Tisíc mil Sibiřskými pustinami

Dobrodružný příběh o cestě dvou mladíků, které jejich otcové - spolumajitelé moskevského velkoobchodu s kožešinami vyslali na dálný východ nakoupit čerstvé kožešiny, neboť získali informaci, že jejich američtí konkurenti se toho roku zpozdí, a že je možné je předběhnout. V Moskvě se zdá vše v pořádku, cestou ale oba mladíci zjistí, že Dimitrij, který informaci jejich otcům poskytl a chce je doprovodit a zúčastnit se obchodu, je zločinec a má v plánu je nakonec okrást. Tak se začíná odvíjet příběh lstí a klamu v zamrzlém Jakutsku, do kterého se nakonec přimíchají kozáci, pirátští velrybáři, podplacení úředníci, uprchlí trestanci a nakonec i japonská válečná loď....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/94_/94460/tisic-mil-sibirskymi-pustinami-YqQ-94460.JPG 4.45
Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno, Josef R. Vilímek

Kniha Tisíc mil Sibiřskými pustinami

braunerova
07.04.2018

Svatá matičko Kazaňská. Měl jsem připravený krásný komentář a teď koukám, že už všechno napsal Midudedi. Včetně těch žraloků. Přečetl jsem na jeden zátah.

Midudedi
08.03.2017

Kniha začíná jako černobílý film pro pamětníky, pozvolně a ne moc lákavě, aby se na pár stranách změnila v napínavý, svižný a nečekaně strhující příběh. Celá kniha je napsaná překvapivě moderním jazykem a velmi realisticky, bez nesmyslných zvratů. Snad jen ti žraloci na hladině v prudké bouři, ale jinak, příjemné překvapení a za mne plný počet hvězd.

Otfried von Hanstein
německá, 1869 - 1959