To byl Guderian

To byl Guderian https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234083/bmid_to-byl-guderian-QH3-234083.jpg 3 7 2

Životopis generála Guderiana, vrchního velitele tankových vojsk Wehrmachtu za 2. světové války. Autor sám byl za druhé světové války důstojníkem v Guderianových útvarech... Kniha plná fotografii představuje obsáhly obrazový životopis generálmajora Heinze Guderiána. Textové pasáže byly vyňaty z jeho autobiografie "Vzpomínky vojáka".

Literatura naučná Biografie a memoáry Vojenství
Vydáno: , Mustang

Das war Guderian: Ein Lebensbericht in Bildern , 1989

LordByron
09.06.2021 3 z 5

Polovica knižky je v podstate výcuc z marsalovych obsiahlych memoárov a polovica faktografické poznámky autora - Guderianovho podriadeného za vojny.
Nebola to zlá knižka, ale popravde je mi trochu ľúto, že som kúpil ju a nie radšej tie drahšie Guderianove pamäti ako také. Autor totiž sám nejaký veľký výskum nerobil a reálne by som sa tak asi viac dozvedel od samotného Guderiana.
Inak samozrejme Rýchly Heinz je fascinujúca postava a už keď žil bol legenda.

anticlovek
31.08.2020 3 z 5

zajímavá kniha o velmi zajímavém muži, nicméně je velmi nekritická (což uvádí na pravou míru dobrá česká předmluva), ale víceméně dost krátká. asi třetina jsou pouze fotky a dost velká část textu citace z jiných knih. pro rychlé "nahlédnutí" do života a myšlení Guderiana asi dobré, ale osobně jsem očekával víc.