To na tobě doschne / Das trocknet an dir

To na tobě doschne / Das trocknet an dir https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39153/to-na-tobe-doschne-das-trocknet-ad-dir-39153.jpg 4 414 76

Povídky spisovatele Ivana Krause o jedné letenské rodině navazují na první příhody obsažené v naší dvojjazyčné, česko-francouzské knize Rodinný sjezd / Réunions de famille. Stejně jako Ivan Kraus se neustále při svém kočovném povolání herce stěhuje z Německa do rancie, i my jsme přestěhovali jeho povídky z francouzštiny do němčiny. Pro středně pokročilé.... celý text

PetK
05.01.2018 4 z 5

Povídky nejsou úplně moje parketa, ale suchý humor ano. Nevím, jestli bych se kdy přinutila to číst, ale audio bylo bezva. Podání Jana Krause umocňuje celkový dojem, když víme, že historky, ze kterých povídky vychází, sám prožil.

Chesterton
13.12.2017 5 z 5

První kontakt s autorem a celou svéráznou rodinkou, který postupně přerostl v neskutečný obdiv a sympatie. nedávno jsem poslouchala tyto a jiné povídky čtené oběma bratry :))Úžasné! Něčím mi vzdáleně připomíná Durrellovic rodinu. Hlavně maminka :))

bleska
16.10.2017 5 z 5

Jeden z nejlepších českých humoristů.

frantisek8863
22.09.2017 4 z 5

Autor vtipně vypráví v krátkých povídkách o velké a rozmanité rodině Krausových. Překvapuje mě jeho otevřené vyprávění a soukromích věcech okolo rodiny. Zřejmě se to celé musí brát trochu s rezervou.

lenulitah
28.08.2017 5 z 5

Pobavila jsem se. Nejvíc u titulní povídky, ta mi přijde skoro geniální.

vejnar
25.08.2017 4 z 5

Humorně vylíčené situace nelehkého soužití sedmičlenné rodiny Krausových. Oddechová četba u které se pobavíte a říkáte si, že leckteré roztržky vám vůbec nejsou cizí:)

kob
18.04.2017 5 z 5

Tahle útlá knížka už mě pobavila několikrát, a nemyslím, že to bylo naposledy.

StihOMam
02.04.2017 4 z 5

Chvile stravene s Krausovymi se mi staly vtipnym zpestrenim a proto bylo na miste zvazit i davkovani jednotlivych pribehu. Vzdycky mi byly odmenou a zaslouzilou chvilkou odpocinku. Trochu me take napadalo, jak asi vnimaji nas rodinny zivot moje deti. A vzapeti nasledovala myslenka, ze je především nesmi napadnout zamknout se na zachode. Skutecne dumyslny vydiraci nástroj..

denib
30.01.2017 4 z 5

Je to milé a vtipné. Celkem by mě zajímalo, co knize říkala jeho rodina :-)

martas79
28.01.2017 4 z 5

Vrchol jsem našel v kapitole s názvem Klíče!!!

Jája92
29.11.2016 4 z 5

Má první kniha od tohoto autora a bylo to velice fajn čtení :-) Těším se na dalši ...

xxtom
09.08.2016 5 z 5

Vtipné povídky o Krausovic rodině. Klaciký Ivan Kraus.

Zorka
29.07.2016 2 z 5

Je pravda, že Betty MacDonaldová to není, ale jako odpočinková četba ok. Žádná velká literatura, člověk to musí brát trošku jako nadsázku a pak se i pobaví. Koneckonců - kdo z nás neměl v dětství nebo mládí pocit, že se rodiče chovají (oproti nám, "normálním lidem") nějak divně...

happy-smile
21.07.2016 5 z 5

Skvělá knížka krátkých povídek ze života. Aneb jak se žije ve velké rodině a s hašteřivými rodiči. Zaručeně pobaví a máte to přečteno za jedno odpoledne.

učtese
05.06.2016 odpad!

Trampoty této rodiny spočívají v naprosto neadekvátním a iracionálním ( rozuměj dementním) přístupu k občejným situacím se kterými se setkáváme všichni téměř každý den. Nedokázal jsem to dočíst celé. Povídky jsou všechny psány podle jedné šablony. Stačí název a už zhruba víte jak to celé bude. Já se tomuhle smát nemůžu.

Gooverka
23.04.2016 5 z 5

Další z velmi krátkých a hodně vtipných kousků pojednávajících o rodině Krausů. Znovu jsem si ji pustila jako audioknihu a celou dobu se hodně smála. Skvělá oddechovka!

Pišingr
08.02.2016 5 z 5

Srandy kopec:-)

Kašpar007
22.11.2015 5 z 5

Knížka u které si odpočinete od vašich starostí, protože ty cizí starosti jsou mnohem zábavnější :-)

MichelleS
12.11.2015 3 z 5

Chtěla jsem se zasmát, ale nějak jsme se s autorem nenaladili na stejnou vlnu. Historky, které se stávají skoro v každé rodině, a občas je ta komika situace nepřenositelná. Nejvíc mě pobavil Mikuláš.

Janičta
23.08.2015 3 z 5

Docela jsem se pobavila. Některé příběhy jsou vtipné, ale jiné působí dojmem, jako když vyprávíte příběh vašich přátel/rodiny a místo kýženého smíchu vás posluchači odmění strojenými úsměvy, jelikož příběh není tak vtipný jak předpokládáte....