To nejlepší v nás

To nejlepší v nás https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417221/bmid_to-nejlepsi-v-nas-2pk-417221.png 4 1665 465

Nový román bestsellerové autorky Colleen Hooverové o nešťastném manželství a jednom dávno zapomenutém slibu, který by ho mohl zachránit. Quinn by v životě nenapadlo, že potká osudovou lásku v nejhorší den svého života. Přesně to se ale stane. Začátek jejího vztahu s Grahamem je naprosto dokonalý, jsou jako stvoření jeden pro druhého. O sedm let později je ale jejich manželství v troskách. Zpočátku dokonalá láska je ohrožena tisíci nedokonalostmi jejich společného života. Člověk by řekl, že manželství přestává fungovat tehdy, když lásku nahradí zloba a pohrdání. Ale Quinn a Graham se na sebe nezlobí. Prostě už jen nejsou stejní jako dřív... Všechny společné sny a vzpomínky, místo aby je držely pohromadě, je od sebe oddělují. A to jediné, co by je mohlo zachránit, je dost možná právě, co jejich vztah nenávratně zničí...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

All Your Perfects , 2018

LenkaMacak
16.12.2022 5 z 5

Tohle bylo strašně náročné čtení, částečně i proto v jakém rozpoložení se zrovna nacházím. To nejlepší v nás je nádherný a dojemný příběh páru, který neúspěšně bojuje s neplodností. Za mě nejlepší kniha od Colleen… 5/5 ⭐️

Terka1975
27.11.2022 4 z 5

Komorní příběh Grahama a Quinn, normálním páru toužícím po rodině. Rozpitvaný do titěrných emocí až na dřeň. Quinn je mi sympatická, protože to s ní emocionálně mává jako s každou normální ženou v její situaci a Graham, to je pan dokonalý. Která z nás by si Grahama nepřála mít doma... Je tam jedno malé mínus, ale to je je subjektivní, nejsem nastavená na tenty typ knih, asi protože mnou zmítají jiné emoce v reálném životě. Takže možná číst, když je člověk v pohodě, pak si to víc vychutná. Mně slzy došly.

kristyna1301
05.11.2022 5 z 5

Krásná kniha ukrývající těžké téma.
Na střídání kapitol z minulosti a současnosti jsem u autorky už zvyklá. Na co ale zvyklá nejsem je to, že u kapitol z minulosti se usmívám a při příchodu další kapitoly ze současnosti mám pocit, že jsem dostala dobře mířenou ránu do srdce.

Kdybych četla jen kapitoly nazvané jako "tehdy", byl by to dokonalý příběh o setkání a začátcích dvou lidí, kteří k sobě naprosto skvěle sedí, ač je to neuvěřitelné vzhledem k tomu, za jakých okolností se seznámili. To by ale možná byla trošku nuda, takže to by nešlo. Od Collen prostě vždycky očekávám víc.
Naopak, pokud bych četla pouze kapitoly nazvané jako "teď", myslím že by moje frustrace dosáhla vrcholu někde před polovinou a knihu bych odložila, a to množství emocí nezvládla.
Spojení obou časových linek dává možnost lépe postavy poznat či pochopit a vlastně dodává příběhu potřebný balanc a možná i trošku naděje. Autorka opravdu umí výborně zacházet se slovy, prostředním nichž na čtenáře přenese všechny pocity, které přijmete za své, i když se vás toto téma možná osobně vůbec nedotýká. Neumím si představit jak bolestivé a těžké musí
překonání vlastního pocitu selhaní a upřednostnění potřeb nekoho na kom vám záleží před sebou samým. Díky této knize jsem se opět utvrdila v názoru na to, že téma (ne)plodnosti je velmi osobní a i zdánlivě nevinně vypadající otázky či narážky mohou být tak strašně zraňující.

Nejzvláštnější na tomto příběhu a střídání časových linek bylo asi to, že na začátku jsem nechtěla číst kapitoly z doby, která je "teď". Ke konci knihy se to ale úplně otočilo a já jsem si chtěla číst jen kapitoly "teď", avšak s přáním toho, aby se v nich psala to co "tehdy"...

"Všichni máme plno chyb. Stovky. Jsou jako dírky v kůži po celém těle. A někdy na ty chyby svítíme příliš silně. Ale někteří lidé se snaží ty svoje chyby ignorovat tak, že radši svítí na chyby jiných lidí, a to tak moc, že už se nesoustředí na nic jiného než na cizí chyby. Pořád se v nich šťourají, až je rozrýpají, a na konec jsou ty chyby tak obrovské, že už nás ti lidé jinak nevnímají. Jsme pro ně jen jedna obrovská zející chyba."

"Posvítíme-li jen na svoje chyby, to nejlepčí v nás zůstane ve stínu"

"Učinit tě šťastnou je jediným cílem mého života a někdy mám pocit, že to nezvládám. Někdy to sám se sebou vzdávám. Ale přitom se pořád modlím, abys to se mnou nevzdala i ty."

"Žádné manželství není dokonalé. Byly časy, kdy to moje žena vzdala. A ještě víckrát se stalo, že jsem to vzdal já. Celé tajemství je v tom, že jsme to nikdy nevzdali současně."

Books_by_Dee
29.10.2022 5 z 5

INSTAGRAM: books_by_dee

Tohle je moje 4️. knížka od CoHo, kterou jsem přečetla a autorku knih snad miluju ️ zase o kousek víc. Tenhle příběh a jeho téma mě zaujalo, protože ne každá lovestory knížka vypráví příběh o Quinn, která nemůže mít děti. Příběh se mi četl s těžkým srdcem. Ke konci jsem měla ten problém, že už mě zas tak moc nezajímala ta minulost a chtěla jsem vědět, jak dopadne současnost. Takže jsem pár kapitol přeskákala. :D Po přečtení knížky jsem byla smutná, šťastná, vděčná za to co mám, vyčerpaná, ale zároveň plná energie. Číst CoHo knihy je prostě jako být na jednom velkým kolotoči emocí.

simisek01
23.10.2022 5 z 5

Moje první kniha od autorky. Tolik emocí jsem během čtení už dlouho neprožívala. Závěrem tekly slzy proudem a to jsem tvrďák. Knihu určitě doporučuji.

Mistatka
21.10.2022 5 z 5

Opět nádherná kniha. Moc doporučuji

MAU256
21.10.2022 5 z 5

Graham se zlehka dotkne mých úst a pomaloučku sleduje prsty úsměv, který se mi usadil na rtech. "Ani netušíš, co pro mě tenhle úsměv znamená, Quinn. Tolik mi chyběl."

Byla to šťastná i smutná knížka zároveň. Z pohledu TEHDY a TEĎ. Líbila se mi doba "tehdy", byla tak bezstarostná a šťastná, zato doba "teď" se stávala moc pochmurnou z důvodu nemožnosti mít dítě, na které se Quinn až nezdravě uplula. Z důvodu nekomunikace se ta nádherná láska řítila do propasti. Zamilovala jsem si Grahama pro to jaký byl. Miloval ji tak moc. Nedokážu si ani představit, co musela Quinn každý měsíc prožívat, ještě že měla po svém bohu jeho. Dostaly mne dopisy, které Graham pro ni napsal, přes slzy jsem jednu chvíli ani nemohla dál číst. Díky za epilogy v knížkách...

alsae
10.10.2022 2 z 5

Ze začátku jsem si říkala, že to bude super knížka, příběh i téma samotné mě zaujalo. Jenže tak od půlky už to šlo z kopce. Kapitoly tehdy jsou pořád stejné, asi jsme všichni pochopili, že do sebe byli blázni a měli pořád sex. Nemusí to tam být 150x. Kniha ztratila na tempu a pomalu se sunula k závěru, který byl zcela jasný.
Škoda, dobrý námět, který zklouznul k průměrné červené knihovně...

RonnieSmithx
25.09.2022 2 z 5

Kniha se čte dobře... Jak by ne, když je napsaná tak jednoduše? Ale po dočtení jsem se na lepší hodnocení necítila. Berte to jako lepší dvě hvězdičky, ale Colleen s ničím světoborným nepřišla (možná tak s postavou, která když už nepotřebovala terapii párovou, tak rozhodně potřebovala terapii samotnou). Pokud se nudíte a váš milostný život je na bodu mrazu, tak tato kniha na jeden dlouhý zimní večer bude právě pro vás.

gryffindorgirl
08.09.2022 5 z 5

Knihu jsem kupovala úplně bez očekávání a přece mě dokázala prohnat pořádnou emoční jízdou. Knihám od Colleen jsem se dlouho vyhýbala. Byl jich plný internet a mně se zdálo, že její tituly na mě vyskakují všude. A pak jsem si jednoho dne jen tak procházela knihkupectví a měla moře času. To a moje emoční rozpoložení mě donutilo si náhodou knihu od "té Colleen" koupit. A nelituji.
Příběh vás chytne za srdce. Doufáte, že to celé dopadne dobře a chvilkami nechápete, jak se z nádherného tehdy mohlo stát takové teď.
Kniha je psána svižně a lehce a vám budou stránky mizet pod prsty tak rychle, že než se nadechnete, budete u konce.

xxbarbarelaxx
07.09.2022 2 z 5

Knížka se četla dobře, celkem příjemné oddechové čtení. Ve finále člověk věděl jak kniha skončí, některé věci byly na můj vkus příliš nerealistické.

Moniska2410
31.08.2022 5 z 5

Opět nádherná knížka,kde padl balík kapesníčků. Krásné a smutné zároveň. Kapitoly rozděleny na Tehdy a Teď.
Tehdy- nádherné kapitoly plné rodící se lásky.
Teď - nejhorší pocit je, když žena nemůže mít děti a to se bohužel Quinn stalo a tím začlo trápení této dvojice,kor když kolem nich bylo plno dětí. Pomalu se odcizovali a přesto se strašně milovali. Poslední možnost jak zachránit vztah je otevřít krabičku, krabičku do které si dali dopisy psané pro toho druhého a měli jí otevřít až o dost později. To co bylo ukryté v krabičce,bylo něco krásného,vzpomínka z minulosti, která mohla zachránit přítomnost.
Quinn i Graham se mi líbili od začátku. A epilog sem celý probrečela.

Andělla
24.08.2022 5 z 5

Opět další skvělá knížka od Collen. Líbilo se mi prolínání kapitol ze součastnosti a minulosti. Quinn mě občas dost štvala a Grahama mi bylo líto. Příběh měl pro mě hluboký význam, bylo to zase něco jiného a bylo až bolestné si uvědomit, jak si myslíme, že vše co je na začátku dokonalé, bude dokonalé už napořád. Konec mě vážně dojal a brečela jsem jak malé dítě.

BetyN.
15.08.2022 3 z 5

Na můj vkus byl příběh až moc sladký a nerealistický. Autorka má vytříbený styl psaní, příběh mě vtáhl od první stránky, ale v polovině knihy kouzlo vyprchalo a už mi to přišlo příliš přitažené za vlasy. Nakonec knihu hodnotím jako průměr, mezi červenou knihovnou asi poklad, ale nic víc než odpočinek a romanci od toho nečekejte.

Arsi
08.08.2022 5 z 5

Další krásná kniha, která chytí za srdce. Smutné téma a moc pěkně zpracované.

vivula
05.08.2022 4 z 5

S autorkou jsem zatím měla zkušenost jen s jednou knížkou, tak jsem byla zvědavá, jestli tato bude taky tak skvělá… a jo, byla. Četla se krásně a přitom strašně těžko. Jestli autorka nemá s tématem osobní zkušenost, tak je geniální, protože to vystihla úplně přesně do poslední slzy. A že jich bylo…

tereza7804
30.07.2022 5 z 5

Tohle byla vážně pecka... Pokaždé co od Colleen přečtu novou knihu, zdá se být ještě lepší než předchozí! :D Neuvěřitelně nadaná autorka, která píše tak uvěřitelné příběhy, že vás chytí za srdce a nepustí. 5/5

malen
25.07.2022 3 z 5

Mám tuhle autorku ráda, ale k dočtení této knihy jsem se musela nutit. Ze začátku měla spád, ale pak to švih ztratilo a nudila jsem se.

veronika0416
22.07.2022 4 z 5

Toto je čtvrtá kniha od této autorky,kterou jsem si rychle oblíbila. Přijde mi, že její postavy musí zažívat vždycky dvojnásob i více, něž by bylo pro dobrý román potřeba. Myslím, že konkrétně toto životní drama se těžko popisuje.
A jsem upřímně ráda, že tentokrát autorka nekombinovala s další velkou tragédií. Líbil se mi autorčin přístup, i když nepřišlo žádné wow z mé strany, příběh se mi líbil a v klidu jsem dočetla. Vlastní zkušenost určitě pozměnila náhled na celou knihu. Šťastný konec je tu naprostou nutností a povedl se. Možná to někomu přijde přesladké, ale pokud něco takového chcete přežít, musíte milovat toho druhého opravdu, opravdu moc a být ryzí.

Aneleh
21.07.2022 4 z 5

Dlouho jsem se rozmýšlela, zda dát všech pět hvězdiček nebo méně. Celkově mi to připomíná spíše červenou knihovnu. Tak dokonalý partner se snad nevidí, samé miluji tě a příliš mnoho sexu. Střídání teď a tehdy dobré, akorát to tehdy se až příliš táhlo a trochu až nudilo. Kvůli závažnému tématu a vyzdvižení důležitosti vzájemné komunikace v manželství bych dala plný počet, ovšem knihu bohužel kazí také gramatické překlepy a dokonce hrubé pravopisné chyby, např. str. 259: Zůstaneme v té samé pozici tak dlouho, až my oschnou slzy. To by prostě v kvalitní knize být nemělo.