To nejlepší v nás

To nejlepší v nás https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417221/bmid_to-nejlepsi-v-nas-2pk-417221.png 4 1665 465

Nový román bestsellerové autorky Colleen Hooverové o nešťastném manželství a jednom dávno zapomenutém slibu, který by ho mohl zachránit. Quinn by v životě nenapadlo, že potká osudovou lásku v nejhorší den svého života. Přesně to se ale stane. Začátek jejího vztahu s Grahamem je naprosto dokonalý, jsou jako stvoření jeden pro druhého. O sedm let později je ale jejich manželství v troskách. Zpočátku dokonalá láska je ohrožena tisíci nedokonalostmi jejich společného života. Člověk by řekl, že manželství přestává fungovat tehdy, když lásku nahradí zloba a pohrdání. Ale Quinn a Graham se na sebe nezlobí. Prostě už jen nejsou stejní jako dřív... Všechny společné sny a vzpomínky, místo aby je držely pohromadě, je od sebe oddělují. A to jediné, co by je mohlo zachránit, je dost možná právě, co jejich vztah nenávratně zničí...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

All Your Perfects , 2018

PosPol
27.07.2023 3 z 5

(SPOILER) ,,Když ho teď vidím opilého, dochází mi, jak smutně vypadá střízlivý. Nevšimla jsem si, že ho ten jeho smutek pohltil ještě více než dřív. Nejspíš jsem si toho nevšimla proto, že smutek je jako pavučina. Dokud se do ní nechytíte, tak ji nevidíte, a potom se musíte rvát zuby nehty, abyste se dostali ven.,,

Když se Quinn rozhodne překvapit svého snoubence Ethana, narazí před jeho dveřmi na vzteklého chlapa - Graham. Když jí říká, že její přítel má v bytě sex s jeho přítelkyní, něvěří mu. Hlasité steny ozývající se zevnitř ale mluví o opaku. A tak se ocitne na podlaze s Grahamem a čekají, až jejich polovičky vyjdou ven. Mezitím jim sežerou čínu, co si podvádějící dvojice objednala a dle mého to je nejoriginálnější scénka nevěry.

Osud (a nebo ne?) svede Quinn a Grahama po čase opět dohromady a stane se z nich pár jako vystřižený z románu. Jejich láska je živelná, vše prostupující a bezmezná. Jak se tedy mohlo stát, že o pár let později Quinn předstírá spánek, moc práce, či cokoliv dalšího, co zabrání Grahamovi v přiblížení se k ní?

,,Už roky jsem se uvnitř necítila naživu. Pomalu odehnívám a ta hniloba mi teď rozežírá manželství do té míry, že už to nedokážu skrývat.,,

Střídají se dvě časové linky tehdy a nyní, přičemž linku tehdy jsem si zamilovala! Ten náboj mezi nimi, špičkování, chvilky obyčejného štěstí a spokojenosti... Linka nyní byla bolestná, emotivní, ale především zacyklená a opakující se. Moc jsem chtěla Quinn litovat, jenže dost často mi přišla jako malá holka, vůbec nebrala ohledy na Grahama a tam, kde stačilo promluvit si, vznikala jen nedorozumění a vztah se každým jedním neřešeným problémem posouval směrem k rozvodu.

Každopádně CoHo umí, kniha je napsána čtivě a poutavě. Mezi dvěmi časovými linkami panovala dokonalá souhra, skvěle na sebe navazovaly. Oceňuji absenci patetického a klišoidního happy-endu, naopak byl příběh uvěřitelný. Přesto hodnotím 3.5/5, protože jako někdo, koho se problematika otevřená v knize netýká a nikdy týkat nebude, nemám dostatek pochopení pro Quinn a její chování. Určitě však kniha stojí za přečtení.

,,Posvítíme-li jen na svoje chyby, to nejlepší v nás zůstane ve stínu.,,

vevu.
25.07.2023 5 z 5

Do příběhu jsem se začetla hned, i přes těžké téma se čte kniha sama. Některé pasáže ze současnosti mě skoro fyzicky boleli, jak jsem se vžívala do postav a jejich situace. Samozřejmě je zde očekávaný happy end, takže si nejsem jistá, že by k tomu pozitivnímu obratu na konci došlo ve skutečnosti tak rychle. Každopádně se tu ale ukazuje, jak je důležité mezi sebou komunikovat i o věcech, co nás bolí hodně hluboko uvnitř a i když si myslíme, že jsme na to sami...

tereza7031
24.07.2023 5 z 5

Nádherná kniha! Vůbec jsem nečekala, že mě až tak dostane.

KaileyBlot
19.07.2023 5 z 5

Super čtení, příběh byl velmi poutavý a celý jsem ho prožívala s Quinn a Grahamem. Obě hlavní postavy jsem si oblíbila a knížku jsem přečetla rychlostí blesku. S každou přečtenou knihou od Colleen Hoover se utvrzuji v tom, že je naprosto geniální autorka.

Fortuna7
18.07.2023 4 z 5

Colleen Hoover v této knize potvrzuje, že umí psát neskutečně silné a emocí plné příběhy se společensky velice důležitými (a občas opomíjenými) tématy. Ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst a prvních 50 stran pro mě bylo doslova utrpením, protože chování hlavní hrdinky mi nedávalo absolutně žádný smysl. Pak jsem ale do Quinn vžila a její příběh jsem neskutečně prožívala. V knize jsou dvě časové linky, ,,Tehdy" a ,,Nyní". Mě daleko víc bavily kapitoly ze současnosti, hlavně díky silným emocím. Ke konci jsem měla problém udržet slzy dojetím a zároveň jsem se i svíjela smíchy, a to je podle mě to, díky čemu je Colleen Hoover tak výborná autorka.
4,5 dávám kvůli slabšímu začátku, ale jinak to vážně stojí za to.

nela3812
02.07.2023 5 z 5

(SPOILER) Moje prvotina od autorky, které mě velmi mile překvapila svým tématem, jeho hloubkou i celkovým zpracováním.

Příběh je napsán velmi detailně a emotivně. Ačkoli jsem zpočátku bojovala se sympatiemi k hlavní hrdince, která mi přišla velmi sobecka, nakonec jsem se do příběhu zcela ponořila. A to asi především díky Grahamovi a jeho neskutečně vřelému srdci.

Je jistě těžké vžít se do situace, kterou ohledně neplodnosti hlavní hodinové prožívali, pokud člověk nemá vlastní zkušenost. Nicméně další pasáže, které zobrazovali komplikace ve vztahu, náročnost komunikace, tajemství a smutek....to bude jistě blízké mnoha čtenářům. A autorka to zpracovala velmi dobře. Natolik, aby to mě samotnou nutilo pozastavit se a přemýšlet, o své součastnosti i minulosti.

Dlouho mě žádné kniha po emocionální stránce nezasahla tolik jako právě tato. Moc doporučuji přečíst všem, kdo se tohoto tématu nebojí. Přiznávám že je to místy opravdu velká emocionální dráha.

5/5

Karolína18
27.06.2023 4 z 5

Části ze současnosti se mi líbily více, retrospektiva mě spíš zdržovala. Popravdě mi i vadil kontrast v příbězích, emoce a celkově působení. Kniha je skvělé napsána, ale překlad by mohl být lepší, něco působilo až komicky, překlepů zde bylo také hodně.

Wewe111
08.06.2023 4 z 5

Kniha se četla sama, Graham byl úplně skvělý, z hlavní hrdinky takový pocit nemám. Já být jejím manželem, nemám s ní tolik trpělivosti a lásky. Ale na druhou stranu chápu její pocity a bolest. Každé manželství si musí projít krizí (znám to sama), ale od toho jsou na to dva, aby se to dalo zvládnout:)

"Nedokážu se ohlédnout za naším manželstvím a přesně určit den, kdy se moje láska k tobě stala něčím, k čemu jsi pocítila odpor, a ne něčím, čeho by sis cenila. "

Kskaja
04.06.2023 4 z 5

Tuto knížku jsem chtěla mít rychle za sebou. Hlavně z důvodu, že jsem si tady tím kolotočem neplodnosti sama prosla a všem těm pocitům jsem rozuměla, nechtěla jsem je znovu zažívat. Naštěstí to u nás dopadlo dobře:) .

Kniha se čte sama, poutavá. Dej není zdlouhavý. Kapitoly z minulosti už mě ke konci nebavilo, proto jedna hvězda dolů.

knihomolka460
03.06.2023 3 z 5

Řekla bych , že tohle je zatím nejslabší kniha , kterou jsem od Colleen četla. Jediné co mě na tom bavilo to , že jsem ji četla v angličtině (All your perfects).Je to asi tím, že tahle kniha neni asi úplně pro teenagery,ale spíš pro starši. Zase ale chápu , že kdo se potýká s těmito problémy , tak mu kniha může připadat hezká.Konec byl ze všeho asi nejlepší, ale myslím si , že problémy , který měli Graham a Quinn se mohli vyřešit rychleji a rozumněji. Možná by to pak nedošlo k takovým následkům.

Ticiana
28.05.2023 5 z 5

Skvělá kniha. Graham se mi libil. Tahle problematika se týká vic lidi, než si hodně lidi mysli. Další kniha autorky, od který jsem se nemohla odtrhnout.

Eva398
22.05.2023 1 z 5

Asi to není můj šálek kávy. Nezacetla jsem se.

knizni.taurus
22.05.2023 4 z 5

Lidé jsou přesvědčení, že manželství končí, když se láska vytratí. Když zloba nahradí štěstí. Když pohrdání nahradí rozkoš. Jenže Graham a já se na sebe nezlobíme. Jen prostě nejsme ti samí lidé, kterými jsme bývali. - Colleen Hoover

Měla bych říct dopředu, že tato recenze nebude úplně objektivní, protože já prostě knížky od Colleen miluju! :D Ze začátku jsem měla strach, protože jsem nevěděla, jestli téma manželství bude to pravé pro mě, ALE ... !

Podle mého názoru Colleen píše skvěle. Její romány jsou neskutečně čtivé a hlavně mám chuť knihu vždycky dočíst co nejdříve, protože jsem jak na trní z toho, jak příběh končí.

Během čtení jsem byla se svými emocemi jako na horské dráze. Jak je u jejích knih zvykem, tak i tady si pro nás připravila hodně emocionální kousek! Někdy jsem měla chuť brečet (a taky že jo), jindy jsem se jen usmívala nad dokonalostí tohohle páru a jindy jsem prostě jen doufala.

Hlavní postavy jsou vlastně sympatické. Jeden velký plusový bod je GRAHAM. Já se do něj zamilovala na začátku knihy a na konci jsem do něj byla zamilovaná snad ještě víc. Quinn jsem možná chtěla nějakou tu chvíli uškrtit, ale většinu času jsem ji chápala a jen doufala pro ni v lepší zítřky.

To nejlepší v nás bych určitě doporučila hlavně starším čtenářkám, neboť minimálně téma manželství (si myslím) pro ně bude reálnější.
Tyto knihy právě patří mezi ty, u kterých bych si příběh chtěla přečíst znova poprvé.

martiline
16.05.2023 5 z 5

Neuvěřitelně nádherný romantický příběh. I když tu nebylo chtění číst hned a dál - nechávala jsem si knihu na večery. Soucítila jsem s Quinn, s její bolestí ... vím, bylo to smutné, ale to smutné vedlo k ještě větší a hlubší lásce ...
Kniha plná krásných slov. Kniha, po které si řeknete "tenhle svět je ještě v pořádku" ...

Boogi
15.05.2023 5 z 5

Colleen Hooverová opět nezklamala. Kniha byla plná nehynoucí lásky a zároveň i neskutečného utrpení. Občas jsem měla pocit že se až rozpláču, díky všem těm krásně popsaným momentům tam. Kniha sice nepatří mezi mé oblíbené, ale určitě předčila všechna má očekávání a to jedině v dobrém slova smyslu.

Leído
12.05.2023 5 z 5

Už zase se jí to povedlo. Rozbila mě na atomy a zase slepila. Vždycky jsem s lidmi s tímto problémem soucítila. Ale teprve teď mám pocit, jako by ho měla moje nejlepší kamarádka a já to prožívala zblízka spolu s ní. Velmi silně. Dostala jsem injekci s dvojitou dávkou empatie. Obvykle nemám v knihách ráda sobecké ženy, které si neváží úžasných mužů. Ale s Quinn jsem dokázala soucítit. Asi za to může ta injekce...

Knížka obsahuje spoustu životních mouder, se kterými nelze nesouhlasit. O tom, že manželství prochází fázemi různých kategorií a někdy má člověk pocit, že dál už není nic. Ale pokud člověk zbaběle neuteče, souhlasím s tím, že další fáze může být ještě lepší než ta úplně počáteční. Dala bych tuto knihu jako povinnou pro všechny zasnoubené páry, aby od manželství nečekali pohádku. Tu pohádku je třeba si nejdřív vybojovat a zasloužit. A taky je k tomu potřeba ta spřízněná duše.

Biba_with_Book
30.04.2023 3 z 5

Chapu, ze tohle je citlive tema...asi jsem neempaticky, studeny psi cumak, protoze mi to proste prislo jako nerealna, preslazena, cervena knihovna..neverim, ze v dnesni dobe (kdy jsou schopny se dva rozejit i kvuli malichernosti), by nejaky muz snesl kdyby se k nemu partnerka chovala stejne jako Quinn a jeste ji stale tak vroucne miloval.

prochajda
22.04.2023 4 z 5

V knize je tolik lásky, všechno a každý tak dokonalý, kromě jediné věci...., jediný problém a vše se hroutí. Naštěstí pomůže krabička a její obsah. Skvělé řešení k záchraně vztahu. "Posvítíme-li jen na svoje chyby, to nejlepší v nás zůstane ve stínu."

PeťulaV.
21.04.2023 5 z 5

Další krásná kniha od jedné z mých nejoblíbenějších autorek, v pořadí už třetí. Po Námi to končí a 9. listopad jsem se na další knížku od CoHo opravdu moc těšila. Colleen je pro mě zárukou kvalitního čtení, které mě pokaždé citově úplně semele. Tentokrát to ve mně sice nevyburcovalo emoce až tolik, jako při těch prvních dvou knížkách, ale opět to bylo krásné i smutné zároveň a strašně jsem jim přála šťastný konec. Quinn i Grahama jsem si okamžitě zamilovala a to jejich trápení jsem pak těžce nesla s nimi. Je to velmi silný příběh o lásce dvou spřízněných duší, o kterou stálo za to bojovat, ať to bolelo sebevíc. Ukazuje nejen to, jak krásné je být na všechno dva, jaký je to dar mít vedle sebe až tak moc milujícího manžela, jakým byl Graham, ale i to, že nic není jen tak a je potřeba si toho vážit. Ne jenom brát, ale umět i dávat. I přes tu obrovskou lásku, kterou mezi sebou měli, je jejich úděl málem zničil. Kniha je plná nádherných myšlenek, vyznání a ukazuje, jak moc důležité je ve vztahu komunikovat a neuzavírat se svým trápením do sebe. Colleen je za mě expert na vážná témata a vždycky je to zásah přímo do srdíčka. Už teď se těším na nějakou další knížku z její tvorby, nakoupené mám skoro všechny. Jo a co ale musím, na konci mi chyběl dopis od Quinn Grahamovi. Na ten jsem se těšila a trochu mě pak mrzelo, že tam vůbec nebyl. Jinak opět moc povedené.

Klaton
30.03.2023 5 z 5

Za mě krásně zpracované tema, čtivě napsané a hlavně krásná ukazka jak malo stačí ke zničení i záchraně manželství... Knihu určitě doporučuji