Tisíc hviezd: Svetová atletika - muži

Tisíc hviezd: Svetová atletika - muži https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/100236/tisic-hviezd-svetova-atletika-muzi-100236.jpg 5 1 1

Dejiny svetovej atletiky končia posledným dňom sezóny, ktorá vyvrcholila v Sydney najlepšími olympijskými hrami doteraz. Tisíc hviezd sú tak prvé úplné dejiny mužskej svetovej atletiky 20. storočia. V tejto knihe sa z hviezd storočia stali vlastne spoluautori. Citáty systematicky obohacujú rozprávanie o najúspešnejších atlétoch storočia. Ďalší primát knihy plnej provokujúcich názorov na donedávna nedotknuteľné udalosti, odhaľujúcej neznáme pozadie známych triumfov a sklamaní na štadiónoch všetkých kontinentov...... celý text

Literatura naučná , Sport

Vydáno: , Timy Partners

Tisíc hviezd: Svetová atletika - muži , 2002

mirkoczentovic
mirkoczentovic
10.12.2017 5 z 5

Krnáčovo dvojdielo som objavil v akomsi výpredaji niekedy na jar 2017 a zaujalo ma hneď po prvom otvorení. Hoci od vydania mužskej časti prešlo už 15 rokov, stále má podľa môjho názoru čo ponúknuť aj náročnejším priaznivcom kráľovnej športov. Nenájdu v nej síce nič o Boltovi či nebodaj van Niekerkovi, ale história nestarne. Práve naopak, rokmi získava jedinečnú patinu.

Autorovi sa podarilo podrobne spracovať dejiny všetkých súčasných atletických disciplín. Napriek vyčerpávajúcej hĺbke kniha nedopraje čitateľovi ani chvíľku nudy a číta sa takmer rovnako ľahko ako niektoré oddychové beletristické kúsky. "Suché" fakty totiž neustále pretkáva množstvo "pikošiek" zo zákulisia, či už ide o Krnáčove postrehy, alebo vyjadrenia športovcov, ktoré sa mu podarilo nazbierať počas dlhoročnej novinárskej kariéry.

atletika

Ladislav Krnáč