Mrchožrout

Mrchožrout https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402591/bmid_mrchozrout-LFk-402591.jpg 4 486 178

Timothy Blake série

Pro fanoušky Dextera a Hannibala Lectera je tu další temný hrdina, který se vám dostane pod kůži! Cestou ze školy se ztratí čtrnáctiletý chlapec. Jeho zoufalá matka obdrží žádost o výkupné. Hodiny tikají a policie nemá žádná vodítka. Proto na scénu vstupuje Timothy Blake, konzultant FBI, který dokáže rozlousknout i neřešitelné hádanky, ale za svoje služby požaduje zvláštní odměnu. Za každý život, který zachrání, jeden vezme, aby ukojil hlad, který jen tak tak drží na uzdě. Tentokrát je ale únosce natolik prohnaný, že je na něj možná krátký i Blake. A navíc Blakovi v FBI přidělili zvláštní agentku, kterou by si měl v jejím vlastním zájmu držet dál od těla. Nehledě k tomu, že za žádnou cenu nesmí dopustit, aby někdo odhalil jeho strašlivé tajemství…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Hangman , 2018

Danago
15.11.2021 4 z 5

Z mého pohledu to není vůbec věrohodné , ale asi to ani nebylo záměrem. Autor chce jistě čtenáře šokovat a to se mu daří. Hlavní hrdina je i není záporák. Zápletka je neuvěřitelně překombinovaná. Motiv pachatele a jeho improvizace jsou pro mě tak nevěrohodné až jsem se musela usmívat. Ale přesto, když se nad tím vším povznesu, tak si teď asi budu odporovat, knížka mě bavila , měla spád a i logiku. A úplně nejvíc mě zaujaly vhledy do minulosti hlavního hrdiny. Konec by se klidně dal považovat za uzavřený,ale vím že je další díl. Takže asi si ho přečtu. Jinak je to moje první knížka s touto šílenou tématikou.

Pitbullka
04.11.2021 3 z 5

Čtivé, ale takové, že ničím extra nepřekvapí. Navíc Timothy mi nebyl sympatický, takže mě to nenutilo číst dál. Za mě byl třeba Dexter mnohem lepší.

Címa
29.09.2021 3 z 5

Asi jsem od celkového rozuzlení případu čekala víc, dějově to vypadalo na docela hustou zápletku a pak se vše vyřešilo na pěti stranách. Timothy Blake mi je celou knihu dost krajně nesympaticky, má sice super schopnosti a znalosti, jak někde objevit stopu, které si jiní nevšimli, ale vlastně vše odkryje úplnou náhodou. Přečtu si i druhy dil, protože ho mám už doma, ale jinak mi ta série zas tak moc neříká.

Merlin_CZ
20.09.2021 5 z 5

Jako fanouška Hannibala a Dextera jsem si knihu fakt užíval. Kombinace obojího, sice místy trošku překombinovaný příběh, ale četlo se to dobře.
Moc nedoporučuji slabším povahám, popisy požírání kousků lidí jsou možná až moc detailné, ale všem ostatním doporučuji :)

pch1976
17.09.2021 3 z 5

Tak tohle bylo dost nechutné, ale i přesto se četlo celkem dobře. Chtěla jsem dát 4 hvězdy, ale závěr (osoba únosce) byl jedno velké zklamání.

Mudry
15.09.2021 4 z 5

Pro mě malinko pomalejší rozjezd, ale pak už jsem to hltala. Hlavní hrdina si mé sympatie musel docela dlouho získávat, ale nakonec se zadařilo, i když na Dextera nedosáhl. Ve výsledku jsem spokojená.

Macek1978
10.09.2021 3 z 5

Přišlo mi to příliš nereálné, trochu překombinované, místy jsem se v tom ztrácel. Asi zůstanu u Dextera. Tam vím co dostanu, tady jsem to dosud nenašel...

Makůvka
30.08.2021 4 z 5

Jelikož jsem prvně četla knížku Lovec, tak už mě nepřekvapilo ani nevyděsilo, co Timothy dělá. Jinak je knížka super i když misty dost hustá, ale mě se i tak líbila

veronika6239
21.08.2021 4 z 5

Ale jo, proč ne. Za mě povedené, kniha se čte dobře, příjemné zpestření 1-2 večerů. Nic náročného na přemýšlení. Rozhodně to není žádná drastarna.... Když vzpomenu na knihu Jatka, toto dílo je oproti ní téměř červená knihovna.

moudivlacek
08.08.2021 5 z 5

Kdo viděl film Hanibal, tak určitě zatouží po této knize. A musím říct, že je mnohem mnohem lepší než film. A docela mě dostalo, čím Tim vším je a že je konzultant FBI. Je to neuvěřitelné, je to morbidní, zároveň děsivé a lákavé čtení. Pořád jsem si říkala, kdy autor řekne, že vše je to lež, že to čtenář jen špatně pochopil.
Je to jen pro otrlé a silné žaludky, nebo kdo nemá tak velkou představivost, aby se se vším v knize vyrovnal. Tima jsem si oblíbila, ale zároveň mě děsil.
Jsem zvědavá na další díl. Rozhodně milovníkům thrillerů doporučuji.

AngeliS
05.08.2021 5 z 5

Hltala jsem to jako blázen. Samozřejmě je to nechuťárna, místy mě z toho bolelo, co mohlo, hlavně palce. Pro mě absolutně nepředvídatelné. Fakt žeru, když se pořád něco zvrtává a najednou to plyne jinam než bych čekala. Potřebovala jsem to číst dál a dál!! Je to takové zvláštní, jak hrdinu milujete, ale on je to příšerný humusák!

Kaduri
01.08.2021 5 z 5

Tak toto bola proste pecka!
Úplne iné, brutálne, šialené, morbídne. Nemohla som sa od knižky odtrhnúť. Nebudem prezrádzať viac, aby som ostatným nepokazila čitateľský zážitok.
"Desivý Timmy" bol skrátka na zožranie:)

Jenny46
29.07.2021 4 z 5

Nebylo to špatně, ale opravdu pro silné povahy. Zvláštní svým způsobem docela sympaťák až na tu úchylku... Určitě originální i vtipné, ani nevěřím, že jsem to přečetla. Na začátku jsem z toho měla divný pocit, ale nakonec se nedalo odložit

Ramiel
18.07.2021 3 z 5

Zábavné, ale nereálné. Místy geniální a zároveň nelogické. Zvraty překvapivé a zároveň překombinované. Na každý kladný moment v této knize se najde vždy alespoň jeden záporný. To se tak autor rozhodl smíchat Sherlocka Holmese, Hannibala Lectera a Dextera. A dopadlo to jako když pejsek s kočičkou vařil dort. Přísady se mohou jevit chutně, ale dohromady to úplně nešmakuje. Na geniálního detektiva nám Blake přehlédl příliš mnoho věcí. Ono děsivé tajemství, že je kanibal, snad ani nebylo tajemství, ne? No a ten životní příběh Blakea autor s pár změnami prostě jen okopíroval od Lindsayeho a jeho Dextera. Takže za mě průměrná kniha.

Barbora.M
14.07.2021 4 z 5

Kniha se mi četla celkem dobře. Podle názvu a anotace jsem čekala, že to bude občas i nechutné, ale nečekala jsem, že budu muset knihu párkrát odložit, protože má představivost mě nutila některé pasáže rozdýchávat. Hlavně hádanky na začátku každé kapitoly mi nedávaly spát, fakt bych brala někde nějaké správné odpovědi. Nápad dobrý, ale jsou i lepší knihy. Jsem zvědavá na Lovce.

akinomV
22.06.2021 5 z 5

Něco úplně jiného, příběh napínavý od začátku do konce.

Iva B.
13.06.2021 5 z 5

Když jsem si v anotaci přečetla, že je to pro fanoušky Dextera a Hannibala, což já jsem, tak mi bylo jasné, o co tam nejspíš půjde... Něco takového jsem asi ještě nečetla. Nic pro slabé povahy a do poslední chvíle mě vůbec netrklo, kdo za tím vším vězí. Zajímavé jsou názvy kapitol, každá představuje nějakou hádanku.

evilunicorn
25.04.2021 5 z 5

Za mě docela milé překvapení! Taková svižná thrillerová jednohubka,se spoustou zvratů, čtivá a napínavá až do samého konce.Obzvlášť vrahův motiv byl překvapivý a originální.Nečekal jsem to,ale tahle útlá kniha si plný počet plně zaslouží.

Sabina335
10.04.2021 5 z 5

Jednoduše řečeno BOMBA!!! I přes zvrácenost, která se v knize odehrává, vás to nutí číst dál a dál. Do poslední chvíle jsem nečekala, kdo za tím vším je. Rozhodně nic pro slabší povahy, ale jinak plný počet hvězdiček a lituji, že nejde dát i více. Těším se na další díl!
Jinak se mi líbil velmi zajímavý nápad s nýzvy kapitol, které představují nějakou hádanku - popravdě jsme nad tím doma občas dost debatovali a snažili se uhádnout, jaká je odpověď. Možná by stálo za to, kdyby na konci knihy byly uvedené odpovědi - občas mi některá hádanka nedala spát :D

Veveruška320
03.02.2021 4 z 5

Velice zajímavý příběh...i přes to,co se v knize odehrávalo,jsem byla napnutá od začátku až do konce:o))

thrillery FBI kanibalismus

Jack Heath