To je klasika! Nevážné rozmluvy o vážné hudbě

To je klasika! Nevážné rozmluvy o vážné hudbě https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488425/bmid_to-je-klasika-nevazne-rozmluvy-o-va-xD4-488425.jpg 4 4 3

V knize najdete rozhovory s dnes slavným českým operním pěvcem, který je známý i širší veřejnosti. Ve svých pětatřiceti letech se dostal na nejslavnější světová pódia včetně Metropolitní opery. Je však známý i z různých televizních pořadů a proslavil se také velmi úspěšným koncertem ve vyprodané O2 Aréně. V knize se dočtete o jeho operních začátcích, o prvních angažmá v Národním divadle až po současnost, kdy je vyhledávaným sólistou na nejvyšší úrovni.... celý text

iceVS
29.12.2022 4 z 5

Zajímavý a příjemný rozhovor na téma, které jde zcela mimo mě.
Přesto i takový ignorant vážné hudby, jako jsem já, nemůže nevědět, kdo je Adam Plachetka.
Pozitivní čtení vhodné pro dny pod psa.

Isew
30.04.2022 4 z 5

Opera pro mě vždy byla na okraji zájmu. Nejsem fanda příliš vysokých tónů, které někdy nejsou příjemné. Ale nejvíc mě na opeře odradilo to, že jsem absolutně nerozuměla, o čem se zpívá. Pak jsem někde náhodně zaslechla Adama Plachetku... Konečně jsem rozuměla každému slovu. Např. Opera Dalibor od Bedřicha Smetany v Národním divadle. Scéna je statická, střídají se postavy. A teprve, když přijde na scénu král Vladislav (Adam Plachetka) vím, co se vlastně na scéně děje. A i srozumitelnost textu se řešila v rozhovoru, který byl velmi zajímavý. I když chvílemi velmi odborný. Třeba pasáž o rossiniovské a bachově koloratuře, triolách, které se zpívají snadněji než šestnáctinové noty. To jsem byla zmatená, jak lesní včela. Ale musím konstatovat, že se mi, díky této knize, rozšířily obzory.

czermy
08.02.2022 5 z 5

Příjemný rozhovor dvou sympatických pánů, kteří jsou k tématu operního zpěvu ti nejpovolanější. Jazyk obou počítá s určitou erudicí čtenáře, takže si ji plně vychutnají nejvíce studenti zpěvu či velcí fandové opery. Na to, že je to kniha rozhovoru, tedy dle mého spíše oddychový žánr, jsem musel číst velmi pozorně, abych se neztrácel. Rozhovor uplyne, na závěr se žádná významná bilance nekoná, což je škoda. Ale stejně dávám neobjektivně plný počet, a to je samozřejmě spíš moje osobní hodnocení Adama Plachetky celkově.

Autoři knihy

Adam Plachetka
česká, 1985
Vojtěch Babka
česká, 1975

Kniha To je klasika! Nevážné rozmluvy o vážné hudbě je v