Mrchožrout

Mrchožrout https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402591/bmid_mrchozrout-LFk-402591.jpg 4 486 178

Timothy Blake série

Pro fanoušky Dextera a Hannibala Lectera je tu další temný hrdina, který se vám dostane pod kůži! Cestou ze školy se ztratí čtrnáctiletý chlapec. Jeho zoufalá matka obdrží žádost o výkupné. Hodiny tikají a policie nemá žádná vodítka. Proto na scénu vstupuje Timothy Blake, konzultant FBI, který dokáže rozlousknout i neřešitelné hádanky, ale za svoje služby požaduje zvláštní odměnu. Za každý život, který zachrání, jeden vezme, aby ukojil hlad, který jen tak tak drží na uzdě. Tentokrát je ale únosce natolik prohnaný, že je na něj možná krátký i Blake. A navíc Blakovi v FBI přidělili zvláštní agentku, kterou by si měl v jejím vlastním zájmu držet dál od těla. Nehledě k tomu, že za žádnou cenu nesmí dopustit, aby někdo odhalil jeho strašlivé tajemství…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Hangman , 2018

Zuzkanka
15.01.2020 4 z 5

Po dlouhé době jsem zase přečetla knížku za dva dny, ale sleduju, že tento typ literatury asi nebudu moct číst, protože se mi o tom potom i zdá.
Velmi obdivuju lidi, kteří mají tu schopnost zjistit z pár detailů o člověku tak mnoho, nicméně mnohdy to je vykoupeno něčím, co už tak přitažlivé není a to byl tento případ.. téma zajímavé, zápletka taky, to vyústění tedy nic moc, čekala jsem lepší závěr, nicméně hrdinova úchylka je fakt těžce nechutná a i přesto, že bych si pro něj přála happy end, tak ten asi nemá šanci přijít :D a jsem zvědává, jestli bude nějaké pokračování, protože nabídka, která přišla v závěru je skutečně lákavá :D jen to asi budu muset číst u snídaně :D nebo teda radši po...

Colletka
07.01.2020 4 z 5

Moc fajn čtení. Překvapilo

lenuskav
06.01.2020 5 z 5

no wau... si říkam..jak tohle může někoho vlastně napadnout?

lulu0605
25.12.2019 4 z 5

Zajiamve tema, napinave, ctive. Doporucuji.

ivdol
13.12.2019 1 z 5

To jsem nedala.

veruptackova
04.12.2019 5 z 5

Netradiční detektivka, kde hlavní hrdina není žádný svatoušek.
Originální a rozhodně umí překvapit. Místy je to sice pro silnější žaludky, ale za mě po dlouhé době originální příběh, který jsem neodhadla!

Hodnotím 4,5*

misaC
16.11.2019 3 z 5

Já jsem ráda, že jsem si knížku nekoupila ( jak jsem původně zamýšlela ), ale pouze půjčila.
Námět opravdu neotřelý, nepřišlo mi to až tak nechutné ( až na jeden okamžik, kdy se hrdina sám osvobozuje ), ale nepřišlo mi to zase až tak zajímavé, že bych se od knihy nemohla odtrhnout.
Takže 3 hvězdy.

SilvieSisinka
15.11.2019 4 z 5

Zase po dlouhé době originální námět. Čtivé, velmi napínavé. Občas velice moc nechutné. Každý čtenář knihu nezvládne. Pro silnější povahy bych doporučovala.

Ivi835
10.11.2019 5 z 5

Za mě parádní čtení

eva9748
20.10.2019 5 z 5

Napínavé čtení.

alexis818
19.10.2019 4 z 5

Opravdu zajímavé pojetí a mně se to líbilo.Neotřelé a čtivé.Myslím,že pokud od autora ještě něco bude,tak si to nenechám ujít.

iveta3689
18.10.2019 4 z 5

Zajímavý námět, autor inspiraci nezakrývá, ale naopak z ní vytěží maximum. Kniha je velmi čtivá. Některé popisy jsou hodně drsné a nechutné, ale netrvají dlouho, takže i slabší povahy by s tím neměly mít problém. Není těžké uhodnout, kdo za celým případem stojí, ale to neubírá knize na čtivosti.

Eliška82
11.10.2019 1 z 5

Ja bohužel nedocetla????strašně jsem se na ni těšila ale bohužel zklamání ale každý má prostě jiný pohled na dobrou knihu tím nechci někoho odradit.Jsem jako dost odvážný čtenář a nic moc me nerozhodi ale tohle asi nebylo to pravé ořechové????

-markéta-
08.10.2019 5 z 5

Další skvělá detektivka za mnou!
Skvělý, napínavý příběh! Vůbec by mě nenapadlo, kdo za tím celým stojí. Každopádně jsem čekala jiný konec, ale to už je tím, že jsem žena a přečetla jsem mnoho románů a viděla plno zamilovaných filmů.
Určitě stojí za přečtení!

MichalHoráček
07.10.2019 5 z 5

Děsivé, brutální, nechutné.... Ale napínavé, zajímavé a dobře se to čte. Škoda, že k těm hádankám na začátcích kapitol nikde není jejich řešení. Přiznávám, že jsem všechny neuhádl.
Doufám, že autor napíše i další pokračování. S chutí (ovšem né na lidské maso) si ho přečtu.

LittleK
19.09.2019 3 z 5

Byla jsem zvědavá, jak autor neotřelé téma uchopí a napadá mě jen fráze "neurazí, nenadchne". Popravdě jsem očekávala, že hlavní hrdina bude typický bad guy, kterého po celou dobu nesnášíte, ale musíte mu nechat jeho genialitu. Geniální Timothy sice je, ale působí na mě spíš jako oběť, která se ze všech sil snaží bojovat se svým prokletím, ač neúspěšně. Více by mě bavil hrdina, který se bere jaký je a nikomu se za to nehodlá omlouvat. Určitě od knihy nebudu odrazovat. Děj je promyšlený a spletitý, ale konec už trochu vachrlatý. Jestli půjdu do dalšího dílu, budu hodně zvažovat.

konicekbily
14.09.2019 3 z 5

Hodně rozporuplná knížka, určitě přinese spoustu protiřečících si hodnocení. Spisovatel ale umí psát, ale asi jsem jeho záměr plně nepochopil. Uvidím, co přinese případný druhý díl.

Blaufik
08.09.2019 5 z 5

Za sebe knihu rozhodně s velkým nadšením doporučuji. I přes to, že se jedná o zápornou postavu, si jistě Timothyho oblíbíte a pokud v sobě máte alespoň špetku zvrhlíka, tak si tento příběh prošpikovaný hádankami a černým humorem, jistě užijete, stejně jako já.

Reat
03.09.2019 4 z 5

No tak popořadě: obálka a anotace na výbornou, knížka zaujala už v regále knihkupectví a nalákala; námět: neotřelý a zajímavý, tudíž také plusové body. A četba? Ale jo, bavilo mě to. Trošku mě mrzelo to, že se nelze s hlavním "hrdinou" (logicky) ztotožnit, natožpak sympatizovat, což u Hannibala nebo Dextera, na kteroužto podobnost láká obálka, víceméně šlo, ovšem tady je hlavní postava prostě a jednoduše čistokrevný deviant. Ale je to zábavně utracený čas, byť některé linie jsou dosti ducha prostinké. Ale když přimhouříte obě oči, dá se to snést a další díl by mě zajímal, protože konec se mi líbil. Poctivé čtyři hvězdy......

jitka22
02.09.2019 5 z 5

Spokojenost velká, pokračování bych uvítala a samozřejmě s hlavní postavou....

thrillery FBI kanibalismus

Jack Heath