Tlustá tak akorát

Tlustá tak akorát https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399181/bmid_tlusta-tak-akorat-Zxn-399181.jpg 3 146 66

Tlustá tak akorát série

Humorný románový návod, jak se nezbláznit z nadváhy (a přijmout sama sebe) „Nebyla moje volba být tlustou třicátnicí. Nechtěla jsem být ani tlustou dvacátnicí. A upřímně, nikdy jsem netoužila být boubelatou „desátnicí“. Ale stalo se. A musel by se stát zázrak, aby se ze mě za deset let nestala i tlustá čtyřicátnice. Na zázraky dávno nevěřím. Zkoušela jsem ZÁZRAČNÉ diety, ZÁZRAČNÉ čaje, dokonce i ZÁZRAČNÉ čarování a jednu dobu jsem se dala také na modlení. Nic naplat, peníze za hubnoucí zázraky ubývaly, kila zůstávala. A tak jsem si řekla, když už tlustá, tak alespoň šťastná. Respektive být šťastná mě naučila moje milovaná babička.“ Květa moc dobře ví, co je to nízké sebevědomí. Od malička se potýká s nadváhou, kluci ji vždy brali jen jako dobrou kamarádku a jakožto poslušná dcera místo vytoužené profese cukrářky skončí jako učitelka. Jediná babička jí rozumí. A tak když po její smrti nalezne odkaz v podobě ručně psané knihy jejich oblíbených sladkých receptů s výzvou, ať se hned pustí do pečení, poslechne a každý den přichystá jednu dobrotu. A začnou se dít divy.... celý text

kikies
16.07.2019 3 z 5

Milé, ale strašně jednoduché čtení. Takový ten ohraný vzorec - hrdinka je nešťastná, její život stojí za prd, potká někoho jiného, komu je taktéž mizerně, vzájemně se podpoří v náročném období, učiní zásadní životní změnu a dál už jde všechno jako po másle..... život v malinké chajdaloupce už je jen sluníčkový, každý najde svou spřízněnou duši, překážky neexistují, neřádi jsou potrestáni. Takové až moc růžové a těžko uvěřitelné, ale u srdce to pohladí, takže proč ne. Plus někdo možná ocení i množství receptů a babiččiných rad nejen ohledně pečení.... Jo, a ta obálka je fakt vyloženě hnusná, i ten název je trochu nešťastný, moc to nekoresponduje s obsahem :-/

Deniska147
15.07.2019 4 z 5

Ač jsem to nečekala, opravdu se mi to líbilo. První polovina možná více. Přece jen pečící odkaz od babičky a recepty byl zajímavější, než milostné klišé. Ale v celku vážně pěkná, odpočinková kniha.

andream
14.07.2019 1 z 5

Tak nevím... jako oddychovka na plaz ano, nicméně i tak je to hodně plytké, povrchní bez emocí, žádné napětí ani překvapeni...

Eorin
25.06.2019 4 z 5

Kniha mi tak nějak sedla jak "prdel na hrnec" (promiňte ten výraz). Potřebovala jsem oddechovku, která: není úplně bezduchá, není jen o slintání nad nějakým bohatým modelem.. Naopak! Je to milé, střídmé, klidné, povzbudivé a hlavně ten krásně otevřený konec.. To se povedlo, moc se to povedlo! :)
Děkuji, paní autorko

JustWomen
20.06.2019 3 z 5

Změnila bych název a hlavně obal, podle nich jsem čekala daleko méně. Bylo to pozitivní, jednoduché a sladké, ale v tom dobrém slova smyslu, se závěrem "žili šťastně, měli spoustu dětí a pokud neumřeli, tak žijí dodnes"

kap66
17.06.2019 2 z 5

Já vím. Nemám to číst, když nepatřím do cílové skupiny, tedy ke čtenářkám časopisů pro ženy. Sama před sebou se omlouvám tím, že jsem po knížce sáhla z jiných než literárních důvodů (řekněme vzdáleně osobních). Protože literatura to není.
Rozumím ale tomu, proč lze tuto knížku přijmout. Opravdu jsem přesvědčená, že autorka upřímně předkládá svou představu světa, ve kterém DOBŘÍ lidé nakonec dosáhnou osudu, který si zaslouží; stačí jen malé popostrčení od jiných DOBRÝCH lidí – a DOBRO se šíří jako lavina. Tady se to týká dvou žen: jedné "Mám smůlu na chlapy, je to asi kvůli mé boubelatosti" a druhé "Svému muži jsem obětovala vše a on mě odkopl" (no dobře, někdy jsem do těch časopisů nakoukla :-)). Na začátku je jedna smutná a osamělá, druhá nešťastná a odkopnutá (takže skoro totéž), ale jakmile se setkají, už se DOBRO nezadržitelně rozjíždí a strhává s sebou všechny, kteří se připletou. A ti špatní? Těm není pomoci. Já jsem mívala takové příběhy taky ráda: nešťastné ženy, zklamané muži, najdou svůj nový život, a ti podrazáci se nakonec chytnou za nos a pozdě honí bycha, chacha. Jestlipak se autorka inspirovala filmy jako Pomsta ženy středního věku, Klub odložených žen nebo Pod toskánským sluncem, ale nakonec třeba i Medvídek, jak mě párkrát napadlo… Styl odpovídá obsahu, nutno ocenit :-).
Každá zkušenost je dobrá.

orson
04.06.2019 4 z 5

Perfektní přímočará oddechovka bez zbytečných komplikací (ale takovou si rád občas přečtu, hlavně když potřebuji vypnout a zrelaxovat), u které se zasmějete a ještě dostanete obrovskou chuť na sladké, tak pozor na to!

Devorah
03.06.2019 4 z 5

Je až s podivem, jak dokáže mile překvapit román s tak příšerným názvem a ještě horším obalem.
Není to jen kniha o cukrářském umění jedné „tak akorát tlusté“ hlavní hrdinky, o vůni čerstvě upečených zákusků a lahodné chuti právě upražené kávy, je to román o sebeuvědomění, o přiznání si vlastních hodnot, o získání sebevědomí a o to větší chuti do života.
A i když má lehce předvítelný děj (což u romanticky laděných žánrů není nic těžkého), dokáže skvěle vtáhnout do životů hlavních hrdinů.
Suma sumárum: kdo hledá nenáročné a pohodové čtivo, nechť sáhne po tomto kousku.

zimka.r
25.05.2019 4 z 5

Pěkná knížka, taková o životě, akorát několikrát slzy v očích ze smutných a dojemných momentů. Ale jo, přečteno rychle a líbilo se :)

julie111
10.05.2019 2 z 5

ano je to oddychovka ale ipřesto jsem čekala víc. Možná kvůli popisku ke knize. Čekala jsem víc moudrých rad od babičky :D nebo i víc humoru...

Miretti
02.05.2019 5 z 5

Nenáročná oddychovka, která mě bavila. To, že je děj lehce předvídatelný, k tomuto žánru patří. Přesto nenudila a hřejivě potěšila. I já bych ale volila jiný název a hlavně grafiku obálky.

Šmoulinka1980
30.04.2019 4 z 5

Nenáročné a příjemné čtení pro ženy a dívky. Na mě kniha zapůsobila velmi pozitivně a cítila jsem z příběhu hlavně naději a návod, jak se nevzdávat svých snů. Nebylo to přeslazené (i když se tam mockrát peklo sladké cukroví), naopak to bylo napsáno velmi realisticky a dovedu si představit, že by se takový příběh opravdu někomu stal. Kniha mě mile překvapila, líbila se mi mnohem víc než předchozí kniha autorky, jen za mě se moc nepovedla obálka a asi i název bych volila jiný...

Bobina74
27.04.2019 4 z 5

Moc příjemné čtení, lehké, nenáročné a inspirující. Já byla velmi spokojena a těší mě mé první setkání s touto autorkou.

slaska77
22.04.2019 3 z 5

Ale jo, v rámci žánru oddechové literatury se čte hezky, nejedna čtenářka může i něco malého či většího upéct. Děj je poměrně předvídatelný a je to taková pohádka pro starší a/nebo ne tak hezké holky, ale četlo se to celkem fajn, za mě něco mezi 3 a 4 *, zaokrouhluji dolů, protože děj byl poměrně banální. (duben 1676 str.)

Márinka
15.04.2019 4 z 5

Příběh nenudí. Autorka ho postupně obohacuje o další a další osoby, které do něj přinášejí nové podněty, pocity i nečekaná pouta. Moc se mi líbily citáty uvozující jednotlivé kapitoly. Např. „Neodměňuj se jídlem. Nejsi pes!“ nebo „Žena je tak stará, jak vypadá před snídaní.“ nebo „Vyvážená dieta je sušenka v každé ruce.“ Pod dojmem toho posledního jsme jich hned plech upekla. :)

květáček
11.04.2019

Jejda, to byl velký omyl :(

Sarrah
09.04.2019 3 z 5

Příjemná, nenáročná oddychovka. Ale co ten konec.....?!

Šárka_D
08.04.2019 2 z 5

Nedočteno. Jednoduché, předvídatelné, plné klišé.

Kvetulina
29.03.2019 2 z 5

Nenáročný, oddychový román, s jehož hrdinkou mám stejné jméno :-).

kaja77
22.03.2019 3 z 5

Holčičí záležitost ve které není nouze o sladké, recepty a idylku. Úkol čtenářské výzvy- kniha s méně než 10 komentáři je úspěšně zdolán.