Tma mezi hvězdami

Tma mezi hvězdami https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408262/bmid_tma-mezi-hvezdami-jw9-408262.jpg 4 329 97

Druhá kniha básní instagramového fenoménu jménem Atticus, který si získal srdce více než milionu fanoušků. Po Láskou ji nespoutáš, knize o nezkrotnosti ženské duše, přichází Tma mezi hvězdami. Atticus se v ní soustředí na dualitu života, věrohodně popisuje lidské úspěchy i pády, energii, kterou vkládáme do nových vztahů, i mučivou samotu, která je střídá. Jeho básně jsou upřímným zkoumáním osamělosti a naší potřeby sdílení. Ve svých minimalistických textech mladý básník ukazuje, že potřebujeme obojí: bolest i radost, hvězdy i temnotu mezi nimi, abychom dovedli ocenit vše, co nám život nabízí…... celý text

Literatura světová Poezie
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Dark Between Stars , 2018

DreamerX9
28.08.2020 3 z 5

Souhlasím některé básně byly lepší než jiné ale ilustrace celkové knihy je krásná :)

Makkys
17.08.2020 3 z 5

Za mě teda velké zklamání, první kniha se mě líbila mnohem víc.
Basně se mě moc nelíbili, zaujalo mě jich jen pár. V dalších už pokračovat určitě nebudu

anez66
13.08.2020 5 z 5

Některé mi vykouzlily úsměv na tváři, některé jsem si musela uschovat a některé jsem jen prolétla. Pěkná kniha. :)

anetka.repova
31.07.2020 5 z 5

Atticus je prostě láska. Jeho texty Vás pohladí po duši a jsou navíc doplněny krásnými ilustracemi, které poezii dotváří a dodávají ji ještě větší ladnost a šmrnc.

Zelvicka03
16.07.2020 5 z 5

Moc se mi tato kniha líbila a doufám, že se mi budou líbit i další díly ????

Janinkniznisvet
14.07.2020 5 z 5

Opět skvělá knížka moderní poezie. V téhle té sbírce mám více lepiku, protože se mi víc líbila. Našla jsem si básničky, které se mi moc líbí.Některe jsem nepochopila. Kniha je obohacená úžasné fotografie. Jediné co bych knížce výtkla a to je, že se mi nelíbil střídání fondu. Za mě můžu jen doporučit

Knizectvi
14.07.2020 5 z 5

Další střípky z moderní poezie od Attica. K těmto sbírkám jsem se dostal díky @booktok.cz a @dorotanoon, která mi zaslala třetí z těchto sbírek s názvem Pravda o zázracích. Po přečtení jsem se musel pustit i do dalších dílů, a to jak v originále tak nyní v češtině. A je to jak už jsem psal v ,,recenzi,, na Pravdu o zázracích, úžasný náhled do duše básníka. Nádherné zastavení a zamyšlení se nad láskou, životem a všedností, která může být naprosto nečekaně dokonalá. Jsem opravdu vděčný, že jsem tuhle moderní poezii poznal a chci rozhodně více.

zuzu8480
29.06.2020 5 z 5

Kousek, který jsem chtěla mít v knihovně a náhodně otevírat a číst a pokaždé báseň pochopit jinak, podle toho, co si z ní zrovna potřebuji vzít.

ElikaS
24.06.2020 5 z 5

Láskou ji nespoutáš se mi líbilo o trošku víc, i přesto je sbírka skvělá se spoustou hezkých myšlenek k zamyšlení. Je to skvělá knížka na zachumlání se do peřin během deštivého večera a nalazení se na pozitivní notu. Tahle knížka vyloženě pohladí po duši.

ladyfromskye
07.06.2020 5 z 5

I druhá kniha tohoto mága slova mne donutila na chvíli zpomalit, zamyslet se a taky se trochu zasmát a trochu si poplakat. Knížka, která je skvostem nejen po stránce obsahové, ale také po stránce grafické. Už se nemůžu dočkat, až knížku zase otevřu, už se nemohu dočkat Pravdy o zázracích. A ty Atticusi... ty dál putuj za slovy... abys nám je pak zase mohl poslat...

MamaKnihomolka
02.06.2020 4 z 5

Musím se přiznat, že kromě povinné četby jsem poezii obcházela obloukem. A nechápu proč.
Kniha je velmi příjemná zejména před spaním. Člověka příjemně naladí a zklidní.
Když člověk věnuje pozornost textům, mnohé věci si uvědomí. A proto je tato kniha úžasná. A k tomu ty fotografie. Nádhera

Bája89
11.04.2020 4 z 5

S poezií stále bojuji, ale Tma mezi hvězdami je nádherná. I když Láskou ji nespoutáš se mi líbila o něco víc. Český překlad nemá chybu. Je to takové milé čajové čtení, kdy si zalezete do postele a jedním dechem to přečtete u konvičky čaje a s nohama v teple.

anetka.repova
01.04.2020 5 z 5

Dalsi nádherná kniha od mého oblíbeného autora.

Moje srdeční záležitost.

Monns
17.03.2020 4 z 5

Asi knihu spíš zkusím v anglickém jazyce, přijde mi, že to pak zní líp. Druhá polovina byla o mnoho lepší než ta první.

Alethea_k
09.03.2020 4 z 5

Musím vyzdvihnout český překlad. Mnohdy dokázal primitivní větu proměnit v opravdovou poezii. Bohužel, ne vždy je to ale možné, v některých případech mi text nedával smysl, jelikož ani v aj není jednoznačný. Často se přirovnání opakovala. To co považujeme za super myšlenky v basic english, by rozhodně v čj neprošlo (nebýt překladu), protože si občas v rodném jazyce uvědomíme až "stupiditu". Oceňuji, že se kniha týká nejen lásky, ale i přirovnání k umění.

kraibiska
07.03.2020 5 z 5

Nádherná kniha, určitě se k ní jednou vrátím. Stejně jako Láskou ji nespoutáš, přečteno jedním dechem. Ve většině básních vidím své pocity které jsem si prožila nebo bych si přála prožít.

Roscata
05.03.2020 5 z 5

Díla Atticuse, stejně jako Rupi Kaur nebo Amandy Lovelace, budou někteří milovat a jiní odsuzovat. Pro mě je to srdcovka na kterou nedám dopustit. A to jak literárně, tak po grafické stránce.

IG: zrzi_cte

Áňa 998
03.03.2020 5 z 5

Jak u Láskou ji nespoutáš, i Tma mezi hvězdami mě velmi zasáhla. Nádherná kniha!

Gweny
26.02.2020 5 z 5

Knížka, nad jejíž koupí jsem chvilku přemýšlela a pak ji zase zavrhla. Ale pak mi kdosi ukázal její krásu skrytou ve verších a já ji ještě ten den měla objednanou.
Je to jedna z mála básnických sbírek, kde dokážu vidět smysl a kde čtu i to, co je mezi řádky, i když každý člověk tam vidí něco jiného. Něco, co se týká jen jeho samotného. Každý si tu pro sebe a svůj život může najít překrásné metafory. Stačí jen otevřít své srdce.

JessieEx
24.02.2020 3 z 5

2,5*
Ploché verše, které se nerýmují, fráze plné kýče a krátká motta...
Při čtení jsem se nemohla zbavit pocitu, že už jsem některé z nich někdy četla, třeba jen jinak formulované.
Ale abych nebyla jen negativní, našla jsem si tu i pár básní, které mě zaujaly a které jsem si opsala.
Navíc mám splněný bod do výzvy :)

"Bouřlivé mladí

kanadská
2018  81%Láskou ji nespoutáš
2019  78%Tma mezi hvězdami
2020  81%Pravda o zázracích

Kniha Tma mezi hvězdami je v