Tma a prázdnota

Tma a prázdnota https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151568/bmid_tma-a-prazdnota-0dn-151568.jpg 4 197 39

Rozpadající se mrakodrapy Temného Města jsou jedním z mála útočišť živých lidí ve světě plném oživlých mrtvých. A budoucnost se zdá být ještě pochmurnější než přítomnost… Poslední bašta civilizace se hroutí a zároveň s ní se hroutí i Anniny dosavadní jistoty. Na pozadí umírajícího světa prožívá lásku, zklamání a sžíravé vnitřní konflikty. Shledává se se svou dlouho ztracenou sestrou, s přítelem, kterého milovala, ale který se změnil, a také se záhadným mladíkem, jehož výjimečnost je darem i prokletím zároveň. Anna by chtěla žít, ale zatím se jí daří stěží přežívat. Podaří se jí najít samu sebe i bezpečné místo, kde by mohla naplnit své sny?... celý text

Dobrodružné , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Mladá fronta

The Dark and Hollow Places , 2011

denniys
12.04.2023 2 z 5

Před pár dny jsem tuto sérii konečně dočetla.. nechápu, jak jsem to dokázala.. Tma a prázdnota mi přišla úplně nejhorší ze všech dílů. Nápad super, vše ostatní je strašný.

vlkove
04.12.2021 3 z 5

HODNOCENÍ SÉRIE: 59 %

frantisek8863
22.04.2021 4 z 5

Co díl, to nová hlavní postava a nová komunita. Opět se propojují osudy minulých postav. Všemi třemi díly se opakuje linie citových pochybností, litování se, nevyspitatelné emotivní kotrmelce, alespoň to zachrańuje hororová atmosféra. Jako celek je trilogie s dobrými a slabšími místy vhodná k dočtení. Jen si nejsem jistý, že kvůli slabinám stojí za to se k trilogii někdy později vrátit.

Charmedka
13.04.2019 4 z 5

Ač se mi kniha líbila a čtení jsem si užila, tak Tma a prázdnota je jednoznačně nejslabším dílem. Předchozí dva díly byly plné zombie, neustálého boje o život a sršely akcí. Tma a prázdnota je taková utahanější a téměř celou dobu se v ní řeší to samé dokola. Na to, že se na město žene hromada mrtvol, tak té akce a napětí nebylo v knize tolik, jak jsem očekávala. Na druhou stranu díl působil temněji.

JosefW
24.02.2019 4 z 5

Tahle kniha mi ležela v knihovně poměrně dlouho a už ani nevím, kdy přesně a s jakými slovy se ke mne dostala. Musím říci, že ačkoli asi nejsem cílová skupina, čtení mne bavilo a nedělalo mi problém se začíst. Bavilo mne prožívat neuspokojivé dění ve světě dlouho po Návratu společně s Annou a klidně bych zvládl ještě o nějakou tu stránku více. A stejně tak bych zvládl i temnější a prázdnější atmosféru.
Až zpětně zjišťuji, že se jedná o třetí díl, kterému předchází dva další. Nuže, asi tedy budu muset odmazat právě vzniklé resty.
Líbilo se mi, byl jsem spokojen. A jen tak na okraj, jednou se mi má představa Anny objevila i ve snu.

Vikos
12.09.2018 5 z 5

ÚŽASNÝ! Všechny tři díly se mi moc líbily, každý svým způsobem :)

Amitiel76
23.05.2018 4 z 5

Tak tohle bylo opravdu drsný.....
Hrůzný apokalyptický svět, jaký si ani neumíme představit. Veškerá lidská existence se smrskne jen do jediného, primitivního boje o přežití. A to nejen v boji s "nečistými", ale i v boji s vlastním lidským druhem. Protože někteří, se tu doslova mění ve zvířata. A tyto lidské zrůdy, nejsou o nic méně nebezpečné, než samotní prašivci.
Nikdo netuší, co přinesou příští minuty....
A na pozadí vší té hrůzy, se tu zrodí opravdová, čistá láska. Nesobecká, obětavá, bezpodmínečná. Vnáší záblesk světla do místa plného temnoty. Přináší naději....
Z prvního dílu trilogie, jsem měla jaksi rozporuplné pocity. Nic podobného jsem ještě nečetla, a říkala jsem si, že se do dalších dílů asi pouštět nebudu. Ale pak mi v knihovně přišel pod ruku tento třetí díl, a já mu dala šanci. A opravdu nejsem zklamaná...
Je tu obrovský posun kupředu. Jako by to nepsala ani stejná autorka. Škoda že jsem nesehnala i druhou část. Ale to napravím :-)
V tomto díle byla vší ta hrůza okolo vyvážena láskou a romantikou. Tohle mě určitě dostalo :-)) Hlavní hrdinka byla naprosto perfektní. Byla lidská, a dokázala projevit emoce. Nebyla to jen "vytloukačka zombíků", bez posledních kousků citu.
A Cather? No, tak ten byl prostě úžasný :-)))

Temiša
01.12.2017 4 z 5

Uzavřené jsou svým způsobem všechny díly, tenhle mi přišel nejromantičtější.

Veronika33
29.08.2017 4 z 5

Tento diel bol opäť veľmi pútavý, hltala som stránku za stránkou. Trošku sa mi nepáčilo prostredie kde sa dej odohrával, ale to nič nemenilo na tom, že to bola perfektná kniha zombie žánru. Milujem túto sériu, určite si ju ešte niekedy prečítam. Odporúčam zombie nadšencom.

Grupis
17.01.2017 5 z 5

Miluji všechny tři díly ale tahle ... tahle mi vyrazila dech byla napínavá hrdinka sice občas byla na nervi ale taky super a konec úplně boží . doufám že bude další díl .

Shinju
14.07.2016 4 z 5

Myslím si, že je to velmi povedená zombie postapokalyptická série, která určitě stojí za přečtení, i když už mě třetí díl trochu od půlky nudil. Jsem moc ráda, že má kniha otevřený konec, protože si pak můžeme sami domyslet, co bylo dál. Navíc se dají všechny díly koupit v levných knihách za dost slušnou cenu.

Misa25
08.07.2016 4 z 5

Tak tento díl se mi líbil více než předchozí. Jsem ráda, že jsem se do série konečně pustila, když mi už několik let leží na poličce, protože obaly jsou naprosto skvostné :)

marta14
12.04.2016 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih.Začátek sice trochu nudný,ale poté jsem knihu nemohla přestat číst.Opravdu super kniha...Doporučuji.

paja5
11.02.2016 5 z 5

Skvělé zakončení série.. Konec mi přišel slabší, ale i tak skvělá série, hlavně druhé 2 díly. :)

LucStraková
31.01.2016 3 z 5

První díl byl skvělý, duhý též, ale Tmu a Prázdnotu jsme přečíst prostě nedokázala. Přišlo mi to nudné a spíše jako takový "slaďák".

RůžičkováAdéla
14.11.2015

Bohužel jsem nenašla "les rukou a zubů" a četla jsem jen vlny zmítané smrtí a tma a prázdnota , i tak mě příběh pohltil. Úžasné knížky

Aléda
01.10.2015 5 z 5

Nepřekonatelně úžasná knížka. Když jsem se chystala číst Les rukou a zubů, říkala jsem si: noo zombíci, to bude zas nějaký přiblblý horor. Víc jsem se ale splést nemohla. Naprosto vůbec jsem nečekala tak nádherné knížky. Celá série je naprosto famózní!!! Tento díl je stejně kvalitní jako předchozí. Anna statečná, obětavá a neuvěřitelně silná.
Jedna z nejúžasnějších sérií co jsem kdy četla. Napínavý, vzrušující příběh, u kterého budete jen stěží popadat dech a všude kolem slyšet sténání. Přiměje vás se zamyslet nad tím, co máme a jak si žijeme my. Doporučuji!

Lily79
21.08.2015 4 z 5

Celá série je naprosto úchvatná! Když jsem četla druhou knihu, byla jsem překvapená že se jedná o jinou dívku, nežli z první knihy. Nejlepší byly pro mě Mary a Anna. Jejich "názory" pro mě byly jaksi... přijatelnější. Párkrát jsem se "vzbouřila" :D, ale jinak mě nejvíce nadchla originalita a smysl pro romantiku. Opravdu povedená trilogie!

Vitnerová
24.05.2015 5 z 5

Všechny knihy od autorky je čtou ,,Jedním dechem" na to že je tato trilogie autorčina prvotina je strašně dobře napsaná a příběh je velmi zajímavý. Zombici jsou už docela ohrané téma a na motivy zombies už máme asi tak miliardu filmů, seriálů a samozřejmě knih ale tyto knihy jsou v něčem originální. Ať už je to ,,zimní spánek" zombies až po imunitu jednoho z hrdinů.
Jinak kniha je čtivá, srozumitelně napsaná a určitě bych jí doporučila všem čtenárům dystopie i nečtenářům kteří se do podobné knihy chtějí pustit.
Sluníčkový den :-)

Andulienka
06.03.2015 4 z 5

Hmm, celkom vydarené.

zombie pro dívky americké romány fantasy romány postapokalyptické romány

Carrie Ryan
americká, 1978
2011  73%Les rukou a zubů
2012  81%Vlny zmítané smrtí
2013  84%Tma a prázdnota

Kniha Tma a prázdnota je v