Tisíc mil Sibiřskými pustinami

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dobrodružný příběh o cestě dvou mladíků, které jejich otcové - spolumajitelé moskevského velkoobchodu s kožešinami vyslali na dálný východ nakoupit čerstvé kožešiny, neboť získali informaci, že jejich američtí konkurenti se toho roku zpozdí, a že je možné je předběhnout. V Moskvě se zdá vše v pořádku, cestou ale oba mladíci zjistí, že Dimitrij, který informaci jejich otcům poskytl a chce je doprovodit a zúčastnit se obchodu, je zločinec a má v plánu je nakonec okrást. Tak se začíná odvíjet příběh lstí a klamu v zamrzlém Jakutsku, do kterého se nakonec přimíchají kozáci, pirátští velrybáři, podplacení úředníci, uprchlí trestanci a nakonec i japonská válečná loď....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94460/tisic-mil-sibirskymi-pustinami-jWz-94460.jpg 4.45
Žánr
Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno, Josef R. Vilímek
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Tisíc mil Sibiřskými pustinami

Přidat komentář
braunerova
07.04.2018

Svatá matičko Kazaňská. Měl jsem připravený krásný komentář a teď koukám, že už všechno napsal Midudedi. Včetně těch žraloků. Přečetl jsem na jeden zátah.

Midudedi
08.03.2017

Kniha začíná jako černobílý film pro pamětníky, pozvolně a ne moc lákavě, aby se na pár stranách změnila v napínavý, svižný a nečekaně strhující příběh. Celá kniha je napsaná překvapivě moderním jazykem a velmi realisticky, bez nesmyslných zvratů. Snad jen ti žraloci na hladině v prudké bouři, ale jinak, příjemné překvapení a za mne plný počet hvězd.


Doporučujeme

Poslední Mohikán
Poslední Mohikán
Poslední noc na Klikaté řece
Poslední noc na Klikaté řece
Údolí tyrannosaura
Údolí tyrannosaura
Dvacet tisíc mil pod mořem I, II
Dvacet tisíc mil pod mořem I, II

Autor a jeho další knihy

Otfried von Hanstein
německá, 1869 - 1959

všech 12 knih autora

Kniha Tisíc mil Sibiřskými pustinami je v

Přečtených5x
Doporučených1x
Knihotéce5x
Chystám se číst1x