Tisíc dokonalých tónů - Když se vášeň změní v posedlost

Tisíc dokonalých tónů - Když se vášeň změní v posedlost https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404517/bmid_tisic-dokonalych-tonu-QpJ-404517.jpeg 4 87 28

Emocemi nabitý příběh o tom, jak se vášeň může změnit v posedlost. Beck nenávidí svůj život. Nenávidí svoji násilnickou matku. Nenávidí svůj domov. A ze všeho nejvíc nenávidí klavír, na který ho matka neustále nutí hrát. Nikdy nebude hrát tak jako ona – předtím než nemoc ukončila její kariéru a proměnila ji v zatrpklou bytost. Ale Beck je příliš slabý, než aby se matce vzepřel a řekl jí, že jeho vášní je skládání vlastní hudby, protože i sebemenší náznak rebelie by mohl skončit násilím. Když ale Beck potká August, ulítlou dívku plnou života, energie a optimismu, začne se v něm probouzet láska a najednou uvidí způsob, jak uniknout své bolestné existenci. Odhodlá se však následovat hlas svého srdce?... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , #booklab

A Thousand Perfect Notes , 2018

girl007
03.01.2020

upřímě nejsem velký čtenář, ale tato kniha mě donutila si ji přečíst. Přišla jsem do knihovny, viděla ji, vzala ji, přečetla první kapitolu a půjčila si ji. Jakmile se mi dostala do rukou, tak jsem ji začala číst a najednou konec. Knihu doporučuji, je velice čtivá sam o sobě smutná a částmi vtipná. Chtěla bych, aby vzšel druhý díl, což nevím zda-li se stane.

klarinka9974
31.12.2019 4 z 5

Kniha vás donutí hodně přemýšlet, ne jen o tom, jestli je opravdu možné se takto chovat k dětem ale i o tom, zdali toho dítě vydrží tolik. Velmi emoční, smutná, pravdivá kniha o vášni k hudbě z jiného úhlu.

SknihouVrukách
11.10.2019 4 z 5

Úžasný debut. ✨????

adela2230
14.09.2019 4 z 5

Zajímavá kniha, když jí má člověk popsat, možná úplně neví jak. Ale kniha mě pohltila, a nemohla jsem ji nedočíst. Je to emotivní příběh, který lze převzít na mnoho případů i čerpat z toho jak vypadá domácí násilí na dětech.

RoseDadas
18.08.2019 4 z 5

Tematicky je kniha na tak malém počtu stran skutečně bohatá. Je zde popisováno domácí násilí, rodinné vztahy, přátelství, nenaplněné sny i sny, co se plní, láska i nenávist, a to nejen k hudbě. Příběh je prosycen vnitřním Beckovým rozpoložením, takže je možno téměř hmatatelně vnímat jeho pocity bezmoci, utrpení, smutku a beznaděje. Ve čtenáři příběh zanechá obrovskou emoční stopu. Velmi silný je popis samotného domácího týrání ve vztahu matka a dítě, je to zas trochu něco jiného než násilí mezi partnery, s nímž je možné se v knihách setkávat častěji.

rysavas
17.08.2019 5 z 5

Tahle kniha se četla skoro sama....ačkoliv není rozsáhlá počtem stran, tak její obsah má maximální přesah....témata jako domácí násilí, sny, bolest, vášeň, láska k hudbě (....nejen), kamarádství.... to všechno tam je... a všechno je parádně poskládané, takže to do sebe skvěle zapadá...

a.a.candys.life
13.08.2019 4 z 5

4,5*/5* Krásný příběh! Nemohla jsem přestat číst. O lásce k hudbě i nenávisti, přátelství, rodině, selhání a zklamání. Příběh se mi moc líbil!

eva3992
13.08.2019 5 z 5

Příběh o tom, jak se vášeň může změnit v posedlost.
Beck, sedmnáctiletý kluk, je nucen svou matkou hrát na klavír. Ta je bývalá úspěšná klavíristka, která kvůli nemoci musela s hraním přestat. Chce po Beckovi, aby se stal skvělým klavíristou a zastoupil ji tak v hudebním světě.
Beck nenávidí hru na klavír, raději by hudbu skládal, ale bojí se neposlechnout svou matku, protože pak přijde krutý trest. A navíc nechce, aby matka ublížila jeho mladší sestře, o kterou se Beck stará.
Do cesty mu vstoupí veselá dívka Augusta, která ráda pomáhá ublíženým zvířátkům. Je v jejich silách pomoci i Beckovi? A nebo už to nikdo nedokáže?
Příběh nabitý emocemi. Od samého začátku máte pocit, že mustíe zasáhnout a Beckovi pomoci, aby se dostal od násilnické matky pryč.
Ke konci knížky jsem brečela a dočetla jsem ji v slzách. Skutečně silný příběh, který mě zasáhl.

domácí násilí posedlost klavír, piano pro dospívající mládež (young adult)

Autorovy knížky

C.G. Drews