Tisíce planoucích sluncí

Marjam je pouhých patnáct let, když ji pošlou do Kábulu, aby se provdala za pětačtyřicetiletého Rašída. O necelých dvacet let později vyroste mezi Marjam a dospívající dívkou Lajlou ze sousedství silné pouto podobné vztahu matky s dcerou. Když se dostane k moci Tálibán, už tak neutěšený život se promění v zoufalý boj s hladem, krutostí a neustálým strachem. Láska však dokáže člověka pohnout k nečekaným skutkům a překvapivým hrdinstvím překonat i nesmírně bolestivé překážky. Druhý román Khaleda Hosseiniho přijalo světové publikum neméně příznivě než autorovu veleúspěšnou prvotinu Lovec draků....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/127075/tisice-planoucich-slunci-127075.jpg 4.71342

A Thousand Splendid Suns (2007)

Vydáno:, Leda

Kniha Tisíce planoucích sluncí

gigi77

Román je tragický, velmi dojemný a poměrně dobře čtivý. Za to dávám 4 hvězdy, na 5 mi tam něco chybělo.
Afghánistán je z dlouhodobého hlediska oříšek, který je nám opakovaně představován médii jako hrozba. Román navíc vystihuje i druhou stranu mince a odhaluje kdejakou skrytou třetí. Kniha v člověku rozžhaví spoustu myšlenek a názorů, ale ty si nechám pro sebe.

zdenaR

Čtivá kniha - silný a smutný příběh - o to smutnější, že tyto věci se prostě stále ještě někde dějí. Při čtení jsem si říkala, jak je dobře, že žiji v civilizované zemi a že toto přece nechceme mít v Evropě.....

Lka

Ze začátku kniha nebyla až tak poutavá, vadilo mi hodně cizích slov a hodně politického vyprávění, které až tolik nemusím. Ale od půlky knížky jsem se nemohla odtrhnout. Klobouk dolů před těmito ženami, co vše musí vytrpět. Je to velmi silný a dojemný příběh.

viki77

Příběh plný smutku a mužské dominance,kultura talibánu

monika3838

Kniha ukazuje na druhou cast Afganistanu,ktera nam je tak trochu cizi a ukryta. Je silene,ze nekde se zilo a mozna jeste zije,jak je v knize popisovano. Pribeh silny a pekny,ale zdlouhavost knihy me vadila..

Radka17

Velmi silný příběh, bohužel plný utrpení nevinných žen, které byly provdány za dospělého muže ještě jako děvčátka. Pomyšlení na to, že bohužel takto to ještě v mnoha koutech světa funguje, mi nedělá vůbec dobře. Nicméně dílo je to opravdu velkolepé, přečetla jsem jej na jeden nádech. Člověk se od té knihy prostě nemůže odtrhnout a doufá, že to s Marjam a Lajlou dopadne dobře.... Musím se přiznat, že na konci mi ukápla nejedna slza, až tak byl konec dojemný. Dávám plný počet hvězd.

Kytiii

Prolnutý příběh dvou hlavních hrdinek mě vtáhl už od prvních stránek. Velmi poutavě popsaná mentalita lidí, zasazeno do kontextu skutečných historických i politických událostí v Afgánistánu. Mám ráda knihy, kde se mimo hlavní dějovou linii zase dozvím o okolním světě něco navíc.

jirina4159

Velice dojímavý příběh.