Tlustý král Jiřík z Poděbrad

Tlustý král Jiřík z Poděbrad https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29983/bmid_tlusty-kral-jirik-z-podebrad-fky-29983.jpg 4 10 2

Jiří z Poděbrad - Tlustý král je příběhem krále, který se ve jménu míru ve své zemi zřekne snu o nové dynastii českých panovníků. Byl to král s upřímnou chutí vládnout moudře. Král, který se málem stál císařem. Osobní tragédie krále Jiřího z Poděbrad je tragédií i jeho země. Nenávist, intriky, zrada, to všechno zdědil z dob minulých, ale nechybí ani láska a strach. Vnímá to svým pronikavým pohledem, citlivou duší a rozumem novodobého státníka. Nádherná česká krajina se může opět potřísnit krví, ale Jiří z Poděbrad to již nedopustí. Za cenu vlastní oběti zabrání, aby české království bylo vymazáno z mapy Evropy.... celý text

Sněžková
20.03.2019 4 z 5

Občas trochu kostrbatý a mně nejasný popis událostí, moc politiky, ale taky lidství krále Jiřího z Poděbrad. Touha udržet korunu, ale zárověň snaha o zajištění míru pro lid.
Jestli byl Jiří z Poděbrad opravdu takovým králem, to už se nikdy nedozvíme. Jisté však je, že bychom takové vládce potřebovali i v dnešní době. Rozvážné, moudré a se snahou předejít válkám.

Marika Vanova
19.05.2012 4 z 5

Čtu ráda o historii a tato kniha líčí jen trochu z konce života krále Jiříka, ale přesto velmi zajímavě. Zajímavé je uvědomit si, jak lpěl na tom, že není ze šlechtického rodu a usadil se v domě ve městě. I pročítat domnělé myšlenky jeho ženy, dcer a synů bylo inspirující.