Mrchožrout

Mrchožrout https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402591/bmid_mrchozrout-LFk-402591.jpg 4 486 178

Timothy Blake série

Pro fanoušky Dextera a Hannibala Lectera je tu další temný hrdina, který se vám dostane pod kůži! Cestou ze školy se ztratí čtrnáctiletý chlapec. Jeho zoufalá matka obdrží žádost o výkupné. Hodiny tikají a policie nemá žádná vodítka. Proto na scénu vstupuje Timothy Blake, konzultant FBI, který dokáže rozlousknout i neřešitelné hádanky, ale za svoje služby požaduje zvláštní odměnu. Za každý život, který zachrání, jeden vezme, aby ukojil hlad, který jen tak tak drží na uzdě. Tentokrát je ale únosce natolik prohnaný, že je na něj možná krátký i Blake. A navíc Blakovi v FBI přidělili zvláštní agentku, kterou by si měl v jejím vlastním zájmu držet dál od těla. Nehledě k tomu, že za žádnou cenu nesmí dopustit, aby někdo odhalil jeho strašlivé tajemství…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Hangman , 2018

Lukáš987
25.01.2021 5 z 5

Moje první kniha v ICH formě. Pár stránek trvalo než jsem si zvykl. Pokud máte rádi Colomba, Dextera, svérázné vyšetřování případu ????, nějakou tu krev a komplikovaný případ, je tato kniha u pro vás. Dej hltáte každou stránkou a potřebujete vědět víc. Na pachatele jsem přišel dříve než konzultant. Za mě pěkná thrilerová jízda a knihu doporučuji. Těším se na další díl.

miloslav0399
29.11.2020 4 z 5

Nadprůměrný thriller s věčným tématem masového vraha. Pachatel, motiv a především konzultant FBI jsou zde ale docela originální. Kniha mě moc bavila, přečetl jsem ji velmi rychle a když jsem zjistil, že 2. díl je ve slevě za 3 dolary, hned jsem si rozšířil čtečku o další knížku. Jediné, co mi vadilo, byla, obecně velmi rozšířená, nezničitelnost hlavního hrdiny. Několikrát jsem si vzpomněl na Terminátora.

TheSarcasm
28.11.2020 5 z 5

Logika příběhu dost pokulhává. Samotná zápletka je tak překombinovaná, že jsem jí ani pořádně nepochopil. Hlavní hrdina je sice hodně zvláštní, ale máme Dextera, takže taky nic úplně originálního. Přesto to celé funguje nad očekávání dobře. Z docela pochybných ingrediencí vznikl nakonec kupodivu dobrý koktejl. Možná i proto, že více než příběh jako takový prostě zaujme hlavní hrdina, který je (bez ohledu na svou inspiraci Dexterem) opravdu neuvěřitelný svéráz. Mrchožrout ani jako celek ale rozhodně nenudil. Přečetl jsem ho jedním dechem a těším se na druhy díl.

Arsi007
25.11.2020 5 z 5

Zápletka jako taková není žádné terno. Zmizení bohatého chlapce, drogy, podsvětí, mafie, rádoby překvapivé rozuzlení. Všechny nedostatky vám ale vynahrazují mrazivé scény Timothyho jídelníčku.

Scéna z dětství, která měla za následek jeho celoživotní závislost byla něco, co do smrti nezapomenu.

Doporučuji všem, kdo má silnější žaludek a už ho nudí číst stále dokola ty samé thrillery, nepřinášející nic nového. Tohle vás zaručeně nasytí ????

IG: @hanybooks

Matilda
20.11.2020 4 z 5

Tohle byla skvělá jízda. Místy přehnané a nelogické, ale neskutečně mě to bavilo.

zdendula31
08.11.2020 5 z 5

,,Mlaďas" mě teda hodně příjemně překvapil...
Přečteno během dne.

TerezaaBaarova
06.11.2020 5 z 5

To bylo maso! Doslova a do písmene!

Určitě nedoporučuji čtenářům se slabším žaludkem, byl to pěkně zvrhlý počin s maniakem v hlavní roli, kterého si vlastně svým způsobem oblíbíte.
5z5!

eva3992
04.11.2020 2 z 5

Timothy Blake, konzultant FBI, dokáže vyřešit i neřešitelné hádanky, takže často pomáhá i při vyšetřování únosů. Ovšem požaduje zvláštní odměnu – za každý život, který zachránil, si jeden vezme, aby ukojil hlad.

Tak tenhle thriller mě opravdu vůbec nebavil. Bylo tam toho tolik, až toho bylo moc. Autor se snažil za každou cenu tam dát co nejvíc, až to ztratilo nějaký efekt. Motiv celého únosu a jeho provedení jsem v podstatě ani nepochopila, hlavní hrdina byl „fakt dobrej“ a to mě vadilo, některé věci tam byly nelogické.

U čtení jsem se nudila a dočetla jen proto, že rozečtené knihy neodkládám. Za mě tedy velké zklamání.

annettka1098
02.11.2020 2 z 5

Bože to bylo úchylné! Od začátku do samého konce. Přišlo mi to, jako by chtěl autor především šokovat. Ze začátku se mi to velmi špatně četlo. Přišlo mi to strohé, autor mě hodil do příběhu. Naštěstí jsem se celkem rychle naučila plavat a ve čtení se zorientovala. Zvrácenosti hlavního hrdiny byla ale dána vyšší váha než detektivnímu případu. Na můj vkus to bylo už moc přehnané a málo uvěřitelné.

Murasaki
16.10.2020 5 z 5

Líbila se mi odlišnost od ostatních detektivních thrillerů, které jsem četla. Ačkoliv to může znít hodně zvráceně, Blake mi byl v knize dost sympatický. Ale kamarádit bych se s ním nechtěla. :D
Poslední třetina byla tak dech beroucí a celý ten zvrat jsem absolutně nečekala (ano, říkám to snad u každé detektivky, ale tady mi opravdu spadla brada). A ta poslední kapitola?
Opravdu dost dobrá kniha, která stojí za přečtení a doufám, že se na pulty našich knihkupectví dostanou i další díly s Timothym. Zajímá mě, jak bude jeho život pokračovat.

PetraCy
07.10.2020 4 z 5

Měla jsem z ní trochu strach, ale překvapila a dobře se četla...opět napínavá až do konce...

Smiley96
24.09.2020 5 z 5

Timothy je sympaťák... Každý má nějakou úchylku, no co... :D Kniha se mi líbila. Měla děj, byla promyšlená a konec překvapující. Určitě si ji časem přečtu znovu.

Beky
29.08.2020 5 z 5

Tak to byl teda slušný nářez :D
Takovou "brutalitu" jsem nečekala. Perfektní linka napětí, promyšlený děj a celkově to mělo spád a dynamiku. :-)

Metla
23.08.2020 3 z 5

Hmm, jak v té obrovské konkurenci ostřílených spisovatelů stvořit bestseller? A nejlépe takový, po kterém hned skočí tvůrci filmů a seriálů? Zločiny jsou čím dál brutálnější, není snadné přijít s něčím, co dokáže na mazlavé hladině krve a jiných tělních tekutin vytvořit výraznější vlnu. Musí to tedy být bombastická hlavní postava, někdo těžce narušený, nechutně morbidní a zároveň by měl ve čtenáři vzbuzovat sympatie. Uspěl Hannibal Lecter, uspěl Dexter, lidé jsou fascinováni inteligentními padouchy, pokud kromě svých temných choutek alespoň občas investují schopnosti k páchání dobra. A tak se zrodil Timothy Blake, charakter šitý čistě na efekt: ve své úchylce děsivý, tragický, netvor daleko za okrajem společnosti a přesto určený získat si množství fanoušků, jelikož je geniální ve své vnímavosti (s výjimkou scén, kdy mu spisovatel šlape na vedení), má za sebou traumatizující dětství a trousí vtípky (stěží však pozvednou koutky úst). No proč ne, v davu rozvedených chlastajících detektivů je libovolná změna vítaným osvěžením. I tak v hodnocení sežeru kus hvězdy - zkrátka mi vadí křečovitá snaha triumfovat hnusem a měla jsem problém s uvěřitelností (mrchožroutův nový zaměstnavatel je každopádně věrohodnější).
Druhá hvězda padne za oběť zápletce, která je tolik přitažená za vlasy, až ji to úplně skalpuje. Jednání pachatele mi nedávalo smysl, celá jeho motivace, provedení, těch výpadků v logice a chvil, kdy čtenářova mysl s přísunem nových informací ihned větřila na správné stopě, zatímco supermozek Blake musel čekat, až mu autor odbrzdí intelekt...
Shrnu to profláknutým: kniha se četla dobře, leč ve výsledku je dost pitomá. 65-70%

Lukeronka
20.08.2020 4 z 5

Originální námět, kniha má něco, co si člověk zapamatuje v té záplavě thrillerů a detektivek na trhu. Těším se na další díly, doporučuji. U hlavní postavy se člověk stále nemůže rozhodnout, zda je kladná nebo záporná, na jednu stranu je příběh morbidní, na druhou spíš takový černý humor. Hezky vymyšlené.

lištička123
18.08.2020 5 z 5

Výborná kniha. Napínavá, čtivá, konec překvapivý, místy ne pro slabší povahy. Určitě se těším na další díl.

LussyP
09.08.2020 4 z 5

Černý humor, čtivost a hlavní postava, u které nemohu posoudit, jestli je kladná nebo záporná, asi obojí. Tak bych shrnula tuhle knihu, nemůžu se dočkat dalšího dílu. Pachatele jsem neodhalila, což je taky klad. Za mě velmi povedené a netradiční dílo, hlavní postava mi trochu připomínala Patricka Jane z Mentalisty.

Lenka0007
02.08.2020 5 z 5

Přitažené za vlasy, ale proč ne? Svižné tempo, originální hlavní hrdina a i vtipné to bylo, takže za mě dobrý.

INCOGNITOREADER
25.07.2020 4 z 5

Mix Dextera a Hanibala Lectera? Tohle slibuje obálka. A ano. Opravdu to v knize dostaneme. Jedná se o poměrně hodně promyšlený případ únosu, který je opravdu zamotaný a nedá vám moc vodítek na odhadnutí kdo je únosce. Jak je tady zmíněno v jiném komentáři ten motiv pro únos není úplně domyšlený. Ale nic to nemění na tom, že postava Timothyho Blakea je hodně zajímavá a já doufám, že u nás vyjde i další díl.

AnjaM
14.07.2020 4 z 5

Příběh i styl psaní mě dost bavily a kniha se mi perfektně četla. Jediné, co mi na příběhu extrémně vadilo byl motiv únosce - tak hloupý motiv jsem už dlouho neslyšela. Na druhou stranu pořád se jedná o velice zajímavý, akční, lehce brutální, ale hlavně čtivý příběh, ke kterému bych si klidně přečetla i pokračování. Za konec ale stejnak ubírám jednu hvězdičku, protože celkový dojem z knihy mi to dost zkazilo...

thrillery FBI kanibalismus

Jack Heath