Sladká jak krev

Sladká jak krev https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80086/sladka-jak-krev-tina-salo-80086.jpg 4 316 48

Tina Salo série

Praha je přívětivé město, pro "našince" určitě, a upírka Tina Salo to oceňuje. Když se na ulicích začnou povalovat vykrvené mrtvoly bezdomovců, je třeba udělat pořádek ve vlastních řadách, aby mohl poklidný upíří život v matce měst pokračovat.

Bytost na cestě
27.02.2023 5 z 5

Bylo zajímavé si po mnoha letech přečíst něco z mého mládí. Znovu mě to chytlo a bavilo a jako oddechovka to zafungovalo skvěle :)

Richie1
28.12.2022 3 z 5

Upíří horory mě většinou baví. Mám ale raději skutečně hororové příběhy, kde upíři jsou veskrze zlí a boj s nimi je smrtící. Tina Salo je román na pomezí hororu, detektivky a parodie. Neměl jsem velké očekávání, a tak jsem nebyl ani příliš zklamán. Je to nenáročné, oddechové čtení, ovšem do dalších dílů se nechystám. 60%

Ivan F
22.01.2022 2 z 5

Kedysi sa mi dostali do ruky knihy s lovkyňou upírov Anitou Blakeovou (nebolo to nič moc) a tak som bol zvedavý na jej českú obdobu, tentoraz loviacu upírku, Tinu Salo (a nebolo to tiež nič moc). Ani jedna séria čitateľa vyslovene neurazí, no ani nepoteší - po prečítaní v dohľadnej dobe sa koná milostivé zabudnutie o čom to bolo. Okrem toho som si ani v jednej sérii nedokázal vybudovať pozitívny vzťah k postavám a v prípade hlavných aktérok mi obidve liezli na nervy. Ok, spoločné prvky - upíri, teplá krv, vzťahy a sex - sú vždy živnou pôdou pre príbehy, ktoré niektorým čitateľom vyhovujú a ako oddychovú literatúru ich možno akceptovať, no neprinášajú nič nové a čo je horšie, aj stokrát obohrané sa dobre číta, ak je to napísané aspoň trochu hodnotne - hodnota tu však chýba.

TeaPeter
26.07.2021 3 z 5

Touto knížkou jsem si udělal malý prázdninový výlet do oblasti literatury, kam se běžně nepodívám. A výlet to byl vydařený. Tina i Timo mi přišli jako zajímavá dvojka (i když jsem si ta jména pořád pletl). Jako začátek série je to rozehrané moc pěkně. Třeba i Kay se pod Tininým vlivem se nějak zajímavě rozvine. Prostě guilty pleasure. Už hledám druhý díl.

daza.dt
12.04.2021 5 z 5

Autorku jsem neznala, ale během chřipky před 2 lety jsem narazila na audioknihu a možná to bylo způsobeno horečkou 39 a nebo jen čekáním na další dávku antibiotik - první díl série mi přišel roztomilý a bavil mě. Ono mít upíry v Karlově ulici kudy chodíte do práce je takové roztomilé :) Dlouho jsem sháněla všechny knihy série, ale rozhodně spokojenost. Milé, české, pražské pohádky pro dospělé. A tak i po zdravení, bez horečky v celkem příčetném stavu - 100 % spokojenost.

houston
19.01.2021 1 z 5

Knížku v žádném případě nechci shazovat, ale ať se snažím sebevíc, tohle mi přišlo jako něco, co sedí pouhý jeden level nad levelem "fan-fikce". Očividně se to svezlo na vlně vyvolané Stephenií Meyerovou. Ať si kdo chce co chce říká, česká fantastika je dlouhodobě v krizi.

jarda007
02.01.2021 1 z 5

Nemam rad zenske hrdinky ani zenske autorky....

TrebaHachi
18.04.2020 3 z 5

Tina je fajn, docela se mi líbí zasazení do současný Prahy. Díl nebo dva se v pohodě dají přečíst za večer a není to nuda :)

Ennie
25.02.2020 3 z 5

Česká upíří detektivka :). Bylo to fajn, i když na mě občas trošku moc přisprostlé… ;)

Janadvorackova
20.01.2020 3 z 5

Audio načteno dobře, sympaticky, tak akorát.
Tina řeší a hledá, saje a souloží. A doma má týpka, kterého moc nemusí.
Nejspíš.
A pak sem tam nějaké ty, které musí -:))), protože studenou nepije.
Většinou.
Může žít ve dne a třeba i řešit vraždy dvou šlapek. Tedy... ty jsou první, šlapky. Postupně se to trochu zvrtne.

Všechny ty úvahy, její vnitřní život, mě bavili.

Chtěla jsem si přečíst něco od Petry Neomi a nejsem nespokojena.
Jen jsem asi už moc stará.
Až moc.
Možná.
Staletí plynou.

MisaSutcliff
16.12.2019 3 z 5

K tomuhle jsem se dostala vlastně náhodou jakožto k audioknize a řekla jsem si proč ne. Moderní upířiny mě víceméně míjí (skončila jsem Draculou), ale jako oddychovka to nebylo špatné. Některé zvraty byly očividné, ale děj příjemně odsýpal. Z postav mě nejvíc bavil asi Simeon, u Tiny nevím, jestli ji mám ráda nebo mi leze krkem a jsem poměrně převapená, že mě zajímá pokračování. Kdyby pro nic jiného, tak chci vědět, jak se vyvine situace s jejím otcem.

LvíSrdce
23.02.2019 5 z 5

Praha moje milovaná... A pak je tam ještě pár upírů a jiná, podobná havěť.

Jimm1
23.04.2018 3 z 5

Na český počin relativně dobré čtení. Jen bych to spíše zařadil mezi detektivky, ač se jedné o prostředí trošku odlišné. Upíři a ostatní nestvůrky jsou tu jen pro přitáhnutí čtenářů urban fantasy.

animovanej medv
28.11.2017 5 z 5

Kniha mi přišla zajímavá a velmi lehce se četla. Příjemná detektivka z upírského prostředí. Ale žádné velké caviky kolem toho nejsou...

Petjaa
25.07.2017 5 z 5

Moc milá holka, ta Tina :-D

Calla2002
29.06.2017 5 z 5

Nevím jak se k tomu vyjádřit bylo to fajn trochu zvláštní ale líbilo se mi to...i to jak to bylo v Praze a má to docela zajímavý děj
těším se na další díl :-)

alzbeta4340
20.05.2017 5 z 5

Fantasy detektivní krvák ze současné Prahy. Dost mě to bavilo.

"Tak co, měls chuť?", popíchnu Kaye.
"Chuť ne, jen žízeň. Připomnělo mi to staré časy."
"Časy, kdys holkám překusoval krky?"
"Ne, časy, kdy holky ječely, když jim v noci do komory vlezl cizí chlap."
Směju se tak, že málem nabourám do auta před sebou.

boxas
25.03.2017 1 z 5

Knížku jsem si vybrala kvůli čtenářské výzvě, protože se odehrává v Praze, ale nezaujala mě, nebavilo mě to, tak jsem ji ani nedočetla.

whiolet
01.12.2016 4 z 5

Autorčin knihy jsou plné sexu a syrovosti, líbí se mi, že nechodí kolem horké kaše a s ničím se nepáře. Tina Salo je další silnou ženou, která je mi sympatická. Za mě super!

Pei525
05.07.2016 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila... hrozně jsem si oblíbila Tinu.:D... určitě si přečtu další díly