To je Tábor

To je Tábor https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471807/bmid_to-je-tabor-8vV-471807.jpg 5 2 1

Tábor je malé město na jihu Čech. Projděte si ho od nádraží a uvidíte havrany (od nichž by se lidi mohli leccos přiučit), botanickou zahradu (domov rostlin textilních i tropických), kamenného rytíře (který sem spadl bůhvíjak a bůhvíodkud) i staroslavný kostel Filipa a Jakuba. Některý ze zdejších kamenů nebo dlažebních kostek pamatuje možná jistého jednookého vojevůdce a určitě klukovské bitvy mezi Klokoťáky a Staroměšťáky... Že by tu pořád vlál duch vojenské pevnosti, kterou zdejší Staré město kdysi bývalo Ale ne: je 21. století, na náměstí se hraje, zpívá a popijí, rybník Jordán láká ke smočení a celý Tábor k toulání a prohlížení, nebo rovnou ke kreslení. Když přijela francouzská ilustrátorka a grafička Joëlle Jolivet do Tábora, nejvíc se divila, kolik tu lidé mají psů. Strávila ve městě kus léta a od té doby se sem pravidelně vrací. Toulá se po Táboře a kreslí domy, ulice, lidi, trh, plovárnu... Nakonec jsme spolu z hromady kreseb poskládaly knížku. Malou procházku po Táboře městě, které jsme si obě zamilovaly. TH... celý text

Janiny
Janiny
15.10.2021 5 z 5

Moje skvělé rodné město, vzpomínky, ulice a místa, která tak dobře znám. Konečně ️

Rovnou se musím přiznat, že se mi při prohlížení až nezdravě zastesklo. Sedět na náměstí, jít na procházku k Jordánu, toulat se po Starém městě, nebo v Klokotech. Všechno to tam je. Autentické, dokonalé.

Jsem naprosto nekriticky nadšená.

Co taky jiného čekat od modropupkáče

Pro všechny, kteří mají rádi Tábor, tohle je opravdu #musthave ️