To byl můj život?? - (První díl) 1928-1979

To byl můj život?? - (První díl) 1928-1979

Třetí z autorových autobiografických románů se ohlíží za 77 lety autorova života. Na rozdíl od předchozích \"memoárománů\" tato kniha neponechává žádný prostor fabulaci. Kohout se v ní znovu vrací k 50. a 60. letům, k pražskému jaru, Chartě 77 a letům disentu nově pak k letům nechtěné emigrace, hektické době listopadu a prosince 1989 i k letům následujícím. Nový pohled na jeho osudy v letech 1968-1989 mu přitom poskytlo studium rozsáhlého svazku, který na něj vedla StB....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33409/to-byl-muj-zivot-prvni-dil-33409.jpg 43
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Paseka

knihomoli
14.05.2014

I když v padesátých letech dělal obrovské prasárny, líbilo se mi, že se k tomu na počátku 90. let postavil, na rozdíl od mnoha dalších, čelem. Bohužel při čtení pamětí jsem zjistila, že kritizoval lidi, kteří se provinili daleko méně než on, bez kousku pochopení pro jejich selhání. Takže mě to uznání zase přešlo.

WEIL
04.09.2011

Je to jakési bilancování autora o tom co prožil,.

kedalch
31.03.2011

Zajímavé čtení. Doporučuji. Čtenář má možnost prožít autorův předěl ze zapáleného komunisty na jednoho z úhlavních nepřátel socialismu v ČSSR.