Mrchožrout

Mrchožrout https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402591/bmid_mrchozrout-LFk-402591.jpg 4 486 178

Timothy Blake série

Pro fanoušky Dextera a Hannibala Lectera je tu další temný hrdina, který se vám dostane pod kůži! Cestou ze školy se ztratí čtrnáctiletý chlapec. Jeho zoufalá matka obdrží žádost o výkupné. Hodiny tikají a policie nemá žádná vodítka. Proto na scénu vstupuje Timothy Blake, konzultant FBI, který dokáže rozlousknout i neřešitelné hádanky, ale za svoje služby požaduje zvláštní odměnu. Za každý život, který zachrání, jeden vezme, aby ukojil hlad, který jen tak tak drží na uzdě. Tentokrát je ale únosce natolik prohnaný, že je na něj možná krátký i Blake. A navíc Blakovi v FBI přidělili zvláštní agentku, kterou by si měl v jejím vlastním zájmu držet dál od těla. Nehledě k tomu, že za žádnou cenu nesmí dopustit, aby někdo odhalil jeho strašlivé tajemství…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Hangman , 2018

barusa.s
07.07.2020 3 z 5

Po přečtení knihy ve mě zůstaly velmi rozporuplné pocity. Hlavní postava - vyšetřovatel, který je placen ředitelem FBI odsouzenci na smrt, které si následně dá ke svačině? Přišlo mi to dost přitažené za vlasy. Chvílemi tam byly vskutku nechutné scény... Na druhou stranu byly postavy dobře vykreslené, bavily mě ty monology v jeho hlavě a i konec knihy. Zatím nejsem rozhodnutá, zda-li se k tomuto žánru a autorovi ještě vrátím. Je to tak 50 na 50...

Janík511
18.06.2020 3 z 5

Zajímavé zpracování vyšetřovatele, zároveň kanibala. Dočetla jsem, ale jinak mi kniha přišla příliš nechutná. Nepřipadá mi reálné, aby nikdo z FBI nezjistil, co je Blake zač. Znova bych ji už nečetla, nalákala mě opět hezky udělaná obálka, ale obsah tomu neodpovídal. Kanibalismus není nic pro mě a je až příliš nechutný.

mag097
10.06.2020 4 z 5

Námět knížky je neotřelý a zajímavý, konzultanta FBI, který je zároveň kanibal jsme tu ještě neměli. Děj je dobře vystavěný a plný zvratů, které čtenář nečeká, zároveň je knížka čtivá a místy pěkně nechutná.
Hvězdičku dolů dávám kvůli slabšímu závěru v porovnání s celým dějem knihy, přišlo mi že autor si s ním nedal tolik práce jako se zbytkem čtyři.
Knížka si ale zaslouží poctivé 4/5

maximus13
10.06.2020 1 z 5

Poprvé, kdy hodnocení knihy na DK vůbec neodpovídá tomu, co jsem nakonec četl. Kniha, kde ředitel FBI dává za odměnu "sežrat" člověka civilovi, který vyřeší jednoduchý případ? Ať vyháže všechny ty neschopné nýmandy a zaměstná ho za plat a bude. A pokud je kniha detektivka, tak složitější zápletku by vymyslel i středoškolák. Nelogické, přehnané, naivní zápletka, nudné.

fruitbueno
08.06.2020 3 z 5

Nějak nevím, co si o knize myslet, protože zatímco u seriálového Dextera jsem byla schopna jeho zvláštní libůstky akceptovat, tady mi přišly okolnosti plytké, nedotažené, vznikl hrdina trochu povrchní, ačkoli mohl být určitě vykreslen a dotažen mnohem lépe. Text je ale mimořádně čtivý, děj má spád i zajímavou zápletku, ostatní postavy sympatické a má-li vzniknout série, možná autor časem vychytá výše uvedené mouchy...

Katania
05.06.2020

Tak tohle se mi moc líbilo! Vnitřní monology hlavního hrdiny jsou perfektní!

mulder
24.05.2020 4 z 5

Nalákat čtenáře na Dextera a Hannibala Lectera byl výborný tah. Taky jsem na to slyšel. Musím ocenit čtivost knihy, snahu vytvořit neobvyklou postavu a především mě zaujal autorův věk. Myslím, že se dočkáme lepších knih. Jako fanoušek Dextera (četl jsem knihy a viděl seriál) i Mlčení jehňátek jsem se po přečtení knihy jen lehce usmíval. Škoda, že autor moc tlačil na pilu a tím udělal hlavní postavu spíše nevěrohodnou, na rozdíl třeba od Dextera. Pokračování si nenechám určitě ujít, abych zjistil, jestli se autor v mých očích zlepšil.

Basta1912
13.05.2020 5 z 5

Perfektní!!! Přečteno jedním dechem. Žádná zbytečně roztahaná bichle, sympatický hlavní hrdina, i když sem tam slupne nějakého toho odsouzence :P Ale notaaak - někteří si to přece zaslouží :D Každopádně plný počet i za ten neodfláknutý konec.

verca0794
08.05.2020 3 z 5

No musím přiznat, že ačkoliv má kniha hodně dobré hodnocení, mě moc nenadchla. Některé věci, které hlavní hrdina dělal, byli dost nereálné a to co předvedl na konci knihy mi přišlo absurdní a k smíchu.
Kladně hodnotím čtivost, zajímavý námět a to, že hlavní hrdina nemusí být vždy dokonalý.
Čekala jsem od knihy víc a hodnotím jako průměrnou detektivku.

Allla9
01.05.2020 5 z 5

Knížka není určená pro slabé povahy. A hlavně pro slabé žaludky. Ale musím uznat, že mě bavila a spisovatele si dávám do oblíbených.

Pavlnka
29.04.2020 4 z 5

Tak opravdu nevím, příběh docela zajímavý, kniha se dobře četla, ale mám z knihy fakt divný pocit. Některé popsané scény byly ... Asi to prostě není můj žánr, ale vím, že dalším dílem se určitě prokoušu :)

FejKýý
16.04.2020 4 z 5

Z téhle knihy mám rozporuplné pocity, ač byl příběh opravdu dobrý a čtivý a pokud bude pokračování, určitě si ho přečtu, tak mě tato kniha dělala čtecí krizi. Proč? Sama nevím. Rozhodně ji doporučuji přečíst všem, kdo má rád tento žánr.

Barakoudel
15.04.2020 3 z 5

Mrchožrouta bych zařadila do kategorie absurdních thrillerů. Postava hlavního hrdiny je nereálná jak jeho myšlením, tak jeho jednáním. Motiv potenciálního vraha je pro mě stále těžké pochopit. Průměrné hodnocení dávám pouze za občasné vtípky hlavní postavy vycházející z absurdity jeho myšlení, u kterých se nešlo nesmát a za hádanky před každou kapitolou. Jo a fanouškům Hannibala Lectra a Dextera bych ji určitě nedoporučila.

Knihomol2108
13.04.2020 3 z 5

Zajímavé téma, čtivé. Trochu překombinované. Za přečtení určitě stojí.

PavkaHu
06.04.2020 3 z 5

Úchylka hlavního hrdiny byla ke konci až k smíchu. Několik nejasností z děje. Četlo se dobře, ale nadšená nejsem a druhý díl číst nebudu.

Olous1
03.04.2020 5 z 5

Tak toto se fakt vymyká běžné detektivní knize.Hlavní hrdina konzultant FBI Timothy je zajímavý i jeho v uvozovkách úchylka.Kniha rozhodně není pro slabé povahy. Mě se líbila a jsem zvědavá na druhý díl.

LadyAlena
02.04.2020 5 z 5

Perfektní kniha, vůbec jsem nečekala, že by mě mrchožrout mohl zaujmout jako postava, ale stalo se. Pak mě mrzel konec, kdy to "neklaplo" se vztahem. Moc jsem to postavě přála, aby měl normální život … doporučuji přečtení

Andynka
31.03.2020 4 z 5

Hned na začátek musím napsat, že jsem lehce zklamaná. Od mrchožrouta jsem čekala, že to bude víc drsný, že mi z toho bude zle... Ale to se stalo jen jednou a to opravdu málo. Takže na mrchožrouta byl na mě moc lidský...
Každopádně příběhu to nijak neuškodilo. Byl to originální příběh, kdy lidožrout pomáhá FBI s řešením případů. A oni mu naopak za to poskytují oběti k jídlu.
Děj byl napínavý, překvapivý... místy lehce nechutný, ale nijak zvlášť. Nechyběla zde ani lehká romantická linka, která mě velmi bavila. Pavila mě zde ta lehká zvrhlost při myšlení Timotyho. A abych pravdu řekla, bylo mi Timotyho líto a měla jsem chuť ho popostrkovat, aby si konečně zvolil tu lepší cestu.

Ctenar1202
31.03.2020 5 z 5

Tak tohle bylo skvělé!!! Timothy Blake, konzultant FBI, pomáhající při vyšetřování únosu dětí.
Blake je výborný ve vyšetřování. Má za sebou těžké časy a navíc je....no to nemůžu prozradit, protože to pro mě při čtení byl šok a musela jsem si daný odstavec přečíst ještě jednou.

Při líčení určitých scén mi bylo lehce nevolno ???? ale nechci moc prozrazovat, abyste měli ze čtení ty samé šokující pocity.

Kniha je skvělá od začátku až do konce. Nemá žádná hluchá místa a hodně, hodně mi připomínala knihy Chrise Cartera.
Rozhodně doporučuju přečíst!!

Andrée
29.03.2020 4 z 5

Musím se přiznat, ale konzultant FBI mi nebyl příliš sympatický. Srovnání s Dexterem mi přijde trochu odvážné, ale jo... Celkově hodnotím kladně, děj mě chytl a nebylo moc těžké odhalit, kdo za tím vším stojí.

thrillery FBI kanibalismus

Jack Heath