Tisící patro

Tisící patro https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311686/bmid_tisici-patro-OeF-311686.jpg 4 98 32

Tisící patro série

1. díl

New York City, jak jste ho nikdy neviděli. K nebi se tyčí tisícipatrová Věž. Zářivá vize budoucnosti, kde je možné vše – pokud se snažíte dost. Vítejte na Manhattanu roku 2118. Uplynulo sto let a New York je město technických novinek a snů. Každý tu něco chce… a každý tu má co ztratit. Bezchybný zevnějšek Ledy Coleové skrývá utajovanou závislost – na droze, kterou neměla nikdy vyzkoušet, a na chlapci, se kterým si neměla nikdy začínat. Nádherný, bezstarostný život Eris Dodd-Radsonové se roztříští na střípky, když její rodinu rozerve bolestná zrada. Rylin Myersová se díky práci v nejvyšších patrech rázem ocitne ve světě, o jakém se jí ani nesnilo… ale bude za tento nový svět a nečekanou lásku muset zaplatit svým starým světem? Watt Bakradi je technický génius s tajemstvím: ví o všech všechno. Ale když je najat, aby špehoval dívku z horních pater, zaplete se do složité pavučiny lží. A v tisícím patře nade všemi žije Avery Fullerová, dívka geneticky naprogramovaná k dokonalosti. Dívka, která má zdánlivě vše – a přesto ji trápí jediná věc, kterou nemůže nikdy mít. V prostředí úchvatného pokroku a technického luxusu se pět teenagerů snaží získat své místo na vrcholu světa. Ale z takových výšin vede jen jediná cesta: dolů.... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

The Thousandth Floor , 2016

mynonka
17.04.2017 3 z 5

Tato kniha není úplně můj čálek kávy, ale nemůžu říct, že by byla špatná. Byly místa, kde mě opravdu chytla a nedala se odložit. Z postav mě nejvíce bavila asi Eris, Rylin a Watt. Kapitoly s Avery a Ledou jsem víceméně přežívala. Konec byl každopádně parádní a těším se na další díl. Přirovnání ke Gossip Girls je si myslím dost přesný. Už se těším na převedení do seriálu. Třeba při pohledu na Atlase konečně pochopím posedlost obou dívek.

roso.mak
23.03.2017 5 z 5

Kupte to svým pubertálním dcerám a pak si to přečtěte sami. Kniha, která se nebojí nehollywoodských konců, kterou zhltnete a nakonec vám zůstane ležet v žaludku, protože o ní budete muset přemýšlet.

Marki87
18.03.2017 5 z 5

Já jsem tedy knihu zhltla za dva dlouhé večery. Extrémně čtivá kniha už od první kapitoly. Líbilo se mi, že děj je vyprávěn z různých úhlů pohledů jednotlivých postav. Navíc kapitolky jsou krátké a každá přináší nová skandální odhalení, které se začnou čím dál tím víc proplétat a čtenář je tak držen v neustálém napětí až do samého konce. Jedině konec mě trochu naštval... Takže se moc těším na pokračování :-)

Percabethka
08.03.2017 3 z 5

Tohle bylo... hóódně zvláštní :D Kniha byla promyšlená a čtivá, líbila se mi propracovaná technika budoucnosti i samotný nápad s megavěží. Z postav jsem si oblíbila nejvíc Avery, tak mě celkem zajímá, jak to s ní dopadne, ale další díl číst nehodlám - na to to na mě bylo moc "násilné a úchylné" :D

Grafoy
05.03.2017 4 z 5

Velmi netradiční a zajímavé, plné intrik a osamělosti v místě, kde nikdo sám není.
Fandím Rilyn - určitě nejsympatičtější postava. Jsem velmi zvědavá na pokračování.
A po pravdě, tohle kniha pro děti moc není.

Davina
01.03.2017 2 z 5

Fakt bych se měla přestat dívat na obálky... Tato kniha pro mě byla opravdu nezáživná, musela jsem se nutit k dočtení a proč vlastně? Už teď nevím, o čem to bylo, nezanechalo to ve mně žádné pocity. Vlastně ani netuším, proč jsem dal 2*, asi jsem jen nechtěla být moc krutá.

ella7
18.02.2017

Od začátku jsem věděla, že tento příběh má velký potenciál. Jedná se o svět v budoucnu kde kastovní systém neoficiálně v rámci mezí stále funguje. Bohužel pro mě byla kniha zklamáním. Autorka se snaží popsat více postav jejichž osudy se vzájemně prolínají, kdyby bylo těchto "hlavních" postav méně třeba by se jí podařilo jejich charakter lépe prokleslit a nepůsobily by tak plochým dojmem. Celou dobu se téměř nic neděje a přistihla jsem se, že čtu dál jen proto abych věděla kdo umře.
A jen tak mimo děj. Hrozně mě rozčilovala nedostatečná korektura textu. Kvůli chybějícímu písmenu, špatně sestavené větě nebo nesmyslnému skloňování jsem si jednu větu musela přečíst i několikrát, abych pochopila její smysl. Bohužel to můj dojem ze čtení příliš nezlepšilo.

luciefeix
06.02.2017 4 z 5

kniha z daleké budoucnosti , dobře se to četlo a bylo to napívané , Mozná jen nemuselo být tolik hlavních postav aspon by byli některé příběhy více rozepsány

LilianaFalcon
28.01.2017 2 z 5

Čekala jsem něco jako Bez šance, místo toho jsou to spíš Pretty little liars nebo Gossip girl. Aneb další velké knižní zklamání.

eliska8443
10.01.2017 5 z 5

Kniha byla velice zajímavě sepsána. Čekala jsem nějaky sci-fi děj, ale to bohužel nepřišlo. Naopak jsem si všimla pár detailů, které decentně poukazovaly na to, že se autorka inspirovala Hrou o Trůny.

Samira
07.01.2017 4 z 5

Kniha plná intrik odkrývá místy zkažené, ale i nelehké osudy mladistvé smetánky z budoucnosti, stejně jako těch, co žijí ve zcela jiné společenské vrstvě, ačkoli bydlí ve stejné budově.
Nereálně vysoká věž z budoucnosti je zde však jen prostředkem, jak rozehrát pořádně zamotanou a místy dost temnou partii.
Ačkoli to vypadá, že jde o celistvý román, představuje pouze díl první a končí opravdu v infarktové situaci. Budu se muset uklidnit u nějakého příjemného filmu.
Rozumnější by bylo knihu číst s výhledem na díl další.
Špatná, ale určitě není!

Lucik100
25.12.2016 5 z 5

Myslím, že autorka měla skvělý nápad a celkem dobře ho zpracovala. Jenom konec mi připadal smutný a nelíbilo se mi jak se Leda zkazila. Takže bych dala 4,5 hvězdičky, ale protože to nejde, tak dávám 5 hvězdiček.

2020  70%Americká princezna
2016  76%Tisící patro