Tma mezi hvězdami

Tma mezi hvězdami https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408262/bmid_tma-mezi-hvezdami-jw9-408262.jpg 4 329 97

Druhá kniha básní instagramového fenoménu jménem Atticus, který si získal srdce více než milionu fanoušků. Po Láskou ji nespoutáš, knize o nezkrotnosti ženské duše, přichází Tma mezi hvězdami. Atticus se v ní soustředí na dualitu života, věrohodně popisuje lidské úspěchy i pády, energii, kterou vkládáme do nových vztahů, i mučivou samotu, která je střídá. Jeho básně jsou upřímným zkoumáním osamělosti a naší potřeby sdílení. Ve svých minimalistických textech mladý básník ukazuje, že potřebujeme obojí: bolest i radost, hvězdy i temnotu mezi nimi, abychom dovedli ocenit vše, co nám život nabízí…... celý text

Literatura světová Poezie
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Dark Between Stars , 2018

Malíček
14.05.2021 3 z 5

Na poezii moc nejsem a skoro ji nečtu, ale tohle jsem si nemohla nechat ujít, protože jednu dobu byl Atticuse plný Instagram.
Zklamaná jsem určitě nebyla, miluju grafickou stránku této sbírky. Na druhou stranu mi kniha nic moc nepředala a nedokázala se mě dotknout tak, jak bych čekala. Takže boom kolem téhle knihy moc nechápu, ale myslím, že je fajn ji mít doma, přečíst si ji a třeba se k ní někdy vrátit.

NikolaJ.
18.02.2021 4 z 5

První sbírka se mi líbila více, ale i přes to je Tma mezi hvězdami moc krásná

leanechvilova
24.01.2021 4 z 5

Tma mezi hvězdami - druhá sbírka poezie od Atticuse.
Po grafické stránce je knížka naprosto nádherná! Plná krásných a originálních fotografií. Takže už jen knížkou listovat, je prostě zážitek. Kniha je plná krásných slov a myšlenek. Ale už jsem se v tom tolik nenašla (jako v první sbírce). Ale nějaké myšlenky a básničky se mi zaryly do paměti. První sbírka Láskou ji nespoutáš, se mi líbila o něco více. Takže v porovnání tato sbírka byla trochu zklamání. Každopádně knížka se mi líbila.

Damonka12
03.01.2021 5 z 5

Nádherná poezie k zamyšlení.

Adellll
24.12.2020 3 z 5

Asi nejsem cílovka této knihy (pravděpodobně pubertální zamilované holčiny). Proto mne asi taky vůbec nezaujala první polovina, která byla věnována vlastně jenom lásce. A i z nezaujatého pohledu se mi básně nějak moc nelíbily. Ovšem následně se kniha podle mě hodně zlepšila, proto tři hvězdičky:). Nějaké básně byly vážně moc fajn, ale asi se v blízké budoucnosti na další autorovu knihu nechystám:D.

eliska2126
17.12.2020 4 z 5

Tak druhá kniha moderní poezie od Atticuse a líbila se mi stejně jak ta první. Grafické zpracování opět nádhera a některé básně se mi opět vryly do paměti. Bohužel některé mi nic moc neřekly. Básně jsou jednoduché, ale většina z nich mají skrytý krásný smysl.
Těším se na další verše z pera Attisuce.

Irsaf
09.12.2020 4 z 5

Další povedená sbírka básní od Atticuse...
On vážně umí...
Díky němu dokážu i poezii mít ráda...

Mermaida
30.11.2020 3 z 5

Líbilo se mi, jak je kniha zpracovaná - krásné ilustrace. Od autora jsem četla i první sbírku básní a ta se mi teda líbila víc. Některé z básní mě zasáhly, jiné nic neřekly...

Ophelie
15.11.2020 4 z 5

Od autora jsem četla i jeho prvotinu - ta se mi líbila o něco víc, ale i toto jeho dílo rozhodně stojí za přečtení (i koupi ;)). Opět se mi líbilo grafické zpracování a členění knihy. Narazila jsem na několik opravdových skvostů, jiné básně se mnou úplně nerezonovaly, ale to záleží i na aktuálním rozpoložení čtenáře. Rozhodně se jedná o vydařenou knihu, ke které se budu určitě v budoucnu několikrát vracet.
“Příliš mnoho lidí umírá
se štětcem v ruce,
srdcem plným barev,
za sebou život prázdných pláten.” (s. 68)

Anastazie0810
11.11.2020 4 z 5

Krásně graficky zpracované - líbily se mi fotografie, změna písma, a rozvržení básní.
Některé jako by mi mluvily z duše. Krásné.

josska
06.11.2020 5 z 5

Moje první kniha od autora a moc se mě líbila,pěkné fotky a pěkné básničky,,přečtená sice díky výzvě,ale jsem moc rada,,,

AlčaH
01.11.2020 4 z 5

Atticus je pro mě autor-romantik, který lásku umí prožívat, užívat a krásně o ní psát. Přesto mě v jeho druhé sbírce zaujaly spíše řádky o temnotě, ty, ve kterých se zamýšlel nad životními pády, odvahou, sebeláskou či smrtí... Stejně jako u první knihy - některé básně se mi až tak nelíbily, ale řada myšlenek se mě dotkla a třeba i zrcadlila některé mé zkušenosti. Co mě na autorových dílech baví, tak je celkové grafické pojetí - počínaje magickou obálkou přes nádherné obrázky a fotografie, které doplňují vybrané básně, až po takové detaily jako střídání písma a hra se sazbou... Vizuálně je kniha opravdu krásným zážitkem. :)

Na závěr jeden citát, který si z četby odnáším: Být naživu je podivný, báječný zázrak, na který zapomínáme.

marina4088
26.10.2020 3 z 5

Sbírka moderní poezie od instagramového autora, se kterým jsem měla první "zkušenost" až s touto knihou. Knížku jsem vybrala kvůli krásné obálce a taky proto, že se mi líbí moderní poezie, ale knížka mi nesedla tak úplně, jak měla. Některé části v ní byly opravdu skvěle, člověk se dokázal ztotožnit a vybavit si něco, ale dalších minimálně 25% bylo pouze a Paříži a pro člověka, co tam nikdy nebyl to rozhodně nebyl žádný přínos, co si budeme. Některé strany byly doslova prázdné až na pár písmenek, což mi přišlo dost "suché" a nehezké, ale na několika stránkách byla kniha doplněna o krásně ilustrace i jiný typ písma. Přečteno asi za 30 minut +-.

Murasaki
17.10.2020 4 z 5

S poezií jsem se naposledy setkala na základní škole. Po této sbírce básní jsem sáhla pouze z důvodu, že jsem ji potrebovala do čtenářské výzvy. Do první poloviny mě moc neoslovila. Ale postupně jsem se do ni dostávala a některé básně mě chytily za srdce.

ZÓNA
14.10.2020 3 z 5

Atticus píše stále stejně.
Heterosexuální tenata.
Kéž by se v nich nechala pochytat veškerá populace lidstva.
Nemohu hodnotit jinak. Hloubka básní na mě tentokrát neudělala takový dojem.
Přitom jsem byl naladěn velice pozitivně a hodlal si užít lásku až za hrob.
Myslím, že chyběla větší propracovanost. Nebo na autora dolehla úspěšnost jeho prvotiny.
Mám i ten dojem, že by mohl být odvážnější, že balancuje na hranici čistoty, až absurdně průzračné. Odvážných veršů je minimum a musíte je hledat.
Život je v lásce zplozen. A lásky je v knize hodně. Možná by mohla být více tvořivá, jako láska dovede být ve skutečném životě.
Přesto oceňuji. Ale zároveň hodnotím jako dosud nejslabší autorovo dílo...

Temný snílek
29.09.2020 5 z 5

Básně jsou skromné a minimalistické, a přesto mají sílu i citlivost. Někdy jde možná jen o zachycení myšlenky, jindy vyjádření pocitů, ale vždy je to krása. Ve verších se člověk velmi často najde, jako by autor psal o životě samotném. Láska, mír, harmonie, krása, smutek, ztráta… a mnohé jiné emoce jsou ukryty ve slovech.

Netvrdím, že každému budou básně vyhovovat. Někdo má jiný vkus, takže to zkuste a myslím, že neprohloupíte. Domnívám se, že Atticus má na to, aby oslovil i čtenáře, kteří obvykle poezii nečtou.

Anna 13
29.09.2020 5 z 5

Nasála jsem ta slova do sebe, jako by byla vzduch...
Mám čisto v duši, protože Atticus je déšť, který spláchne to, co nechcete cítit a poleje vás tím, po čem toužíte.

Doufám, že se nikdy neodmiluju...

czeliza
28.09.2020 4 z 5

(Četla jsem anglickou verzi knihy)
Kapitoly Stars a Dark byly super - především se mi líbily básně o Paříži, životě a životní filosofii. Pomalu mi nestačily ani lepíky. Naproti tomu kapitola Between za moc nestála. Občas mi některé básně připadaly dost "na sílu" - autor se fakt moc snažil vyplodit hlubokou myšlenku, ale skončilo to nevalně, většinou reakcí "kámo...what?". Kniha si ale zaslouží 4*. Spousta básní se mě vážně dotkla a budu si je pamatovat, navíc i fotky v knize byly super.

Monni
14.09.2020 5 z 5

Má první kniha od Atticuse a musím říct, že jsem nadšená. Opravdu nádherné básně a některé jako by vyprávěly můj aktuální stav. Prostě nádhera a ty fotky jsou naprosto super.

JointlieKat94
10.09.2020 4 z 5

Taky dávám 4* a taky se mi líbila. Básně jsou opravdu hezké, líbí se mi, fotky jsou povedené.

Ale zase, plýtvání místem. Plýtvání papírem, to se mi moc nelíbí.

Atticus (p)
kanadská
2018  81%Láskou ji nespoutáš
2019  78%Tma mezi hvězdami
2020  81%Pravda o zázracích

Kniha Tma mezi hvězdami je v