Poklad Rudého Rackhama

Tintin je odvážný reportér, který se svým psem Filutou zažívá ta nejbláznivější a nejneuvěřitelnější dobrodružství na všech světadílech a s důvtipem překoná všechny překážky, přemůže proradné zločince i nepřátele a vždy dosáhne cíle. Belgický kreslíř Hergé, který si postavu Tintina vymyslel, je dnes uznávaným klasikem evropského komiksu. Příběh přímo navazuje na Tajemství Jednorožce. Jde o jedno z nejlepších Tintinových dobrodružství, plné nečekaných zvratů a komických situací. Poprvé se v tomto příběhu představuje vědec Hluchavka, který, co se týče vtipných hlášek, výtečně sekunduje oběma detektivům Kadlecovi a Tkadlecovi. Příběh končí na zámku Moulinsart, který se nadále stane výchozím bodem všech Tintinových výprav...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22227/tintinova-dobrodruzstvi-poklad-rudeho-rackhama-22227.jpg 4.670

Tintinova dobrodružství 12.

22.12.2021

Výborný komiks.

Atlantis
23.04.2021

Výrazně lepší než předchozí díl, který byl narvaný hluchými místy a dal se tak osekat na polovinu. Nudné pasáže najdete i tady, ale na druhou stranu je zde o několik vyloženě vtipných a povedených sekvencí (joke s katedrálou se vyloženě povedl). Pořád jsem čekal, kde se vynoří nějaký zloduch, ale nic. A profesor Hluchavka se omrzel asi po třetím vtípku.
České vydání je hodně rozporuplné. Na jednu stranu chválím zpracování. Skvělý papír, dostatečně pevná vazba a i ten překlad, který se ale od minula výrazně změnil, byl povedený. Chápu ale, že skalní fanoušci mohou mít ze změněných jmen osypky. Jen na první pohled zarazí změna z Raubíře na Rackhama. Bohužel ale dost nesedí úvodník, kde prostě na straně 25 žádný spektakulární výjev nenajdete.
Celkově je Poklad Rudého Rackhama top v sérii a já se dost bavil.

Knihomolka506
11.11.2019

kniha je velmi dobrá a hezky se čte.. Taky celkem rychlo :-)komisy jsem od puberty milovala. Píšu až od puberty, protože jsem do puberty četla knihy v cizím jazyku hlavně anglické.

Lucien2008
28.09.2014

Super Hiper

Avatar Aang
11.05.2014

Tento díl byl zatím nejlepší