Titeuf to vidí jinak

Titeuf to vidí jinak https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/7494/bmid_titeuf-to-vidi-jinak-65db6c0b48f08.png 4 21 3

Postavička Titeufa, osmiletého blonďáka s šišatou hlavou, vznikla před patnácti lety a od té doby si získala neuvěřitelnou popularitu po celém světě. Děti Titeufa milují, protože řeší úplně stejné problémy jako ony, a nedaří se mu, stejně jako jim, je vždycky vyřešit úspěšně. Dospělé někdy rozčiluje, protože mluví o věcech, o kterých oni s dětmi mluví neradi – o stáří, o bezdomovcích, o sexu... celý text

Literatura světová Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladá fronta

Titeuf et le derrière des choses , 1996

Kapis
23.11.2023 4 z 5

Tááák, jelikož jsem včera koupil za pár kaček poslední u nás vyšlý díl, rozhodl jsem se v knihovně najít díl první, který tam mám dlouhé roky a povedlo se - byl ještě ve fóóóliiii;) abych vlastně zjistil o co jde. A je to veskrze milá, zábavná, po francouzsku mírně lechtivá oddechovka. Párkrát jsem se i docela zasmál, je to pěkně nakresleno, akorát teda podle mně to pro děcka kolem těch 7-8 let není. Ne, že by to bylo nějak sprosté či přehnaně lascivní, ale mám doma 7-letého kluka, kterého by to stopéro nebavilo, ho ty lumpárny spíš baví dělat než o nich číst. Myslím, že i ty děcka potřebují trochu odstup od svých eskapád, aby se tomu zasmály, dle mého ideální věk, aby to děcka ocenily bude někde kolem 10-12 let, ale horní hranice už pak neexistuje, na dětství většinou rádi vzpomínáme.

A to mi pak nesedí, že to vychází v Mateřídoušce. Dlouhé roky jsme děckám předpláceli Sluníčko, všechno fajn, ale kolem toho šestého roku je už to přestalo zajímat, nemyslitelné, že by si vzali Sluníčko někam s sebou mezi kámoše. S Mateřídouškou to bude to samé, desetileté děcko o ni dle mých zkušeností nebude jevit zájem, tak pro koho tam ten Titeuf vycházel? Pro děcka ve školce? Tak obrázky tam jsou, chápat to nemusí, že, ok, ale stejně mi to přijde divné, i když u Mateřídoušky už se nedivím ničemu. Sluníčko bylo celou dobu "čisté", děckám tam ani podprahově necpali nic do palic - mohu to dosvědčit, protože jsem jej s nima čítával. Kdežto Mateřídouška ta to vzala ideologicky od podlahy a minimálně v březnovém čísle nabrala směr 50. léta a bezskrupulózně začala děcka indoktrinovat, kdože je ten náš konečně jediný a správný Pan Prezident. Děti měly dokonce napsat dopis soudruhu Gottwaldovi teda uuups soudruhu agentu Pávkovi, t.č. hlavě naši těžce zkoušené země. Takže děti, s generálprezidentem agentem Pávkem, hloupým, nevzdělaným, zaprodaným, s gumovou páteří a citem se otáčet jak vítr vane, ale s hezkým profilem progresivněliberální vpřed, dozadu ni krok!!! Mateřídouško, bravo!!!

Ale Titeuf dobrý, ten za to nemůže, asi si dokoupím zbylé díly, nicméně do časopisu pro děti ve školce to opravdu není a manipulace a indoktrinace dětí je přímo zavrženíhodná, tfuuuj.

hippiesak
15.08.2022 4 z 5

Velmi vtipné, i když dnes již velmi staré komiksy :) Novější knihy jsou o fous lepší, mají i lepší grafiku. Toto je skutečně komiks z roku 1996, ale vtipné to je a to je hlavní. Já se u toho vždy bavím.

martinstefko
02.02.2017 4 z 5

Síla komiksu "Titeuf to vidí jinak" je především v tom, že se mu daří zachycovat každodennost, ale navíc z dětského pohledu. Když čtete jednotlivé stripy, říkáte si, že tohle je něco, co jste sami dělali, co jste si sami mysleli, za co se třeba i sami stydíte. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/02/1364-titeuf-to-vidi-jinak-70.html

ZEP (p)
švýcarská, 1967
2018  72%Esmera
2008  86%Titeuf to vidí jinak
2011  93%Titeuf. Svět je krutej
2017  98%Titeuf. Má mě ráda?
2017  98%Titeuf. Vítej v pubertě!

Kniha Titeuf to vidí jinak je v