princesse
01.06.2021 4 z 5

Další příjemné čtení od tohoto autora. Mrknu se ještě na film, pro srovnání. Škoda toho přílišného násilí zbytku rodiny hlavního hrdiny, to mi trochu dojem z "romanťárny" kazilo. Každopádně konec opět z řádky "to nevymyslíš". Velká náhoda každopádně ...

Lejčís
27.04.2021 4 z 5

Jak já toho Sparkse miluju...
Skvěle se čte, vždycky mě dojme k slzám a naprosto pohltí. Těmi příběhy doslova žiju, dokud je nedočtu, a pokaždé ve mně něco zanechají. To nejlepší z nás není výjimkou a musím říct, že knižní zápletka se mi líbila mnohem víc než ta filmová. Jediné, co mi film vynahradil, bylo detailnější zpracování lásky mezi Dawsonem a Amandou, když byli ještě mladí, protože to mi v knize trošku scházelo. I tak je to ale vynikající dílko :)

ladyfromskye
25.02.2021 4 z 5

Klasický Sparks tak, jak ho máme rádi. Jenže tentokrát se prostě nemůžu smířit s koncem. Rozumějte, ono to tak dopadnout muselo (jinak by to ani nebyl Sparks), jenže mně poprvé u jeho knihy zůstala po dočtení v ústech hořká pachuť a snad i trocha nenávisti k Amandě. Protože Dawsonovy city byly pro mě opravdivější, protože on tomu vztahu dal mnohem, mnohem víc. Vlastně mu dal úplně všechno. Přišlo mi to tak nefér. Jenže víte co? Život není fér. Proto jsem nakonec musela tu hořkost spolknout a jít dál.

CarrieVel
31.01.2021 3 z 5

Ano, Nicholas Sparks umí, jen se divím, že ho baví psát stejný příběh pořád dokola. Ale splnil má očekávání. Je to stejné jako Zápisník jedné lásky, Milý Johne, ale pokud vás Sparks baví, nebudete zklamaní.

rumund
21.01.2021 4 z 5

Je to má několikátá kniha Nicholase Sparkse. Tento spisovatel prostě umí ....

Surikata369
18.12.2020 2 z 5

Taková typická průměrná kniha, která se dobře čte, ale ničím nijak extra neoslní... Hlavní postavy jsou vesměs sympatické, osud řádně zamotaný, jen ten konec mi přišel už tak nějak vydřený, aby to co nejvíc,,zasáhlo srdíčko'' :D

koki.veru
02.12.2020 5 z 5

Začátek byl na mě trošku pomalejší a chvilku mi trvalo, než jsem se začetla. Nakonec se to ale ukázalo jako krásná, romantická knížka s velice dojemným závěrem.

Drahuš
22.11.2020 5 z 5

Krásné čtení, závěr šokující.

Amazonka72
26.10.2020 4 z 5

Někdy je potřeba sáhnout po knize, která má opravu sloužit jako relax. Proto jsem si poprvé vzala do ruky knihu od M. Sparkse, jehož dílo znám spíše z romantických, ale vlastně celkem příjemných, filmů. A nelituji. Byla to dobrá volba a dobrá kniha. Splnila svůj účel. Je příjemné se občas pohybovat, byť pouze virtuálně prostřednicvím knihy, ve světě, kde existuje opravdová láska. Na mě až moc předvídatelné rozzuzlení, nevím proč, ale od začátku jsem tušila, že se Amanda a Dawson budou ve skutečném světě stále míjet. Asi to tak bývá, ta pravá láska zůstává většinou pouze v našich srdcích, není nám dáno s ní prožít celý život. Možná je to tak dobře, protože kdo ví... po čase bychom přišli na to, že ta "pravá láska" má i své "velké nedostatky", že nám "občas leze na nervy", a že nás dokáže i ranit. Ale ta romantika prvních či nenaplněných vztahů, ta bývá tou, která nám v srdci zůstává napořád. To nejlepší z nás je asi opravdu tím nejlepším z nás... je to něco, co dokážeme ze sebe dávat, pokud milujeme. Alespoň po ten krátký okamžik, kdy je nám dáno žít naplno...

Zolda69
27.09.2020 5 z 5

Za mě super. Krásně se to čte. Taková pohodovka

asam
21.09.2020 2 z 5

Oddechovka při které si odpočinete. Romantika na každé stránce. Nejlepší čtení k vodě.

kiki11
19.08.2020 4 z 5

Měla jsem chuť na romantiku, ale zároveň hluboký a procítěný příběh, takže jsem sáhla po další Sparksově knížce. Bylo to zatím moje druhé setkání s tímto autorem. Sparks je výborný vypravěč, dokáže čtenáře zaujmout hned od první stránky a nepustit až do samého závěru. Jako první jsem viděla film "Co s láskou", který mám moc ráda, tak jsem byla zvědavá na předlohu. Ta rozhodně nezklamala. Jediné, co bych vytkla, byly trochu zdlouhavější některé pasáže psané z pohledu bratrů Coleových. Jinak se mi ale knížka moc líbila a už se chystám na další příběh.

majavcelicka
05.08.2020 3 z 5

SPOILER
Bohužel za mě zklamání, pro mě až moc předvídatelné. Už od začátku díky jeho bratrům jsem věděla, jak to skončí a když se přimotávaly další osoby, tak mi bylo jasné, jak to dopadne, aby to nebylo úplně smutné.... Jen jsem čekala kdy a jak.

Lucy2211
06.07.2020 5 z 5

Jedna z mých vůbec nejoblíbenějších knih od Nicholase Sparkse, co jsem četla. Dawson a Amanda jsou úžasní od samotného začátku. Příběh romantický, pohodový a nepředvídatelný. Čtu Sparksovy knihy každý rok v letním období, a tak se těším, až na tuto přijde řada tento rok.
Doporučuji všem, kdo hledají nenáročnou četbu.
Film je také moc zdařilý, ale kniha je kniha :-)

Bara_Pavlaskova
23.05.2020 3 z 5

Byla to prvni kniha od N. Sparkse, kterou jsem přečetla. Obal mě moc nezaujal, a tak jsem zjistila, že je pravda že řídit se podle obalu není dobré. Za mě překvapení, bavilo mě to, na to, že romány jsem nikdy moc nemusela, změnila jsem názor. Byl to hezký, ale smutný příběh, ale něco zlé je pro něco dobré.

Hermiona419
06.05.2020 5 z 5

Moc krásná kniha s dojemným příběhem. Jedna z mých oblíbených od Sparkse.

Terry.89
10.04.2020 3 z 5

Tentokrát trochu zklamání. Kniha je pro mě spíše průměrná. Čtivá, jako ostatně všechny autorovy knihy, ale děj se až do poloviny vleče, bez jakýchkoliv zvratů. V další polovině už příběh začne odsýpat a je z něj konečně cítit typický Sparks, přesto je děj poměrně předvídatelný. A od hlavních postav se také nedočkáme ničeho zásadního. Jak Amanda, tak Dawson působí velmi obyčejně, až nevýrazně a myslím si, že i přes veliké morální dilema, které oba prožívají, se nakonec chovají zbaběle až netečně a ani se nepokusí bojovat za to, co doopravdy chtějí. Místy to dokonce působí i tak, že to oba vlastně ani netuší.
Tentokrát mě autor trochu zklamal, přesto však stále patří mezi mé oblíbené, protože díky knihám jako je Talisma, Poslední píseň nebo Milý Johne, se jen stěží kdy stane, že by mohl přijít o mou přízeň.

zaru0878
16.02.2020 5 z 5

Kniha byla velmi čtivá a měla krásný příběh.

láska naděje zfilmováno milostné vztahy nešťastná láska

Nicholas Sparks
americká, 1965
2010  87%Milý Johne
2013  84%Zápisník jedné lásky
2010  88%Poslední píseň
2013  83%To nejlepší z nás
2012  85%Bezpečný přístav

Kniha To nejlepší z nás je v

Přečtených1 260x