Tisíc polibků

Tisíc polibků https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/322063/bmid_tisic-polibku-wLE-322063.jpg 4 587 218

„Možná jsme jako ten třešňový květ. Jako padající hvězdy. Možná jsme se milovali příliš moc, příliš mladí a zapláli tak jasně, že musíme zaniknout. Extrémní krása, rychlá smrt.“ Jeden polibek trvá okamžik. Tisíc polibků však může vydržet na celý život. Jeden chlapec, jedna dívka. Pouto mezi nimi je ukováno v jediném okamžiku a střeženo v srdci celou dekádu. Jejich pouto vydrží navždy. Nebo tomu alespoň věří. Když se sedmnáctiletý Rune Kristiansen po dvou letech vrací z rodného Norska do ospalého městečka Blossom Grove v Georgii, kde se v dětství spřátelil s Poppy Litchfieldovou, vrtá mu hlavou pouze jediné: Proč mu dívka, která byla druhou polovinou jeho duše a která mu slíbila, že bude věrně čekat na jeho návrat, přestala před dvěma lety odpovídat na jeho dopisy a telefonáty? Poppyino mlčení zlomilo Runovi srdce. Zatrpkl a zatvrdil se. Když však odhalí pravdu, zároveň zjistí, že ještě větší bolest ho teprve čeká. Samostatný román pro čtenáře od 14 let. Přichystejte si kapesníky.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

A Thousand Boy Kisses , 2016

halfbloodgirl
25.12.2019 5 z 5

Krásná, dojemná kniha. Slzička ukápla, spíš slzičky..celé balení kapesníků.

Veruu95
08.12.2019 5 z 5

Krásné, dojemné.... nevím, co víc dodat :)
Postavy obě moc sympatické, Poppy byla prostě silačka a Rune, ten to nikdy nevzdal.
Slzy mě doprovázely skoro celou knihou, ale co mě úplně rozbilo, bylo posledních pár stran, kdy Rune četl dopisy od Poppy. A pak samozrejme epilog - smutný, ale nějakým způsobem šťastný konec. :')

Akireee
06.12.2019 4 z 5

Občas jsem měla chuť knihu odložit, pač jsem si říkala, že je to tak sladký, že z toho dostanu snad cukrovku... No, ale ke konci mi i slza ukápla a to mě jen tak něco nedojme :)

Efeméra
26.11.2019 4 z 5

Tisíc polibků je dojemný, něžný a citlivý příběh o přátelství, lásce, životě a jeho pomíjivosti. A taky o porozumění a bezbřehé oddanosti, která se mi jako naivnímu snílkovi pochopitelně moc líbila :) Ano, je to dost sladké čtení. Ale taky se mi nikdy nestalo, abych většinu knihy probrečela, obzvlášť když jsem si nijak zvlášť neoblíbila hlavní postavy. Zvláštní knížka, která mi bude ještě nějakou dobu ležet v hlavě.

lhotskanikola
24.11.2019

Toto mě dostalo.
Brečela,brečela jsem a pořád.
Je to úžasná kniha s krásným,ale opravdu krásným koncem i když se slzami,tak krásným.

DitaP6
01.11.2019

Tisíc polibků je bezvýhradně nejlepší romantická kniha co jsem kdy četla. Probrečela jsem ji od začátku do konce, takže jestli máte náladu brečet, ideální. Je to tak sladké a budete se u vztahu Poppy a Runa rozplývat. Opravdu mohu doporučit! A nezapomeňte na epilog, u toho vám totiž totálně pukne srdce. Jakoby už z předchozích stran puklé nebylo že...
„Moonbeam hearts a sunshine smiles”
„Forever Always”

Majakadelcova
18.10.2019 5 z 5

Zbývá mi poslední kapitola , srdce mi puká s každou stránkou víc a víc..."Moje nebe jsme my dva v kvetoucím hájku. Jako vždycky. Napořád sedmnáct." Tolik slz jsem ještě u knížky asi neuronila. A ty srdíčka ve sklenici..ach!!! Nic tak nádherného jsem dlouho nečetla.

hana.hanigerova
31.08.2019 4 z 5

Kolik krásy a bolesti je možné dát do jednoho příběhu. A je to vlastně jedno a totéž. Bolest a láska jako jedno. Pukání srdcí pro štěstí i zoufalství zároveň. Je to krásný příběh, plný radosti, smutku, ale i naděje. "Měsíční paprsky v srdci a v úsměvu slunce." Tento citát příběh v knize naprosto dokonale vystihuje. Trošku jsem se bála, co se mnou udělá a jak se budu po dočtení cítit. Občas mě některé knihy zasáhnou natolik, že jsem ještě měsíce ve velmi špatném rozpoložení. Ale tentokrát ne. Naopak si myslím, že mi pomohla - připomněla mi, že pro mě je to nejdůlěžitější na světě hluboká láska. "Navždy a věčně. A moje srdce málem puklo."

TerezaMondeková
27.08.2019 5 z 5

(SPOILER) Pořád mě dokáže překvapit, jaké různé emoce ve vás dokáže vyvolat pár slov napsaných na obyčejný bílý papír. Tohle je kniha, u které jsem brečela od začátku. Nemohla jsem si pomoct. Nejhorší na téhle knize je, že se to opravdu stává. Autorka napsala skutečný příběh. Během knihy jsem zažívala štěstí, smutek, radost, bolest.
Od začátku jsem obdivovala Poppy za to, jak se s tím vypořádala. To, že zjistila, že má rakovinu a nepřežije to... Obdivovala jsem jí za to, že to prostě vzala a vyrovnala se s tím. Chtěla využít zbytku svého času, ne se jenom litovat a naříkat. A to, že poslední dny, týdny, měsíce svého života strávila s osobou, kterou nejvíc miluje, i když věděla, že dřív nebo později odejde... respekt. Taky se mi moc líbilo to s těmi polibky...
A Rune... nemám slov. Nedivím se mu, že se tolik změnil. Opustila ho holka, kterou celým svým srdcem miloval. Jeho spřízněná duše. Ale když se objevila, snažil se jí získat. Obdivuji ho za to, že s ní byl, i když ho to muselo moc bolet. Sledovat, jak jeho láska pomalu odchází. Miloval jí celým svým srdcem. Jeho první láska a vlastně i poslední.
P.S. Měj v srdci měsíční paprsky a v úsměvu slunce!

Allla9
26.08.2019 5 z 5

Kdyby se mě někdo zeptal, u které knihy jsem nejvíce brečela, tak je to tato. Je smutná, dojemná, krásná.

Str. 15: Babička vždycky tvrdila, že má v srdci měsíční paprsky a v úsměvu slunce. Znamenalo to, že je šťastná.

Luc.i
25.08.2019 5 z 5

Od knížky jsem moc nečekala, půjčila jsem si ji jen proto, že v knihovně nebylo nic z toho co jsem chtěla číst. ..Knížka mě ovšem překvapila, bylo to NÁDHERNÝ. Ze začátku mi ta láska vzhledem k jejich věku přišla hodně zvláštní ale pak jsem ji začala chápat . I když jsem si přečetla obálku, opravdu mě to překvapilo. ...Musím přiznat že jsem si i trošku pobrečela. Nevím, jestli bych nevynechala epilog, ten mi přišel poněkud zvláštní a nedokončený. V knížce je však spousta myšlenek, které jsem si musela vypsat, protože za to stály❤
Měsíční paprsky v duši a v úsměvu slunce. ....

Lucie1010
15.08.2019 3 z 5

Tato kniha je první, která mne kdy dokázala rozbrečet. Přečetla jsem ji jedním dechem. Jen bych asi vynechala epilog.

Lauralex
04.08.2019 5 z 5

Upozornění: slovo láska se tu bude objevovat velmi často.

Pláču srdíčka. Kniha číslo 148. Moje srdce málem puklo. ♥
Láska neřeší. Láska miluje. Něžná láska jako každá jiná.
Láska - to je Rune. Rune - to je láska.

Věřím v lásku na první větu. A tady jsem do toho spadla po hlavě a okamžitě. Nechala jsem se lapit, přesladit a zlomit a je mi to úplně jedno, hrdě to veřejně přiznávám. Připravila mě o dech, povzneslo to moje srdce a něco takového jsem dlouho nepocítila. Jako bych se ocitla ve snu. Jeden pro druhého znamenají vše. Je to přeslazené, vysněné, nereálné, přehnané, ano, je, jenže pak se ozvalo moje srdce, moje vnitřní uvědomění a už jsem ji viděla jako svoje další poslání.

Láska je vzácná a je to jediná věc - emoce, která dává životu smyl. A ačkoliv jsem v životě víru už mnohokrát ztratila, tahle se mě drží stále. Vždycky jsem nejvíc věřila lásce. Věřím, že existuje. Věřím, že ji v sobě máme. Zvolila jsem lásku. A přesně to říká a předává tato kniha. Je to taková oslava lásky a já jsem z toho hotová. Oddanost. Upřímnost. Něha, cit, vášeň, porozumění, věrnost. A pak mě prudce bodlo na hrudi. Nebrečela jsem, řvala jsem. Řvala a řvala a řvala.

Myslela jsem si, že napíšu dlouhý komentář, jak je kniha nádherná, krásná, úžasná, ale tohle není o slovech, tohle je o pocitech, o procítění. Je to uvnitř. Ve mně. V nás. A kdo to necítí, nemohl dosáhnout bytí a tím ani ocenit tuhle knihu. Nepromýšlejte to, vciťte se do toho. Možná i to je důvod, proč píšu komentář až po dvou letech. Pořád je to ve mně, nic se nezměnilo, cítím to do posledního chloupku na těle. Jsem to já.

Řekněte mi, že tohle je opravdové. Že láska je neutuchající silou lidstva. Že takové oddané milování existuje.
Každá holka potřebuje v životě Runa.

Anna-Soltysova
15.07.2019 5 z 5

Vynikajúca kniha, jedna z najlepších, ktoré som čítala. Pripomína, prečo je dobré sa niekedy "zastaviť" a popremýšľať, čo je v živote dôležité. Všetko zlé je na niečo dobré.

Romča11
09.07.2019 5 z 5

K této knížce snad ani nemám slov z toho důvodu, jak je skvělá! Normálně bere dech! Tolik krásných filosofických myšlenek v jedné young adult knize?! Neskutečné! Miluju tu knihu! Knížka vypráví o Runem a Poppy. Ti se seznámili když jim bylo 5 a skoro hned se stali nejlepšími kamarády. Jenže, když je Poppy 8 její babička umírá, ale jelikož obě zbožňují dobrodružství, babička Poppy zadá úkol aby prožila dobrodružství a za celý život nasbírala 1000 polibků, ale ne obyčejných. Takových těch, co si bude pamatovat do konce života. A tak se nakonec vydává s Runem na tuto výpravu. Problém nastává když je jim 15 let. Rune, který pochází z Norska se tam kvůli tátovi a jeho práci musí vrátit. Dvojice se musí rozloučit. A co je ještě horší, Poppy přestane po nějaké době s Runem komunikovat, odepisovat mu na zprávy. A on netuší proč. Jak jsem říkala, tenhle román je dechberoucí! Tak plný emocí! S touhle knížkou budete s emocemi jako na horské dráze. Miluju ty filosofické myšlenky! V knížce mám zaležených víc jak 10 pasáží. A ty postavy?! Taky miluju! Nádherně vykreslené a popsané postavy! A popis emocí? Skvělý! Zkrátka knížka mi bere dech! Pokud vám nevadí, že to bude trochu přeslazené, jelikož je to stále young adult, tak směle fo toho. Autorka zde nádherně popsala ryzí lásku. Takovou tu lásku co chceme já i vy jednou zažít! A která holka by si nepřála, aby ji miloval kluk jako je Rune? Knize dávám 5*/5* a moc doporučuju. Možná se jí vyhněte pokud máte neradi velmi smutné příběhy. Ale jinak jděte do ní!

Adris
23.06.2019 5 z 5

Jedna z nejdojemnějších knih vůbec.

IvettKremrová
16.06.2019 5 z 5

Mi se tato kniha velice líbila. Hodně sladká,hodně zdrobnělin ale to se mi na ní právě líbilo,zatím jsem v žádné knize neviděla oslovení ,,broučku,miláčku" atd. Chytla mě za srdce a je opravdu dokonale napsaná,na léto a horké dny je přímo ideální ♥ Nemám ráda knihy kde jeden z páru zemře,jsem strašná citlivka ale nedalo mi to a prostě jsem ji musela dočíst, ikdyž jsem tušila jak to dopadne.A poslední kapitola a zakončení celé knihy?Ty bláho,byla to krása ♥ Někdo říká že je to pro čtenářky ve věku 16ti let ale já jsem i ve 22 spokojená a šťastná, že jsem ji dočetla. Ta část se stopami v písku..zaryla se mi hodně hluboko do srdíčka a jen tak na ni nezapomenu ♥

Když to teda shrnu..krásný romantický příběh, který chytne za srdce a u kterého každá citlivější povaha aspoň 1 uroní slzu. Rozhodnně doporučuji ♥

Ainyska
15.06.2019

Nebudu zde hodnotit hvězdičkami, protože nejdou rozdělit. Za mě 3,5 a proč?

Prvních 105-200 stran uteklo rychle a bavilo mě to. Zbývajících strany jsem musela rozdělit do dvou dnů. Těch 150 stran bylo hodně přeslazených až mi to chvílemi lezlo na nervy. Uvědomuji si, že nejsem cílovka young adult literatury, proto ji také tak hodnotím. Nemyslím si, že kniha je vhodná pro čtenáře od 14 let, spíše starší. Řekněme tak 16-17. Příběh krásný, ale už celkem ohraný, navíc mi velmi vadila ta přeslazenost. Myslím, že bych nad ní kroutila hlavou i v těch 16. Ovšem jako oddechovku ji mohu doporučit.

P.S. Nebrečela jsem....

Katte192
03.06.2019 3 z 5

Jednohubka, občas však až moc sladká. Čtivé, milé avšak žádné extrémní překvapení tam nenajdeme. Rozhodně doporučuji na léto, k vodě, na slunce, do houpací sítě. Obejme a pohladí na duši.

marketa4469
17.05.2019 5 z 5

Tohle bylo neuveritelne! Probrecela jsem tak 80% knihy. Spoustu castí si zpětně prehravam, nejvíce asi stopy v pisku.. Vážně krásně napsaná kniha. Konec mě moc překvapil a zároveň i potěšil.