To je Brno II

Turistické informační centrum města Brna (TIC) se nebojí prezentaci svého města pojmout netradičně a autenticky. Dokazuje to už druhou verzí turistického průvodce v tomto duchu, TO JE BRNO II. „O Brně toho víme hodně a nebojíme se zeptat. Ostatně jsou to právě místní obyvatelé, kteří mu dodávají šťávu a charakter. Opět jsme proto oslovili 11 osobností a přinášíme vám jejich osobitý pohled a verzi brněnské reality. Desítku kovaných 'borců a koc ze Štatlu' doplňuje i jeden 'čistokrevný Cajzl', který byl tak odvážný, že překonal nástrahy D1, dojel až „na Moravu“ a o tento exotický zážitek se s námi podělil,“ představuje tuto publikaci TIC. Na čtenáře tak čekají například kapitoly Módní Brno, Dětské Brno, Brnem na kole, Skryté Brno nebo Historické podzemí. Dozví se o bezprecedentně živé scéně brněnské mladé módy, najdou prověřené tipy na výlety s dětmi, nahlédnou do kuchyně místní cyklo komunity, odhalí skrytá zákoutí, poodkryjí tajemství zahalená zemským povrchem a mnoho dalšího. Mimobrněnským průvodce poslouží jako hloubková sonda do života místních a Brňáci budou překvapeni, co všechno o svém městě dosud nevěděli....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/404764/to-je-brno-ii-aEu-404764.jpg 43
Cestopisy a místopisy
Vydáno, Turistické informační centrum města Brna

Kniha To je Brno II

Lencza

První díl přinesl tipy pro mě asi zajímavější, v tomto jsem se nechala nalákat zejména na návštěvu brněnského podzemí a na procházku podél řeky Svitavy. Krátké texty k jednotlivým místům jsou povětšinou vtipné, za dobrý nápad považuji nechat na místa pro děti zvát samotnými dětmi (tři potomci V. Kokolii ve věku 7-12 let). Klidně bych uvítala více delších textů, ne jen krátké glosy. A i závěrečný text - pohled na Brno psaný pražákem, který se tak slibně rozvíjel a nalákal mě, mohl být delší.

Madelisi
15.06.2019

Kontroverze okolo prvního dílu mi neunikla.
Průvodce má 11 tématických kapitol a jednu bonusovou, ve které se nic nedozvíte. V řádných kapitolách vždy nějaká zajímavost vypadne, nicméně je kniha psaná emočním, ne faktografickým způsobem.
Nejzajímavější část - historické podzemí.