To nejlepší v nás

To nejlepší v nás https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417221/bmid_to-nejlepsi-v-nas-2pk-417221.png 4 1665 465

Nový román bestsellerové autorky Colleen Hooverové o nešťastném manželství a jednom dávno zapomenutém slibu, který by ho mohl zachránit. Quinn by v životě nenapadlo, že potká osudovou lásku v nejhorší den svého života. Přesně to se ale stane. Začátek jejího vztahu s Grahamem je naprosto dokonalý, jsou jako stvoření jeden pro druhého. O sedm let později je ale jejich manželství v troskách. Zpočátku dokonalá láska je ohrožena tisíci nedokonalostmi jejich společného života. Člověk by řekl, že manželství přestává fungovat tehdy, když lásku nahradí zloba a pohrdání. Ale Quinn a Graham se na sebe nezlobí. Prostě už jen nejsou stejní jako dřív... Všechny společné sny a vzpomínky, místo aby je držely pohromadě, je od sebe oddělují. A to jediné, co by je mohlo zachránit, je dost možná právě, co jejich vztah nenávratně zničí...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

All Your Perfects , 2018

petulkapeta
03.05.2020 5 z 5

Užasna kniha..kdo by nechtěl muže ktery miluje tak jako Graham,ja vsemi deseti :)

Terrez93
02.05.2020 4 z 5

Super pribeh, jen mi tam neco chybelo..nejaky boom nejaka akce, styl psani me nejako moc nechytl, hlavne me uplne sr**a hlavni hrdinka, za to musi hvezda dolu

Kayla
28.04.2020 3 z 5

Autorku mám hodně ráda, ale musím přiznat, že je to od ní dle mého názoru asi nejslabší kniha, kterou jsem od ní četla, což mě trochu i mrzí. Hlavní postava Quinn mě docela štvala, zatímco Grahema mi bylo líto. Ale úplná tragédie to taky ovšem nebyla. Takový průměr, ale Collen má navíc.

Ivetinka
28.04.2020 5 z 5

Citlivé téma. Brečela jsem jako želva. Jedno je jasné, pokud jsou ti dva stále zamilovaní, tak je nic a nikdo nedokáže rozdělit.

mag097
27.04.2020 3 z 5

Knížka určitě nebyla špatná, ale nepatří ty které by mě úplně zasáhly a nutily mě číst tolik až bych ztrácela pojem o čase. Autorce se podařilo dotknout citlivého tématu, s kterým se ztotožní spousta z nás a pojala ho příjemným a čtivým způsobem, oceňuji že se prolínali kapitoly s minulostí a současností. Ovšem co tomuto příběhu ubírá na realističnosti je postava Grahama, který by se dal doslova pojmenovat "princem na bílém koni", kterému ovšem chyběla trocha mužnosti a jakési uvěřitelnosti, přišel mi zkrátka až moc pohádkový.

Red-haired
26.04.2020 3 z 5

To nejlepší v nás byl pro mě sice čtivý příběh a v mnohém mě překvapil, ale nemůžu jej zařadit k oblíbencům.
Colleen do svých příběhů vždy zahrne jedno těžší téma, se kterým se musí hrdinové popasovat. Tentokrát jsem dopředu ani nevěděla, jaké téma to bude, takže mě samotnou překvapilo, že právě s tímto se budou hrdinové potýkat a dost mě to rozesmutnilo, jak už to u Colleen bývá.
Důvod, proč knize nefandím tolik jako jiným, je ten, že nám autorka vykresluje Quinn a Grahama jako spřízněné duše, které k sobě už od začátku pasují a dokládá nám to i střípky z minulosti, jenže tyto dvě spřízněné duše jsou schopné spolu několik let vůbec nekomunikovat o tom, co je ve vztahu trápí. Neberte mě špatně, mám určitě pochopení pro Quinn i pro její obavy, ale přece jen v dlouholetém vztahu spolu dva lidé musí být schopní aspoň občas otevřeně promluvit o svých problémech, obzvlášť pokud se partneři milují a rozumí si tak moc, jak se nám to autorka snaží předhodit. Mlčeli však oba a přitom věděli, že tím toho druhého trápí ještě víc. .
Graham je v knize vykreslen jako učiněný světec, a to i když udělá velký přešlap, je autorka schopná ho ospravedlnit a udělat ještě víc ušlechtilým – pro mě to bohužel nefungovalo, ale chápu, že někoho Graham nadchne.
Moc se mi líbil nápad s krabičkou a u některých slov Grahama jsem i já roztávala, Colleen to se slovíčky prostě umí. ♥

nicoolka25
26.04.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila, četla se velmi dobře. Moje první kniha od autorky a jsem ráda, že jsem se k ní dostala. Knihu jsem si zvolila díky čtenářské výzvě. Od knihy se nedalo odtrhnout. :)

MamaKnihomolka
24.04.2020 5 z 5

Opět skvělá kniha se silným příběhem a velmi častým tématem v mnoha párech. Neplodnost je obrovská zkouška vztahu, který většinou takový psychický nápor nevydrží.
Jako ženu z oboru a matku mě velmi zajímaly pocity jaké Quinn měla. A nad kterými mě bolelo srdce. Sex, naděje, zdrcení. Nedokážu si představit, že tyto slova a pocity by mě doprovázely šest let a já se nezhroutila.
Při čtení jsem měla sto chutí křičet " proboha mluvte spolu!" a nebo "ne, to nemůžou zvládnout", tajila jsem dech a nevěřila vlastním očím. Myslela jsem na knihu a na Quinn a Grahama celé dny a těšila se až budu moct v knize pokročit. Mimochodem Grahama jsem si zamilovala hned. Jeho poznámky a jeho povahu. Milující, vytrvalý a se zlatou trpělivostí.
Jediné co mě maličko vadilo byly delší kapitoly.
Při četbě jsem si procházela mnoha pocity. Od úzkosti a smutku přes slzy, štěstí až po uvědomění, že někdy si pro nás život nachystá zvláštní situace a prohry, ale vždycky bysme měli být vděční za to, co máme a nikdy to nebrat jako samozřejmost.

Nela.Rob
22.04.2020 4 z 5

Miluji. A dokonce ukápla i slza. Přečteno jedním dechem.

jeny-v
20.04.2020 4 z 5

"Tehdy a teď " vypráví vztah mezi Grahamem a Quinn, kdy se během sedmi let z partnerského života stává hromada popela. Tehdy - rozkvétající vztah směřující k pevnému manželskému vztahu naplněnému láskou. Tedˇ- nastupuje bolest, odcizení, samota a rozvod. Quinn vždycky chtěla mít hromadu dětí a být dobrou mámou. Jenže se to nevede a ona propadá beznaději, je nešťastná a do hlubin vztahuje nejen sebe, ale i vztah s Grahamem. Moc jsem její uzavřené bolesti a sebelítosti nerozuměla, jelikož já tento problém nezažila a tak jsem jen četla. Graham dělal co mohl, aby jí, jejich lásce a vztahu pomohl, ale asi jenom "kůň" by vydržel, bylo mi ho moc líto. V této knize byl moje nej… hlavní postava. Nakonec pomohla dřevěná skříňka a "poklad" v ní - tak a to slza ukápla.

Myška43
16.04.2020 5 z 5

Ještě nikdy jsem tolik nebrečela, jako u této knihy. Při čtení Grahamových dopisů, jsem přes slzy neviděla na řádky. Musím napsat, že tato kniha se mě osobně dotýká, jednak proto, že jsem vdaná a za ta dlouhá léta, jsem zažila dost krizí a také proto, že vím, jak je těžké nemít děti. Důležité je mít srovnané životní priority, podporu a lásku svého manžela. Colleen to prostě umí, nejen, že mě totálně vtáhla do děje, ale také mě přinutila zamyslet se nad svým vlastním životem. Všechny knihy, co jsem od ní četla, mě naprosto uchvátily.

dachi
16.04.2020 3 z 5

Kniha se četla sama. Hezký příběh, ale ten konec mě tak nedojal jak bych čekala. Opravdu existuje chlap, který by měl pochopení pro všechno? Chápu je to fikce, ale bylo to z jeho stránky až moc ňuňu :-) .

lena.o.knihach
15.04.2020 5 z 5

Od Colleen Hooverové jsem četla všechny knihy, které u nás vyšly a musím přiznat, že opravdu není nad ty knihy, u kterých jsem ta pravá cílovka já. Právě tak je tomu u To nejlepší v nás a Námi to končí. A přesně tyhle příběhy ve mně zanechaly něco, na co budu vzpomínat ještě hodně dlouho.

Tím nechci říct, že se mi ty ostatní knihy nelíbily, samozřejmě je zbožňuju všechny, ale tyhle dvě bych doporučila na prvním místě.

Doufám, že o stylu psaní Vás nemusím poučovat a máte alespoň jednu knihu od Colleen přečtenou. Občas to od toho fantasy chce vypnout a potom je přesně Hooverová tou správnou volbou.

Když nechci fantasy, ale ani úplně tak jednoduchou, optimistickou a milou četbu například do Kasie Westové, tak je jediná správná volba. A ti chytří už vědí. Pro čtenáře do dvaceti let doporučuji knihy, které vyšly u Yoli, ti starší by se měli zaměřit na knihy od Ikaru.

katushah
11.04.2020 4 z 5

Velmi čtivé a svižné, což oceňuji. Moc se mi líbil konec.

Crimidetectiv
08.04.2020 5 z 5

Toto je moje první kniha nejen od této autorky, ale i ze žánru Ze života - Romantika. A mohu říci, že jsem byla nadšena. Když jsem četla, že si mnoho čtenářek u posledních pár stran pobrečelo, tak jak jsem to četla a blížila jsem se ke konci, říkala jsem si, že nejsem tak citlivá, jak jsem si myslela, ale u kapitoly, kde se četli dopisy, které si pro sebe psali, mě tak dojaly, že i mě ukápla slzička. Quinn jsem v lásce moc neměla. V té minulosti, kdy Grahama poznala, tak mi byla sympatická a měla jsem jí ráda. Ale tím, že začínala mít problémy, které neřešila s nikým jen se utápěla, což na jednu stranu chápu, protože jsem taky žena, ale zase bych kvůli tomu o svých citech s někým mluvila. Ať už s manželem, či rodinou či kamarádkou. Nevím s kým, ale aspoň s někým. Ne to takhle dusit v sobě. Jsem ráda, že si to Quinn uvědomila a změnila se a byla zase ta, která byla na začátku. A Graham? Můj vysněný princ na bílém koni. A myslím, že nejen můj. Dávám plný počet hvězdiček.

kalinka99
08.04.2020 5 z 5

Každá kniha, kterou od autorky přečtu mě dojme. Řekla bych, že tohle je nejlepší kniha, co jsem zatím od ní četla. Nemohla jsem se odtrhnout od příběhu.

Alienn
07.04.2020 4 z 5

Tak toto byla trochu jiná Colleen, než jsem zvyklá. Rozhodně zajímavé téma, které je v dnešní době velmi aktuální. Opravdu hodně podrobně vykreslený rozklad vztahu, všechny pocity a myšlenky, které ho doprovázejí. Mám asi jedinou výtku a kvůli té nedávám plný počet hvězdiček jako obvykle u této autorky. Graham mi přišel málo reálný, byl vykreslený až příliš dokonale, tak romantický, chápavý a milující, rozhovory a gesta z jeho strany, vše tak dokonalé, místy to bylo na mě až přehnané. A pak nemohu nezmínit chyby a překlepy, to mě při čtení vyloženě rušilo.

red_marionette
07.04.2020 5 z 5

Nemám slov.

Ywonek
07.04.2020 5 z 5

Nadherna knizka na tezke tema. Troufam si rict, ze jedna z nejlepsich autorcinych knizek ♥️

Linda007
06.04.2020 4 z 5

Čtivě napsané, líbí se mi, že je kniha poměrně krátká. Obdivuji Grahama, že dokázal, tak dlouho snášet, chování jeho ženy.