Poklad Rudého Rackhama

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tintin je odvážný reportér, který se svým psem Filutou zažívá ta nejbláznivější a nejneuvěřitelnější dobrodružství na všech světadílech a s důvtipem překoná všechny překážky, přemůže proradné zločince i nepřátele a vždy dosáhne cíle. Belgický kreslíř Hergé, který si postavu Tintina vymyslel, je dnes uznávaným klasikem evropského komiksu. Příběh přímo navazuje na Tajemství Jednorožce. Jde o jedno z nejlepších Tintinových dobrodružství, plné nečekaných zvratů a komických situací. Poprvé se v tomto příběhu představuje vědec Hluchavka, který, co se týče vtipných hlášek, výtečně sekunduje oběma detektivům Kadlecovi a Tkadlecovi. Příběh končí na zámku Moulinsart, který se nadále stane výchozím bodem všech Tintinových výprav...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22227/tintinova-dobrodruzstvi-poklad-rudeho-rackhama-22227.jpg 4.670
Série:

Tintinova dobrodružství 12.


Žánr:
Literatura světová, Komiksy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)
Originální název:

Le Trésor de Rackham le Rouge, 1943


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Poklad Rudého Rackhama

BrooksWasHere
22.12.2021

Výborný komiks.

Atlantis
23.04.2021

Výrazně lepší než předchozí díl, který byl narvaný hluchými místy a dal se tak osekat na polovinu. Nudné pasáže najdete i tady, ale na druhou stranu je zde o několik vyloženě vtipných a povedených sekvencí (joke s katedrálou se vyloženě povedl). Pořád jsem čekal, kde se vynoří nějaký zloduch, ale nic. A profesor Hluchavka se omrzel asi po třetím vtípku.
České vydání je hodně rozporuplné. Na jednu stranu chválím zpracování. Skvělý papír, dostatečně pevná vazba a i ten překlad, který se ale od minula výrazně změnil, byl povedený. Chápu ale, že skalní fanoušci mohou mít ze změněných jmen osypky. Jen na první pohled zarazí změna z Raubíře na Rackhama. Bohužel ale dost nesedí úvodník, kde prostě na straně 25 žádný spektakulární výjev nenajdete.
Celkově je Poklad Rudého Rackhama top v sérii a já se dost bavil.


Knihomolka506
11.11.2019

kniha je velmi dobrá a hezky se čte.. Taky celkem rychlo :-)komisy jsem od puberty milovala. Píšu až od puberty, protože jsem do puberty četla knihy v cizím jazyku hlavně anglické.

Lucien2008
28.09.2014

Super Hiper

Avatar Aang
11.05.2014

Tento díl byl zatím nejlepší