To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 1. (Zvěrolékař na blatech)

To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 1. (Zvěrolékař na blatech) https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/105733/to-by-se-zverolekari-stat-nemelo-1-dil-105733.jpg 5 521 91

Zvěrolékař série

Úsměvné příběhy yorkshirského veterináře, plné životní pohody elánu a optimismu. Obsahuje první díl série s názvem „Zvěrolékař na blatech“ (vyšlo také pod jménem „Kéž by uměli mluvit“).

Literatura světová , Humor , Romány

Vydáno: , Knižní klub

If Only They Could Talk , 1970

bernadeta9876
bernadeta9876
18.03.2024 3 z 5

Veľmi milá, jednoduchá jednohubka, ktorá pobaví a umožní vydýchnuť.
Avšak nič viac to nedáva, čo som vlastne ani nečakala.
Videla som seriál (All the Creatures, Great and Small) a kniha bola ešte vtipnejšia.
Vlastne k tomu ani nemám viac čo dodať, príjemné osvieženie, ale zas žeby to nejak extra pohlo mojím svetom, to nemôžem povedať.
Príjemné anglické prostredie, moje milované zvieratá a vtipné vidiecke postavičky sú niečo čo proste tomu dodávalo predsa len štipku niečoho viac,... Ale len štipku.
3,5 z 5.
P. S. : Čítané v slovenčine s názvom Keby tak vedeli hovoriť.

janinaV123
janinaV123
25.11.2023 5 z 5

Super oddechovka, která nikdy nezklame

Steffy
Steffy
29.03.2023 5 z 5

Kniha se čte úplně sama. Přečetla jsem si jí, když jsem viděla seriál Všechny velké a malé bytosti a od rodičů jsem se dozvěděla, že je to podle knih a že je to hrozná sranda. Rozhodně jsem nelitovala. Kniha se čte sama. Parádní vyprávění z pohledu venkovského veterináře. U veselých příhod se smějete a u smutné scény jsou vykládány přesně tak, aby se do nich mohl člověk vžít a prožít je přesně tak, jak to cítil autor sám. Výborný styl vyprávění. Určitě v budoucnu sáhnu po dalších autorových dílech!

katerina3502
katerina3502
15.03.2023 5 z 5

Četla jsem jako mladá a teď jsem konečně po antikvariátech a bazarech sehnala celou sérii. Ráda jsem se ke knize vrátila, krásné, vtipné i smutné příběhy venkovského veterináře psané s láskou ke zvířatou a nadhledem. Jako oddechovka skvělé čtení.

Ran
Ran
27.10.2022 1 z 5

Kniha se mi moc nelíbila. Příběh a ani styl jakým byla kniha vytvořena mě moc nezaujal. Celkově si myslím, že by tyto historky zaujaly spíše jako dokument.

IHT
IHT
02.05.2022 5 z 5

Herriotovu zverolekarskou serii jsem precetl kdysi jako teenager a moc se mi libila. Obcas se k ni rad vracim, protoze je laskava a cisi z ni nostalgie predvalecnych a povalecnych let, doby, kdy lide byli chudi a meli jine priority, nez mame dnes. Zivot byl zrejme tezsi, ale jednodussi. A prace na aglickem venkove vypadala velmi romanticky. :)
Ted jsem si knihu poslechl. Kvalita nacteni sice neni nejvyssi (cteno hrozne pomalu, chvilemi temer strojove), ale vratit se ve vzpominkach k Sigfriedovi, Tristanovi a Jamesovi a osvezit si vsechny ty vesele historky o podivnych farmarich bylo velmi prijemne. :)

jaroiva
jaroiva
16.04.2022 5 z 5

Přestože jsem to četla poprvé, mám pocit, jako bych se vracela ke staré známé oblíbené knize. Je to tak milé vyprávění, místy veselé, místy smutné, ale jinak zkrátka ze života.
Jdu pokračovat dalším dílem. A jistě nezůstane jen u něj.

lapagerie
lapagerie
22.02.2022 5 z 5

To je tak milá kniha! Nechápu, že jsem na ni nenarazila dřív. Už se těším na další díly, je to takové úsměvné pohlazení na duši, ačkoliv život farmářů a našeho veterináře byl tvrdý. Ale je to psané vtipně, lehce. Zasmějete se a když se kouknet z okna, skoro vidíte yorkshirské pastviny.

Elion
Elion
21.02.2022 5 z 5

Krásně napsaný příběh o tom, co zažíval obyčejný veterinář na začátku své praxe a jak postupovaly lékařské metody a vyvíjely se nové léky.
Rozhodně se k těmto knihám ještě jednou vrátím.

Kulda1981
Kulda1981
23.01.2022 5 z 5

Opět knížka čtená kvůli čtenářské výzvě. Od tohoto autora první a určitě ne poslední. Super oddechová knížka, fakt jsem se zasmála a pobavila. Už se těším na další. Ještě, že jich je tolik.

hana5365
hana5365
13.01.2022 5 z 5

Tuto sérii jsem četla téměř před 40 lety a spolu se zemědělskou školou mě utvrdila v rozhodnutí, že se nestanu veterinářkou, ačkoli to bylo moje přání od malička.:-) Úžasné a čtivé knihy, zvlášť pro ty, co zvířata milují. Zařadila bych je mezi povinnou četbu pro ty, co se hlásí na veterinu. Tedy hlavně pro ty křehké slečny, které si malují jak budou pomáhat zvířátkům.:-D Nicméně mám radost, že jsem se k ní vrátila v podobě audioknihy, která právě vyšla.:-)

EvikU.
EvikU.
09.01.2022 4 z 5

Začátek byl pro mě trošku delší. Nějak jsem se nemohla začíst. Ale postupně se to lepšilo. Druhá půlka už se mi líbila hodně a bylo to zajímavé čtení. Hlavně tedy asi pro milovníky zvířat.

Trochu mi vadil hlavní zaměstnavatel, jak se choval ke svému bratrovi. Ale Jamesovi výpravy za zvířaty a jeho léčení bylo super.

Kniha do výzvy, 16. Kniha, jejíž autor už nežije. Doporučuji.

JamaicaJo
JamaicaJo
16.12.2021 5 z 5

Lidskost, oddech, humor, nadhled, ale i zmíněná úcta a srdce v drsných životních podmínkách.

anej
anej
11.12.2021 4 z 5

Velmi příjemná, čtivá oddechovka. Knížku jsem našla v jedné z knihobudek a doma zjistila, že máme i pokračování. Po dlouhé době jsem se u knížky smála nahlas.

princeznaaura
princeznaaura
13.10.2021 3 z 5

Kniha mě nenadchla, ani jsem ji neodložila, že bych se zrovna při čtení za břicho popadala, to ne, je to spíš takové lidské, někde jsou problémy, tak se řeší, chápu, že dříve nebo na venkově povolání veterináře muselo být o odhodlání a lásce ke zvířatům tuto práci vykonávat, na rozdíl od normálního lékaře, který pracuje v čistotě a teple, je toto trochu dřina a chce to nějakou dedukci, protože zvíře vám ani neřekne, co ho bolí.

Andi
Andi
08.10.2021 4 z 5

Něco nového. A přitom starého. 50 let stará série a já o ní nikdy neslyšela. Boha, to je přesně ta kniha, která by mnoho děcek ve škole bavila - dala bych to do povinné četby na střední, je to totiž dostatečně dospělé, ale i poučné. Pěkné odpočinkové čtení. Jedna kniha stačí, dávám 4 hvězdičky proto, že beletrii o veterinářích jen tak nenajdete.

tonysojka
tonysojka
01.10.2021 5 z 5

Velmi příjemné vyprávění,jímž místy vykukuje drsná realita anglického venkova.Je poznat,že si jej autor zamiloval a píše o něm s úctou a láskou.

knihomolkadorfa
knihomolkadorfa
09.08.2021 4 z 5

Příjemná, vtipná oddechovka.

miša63
miša63
04.08.2021 5 z 5

Vtipné příběhy ze života začínajícího veterináře, kniha se četla velmi dobře

marwinmh
marwinmh
18.07.2021 4 z 5

Příjemné čtení, plné neskutečných příhod mladého zvěrolékaře, jeho zvířecích pacientů a jejich ne vždy přívětivých majitelů.

zvířata, fauna zvěrolékaři blata láska k přírodě Yorkshire zfilmováno – TV seriál láska ke zvířatům

James Herriot (p)
britská, 1916 - 1995
1981  94%Když se zvěrolékař ožení
1991  93%Zvěrolékař mezi nebem a zemí
1993  92%To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 1. (Zvěrolékař na blatech)
1995  92%Zvěrolékař a psí historky
1995  93%Zvěrolékař a kočičí historky