Lovec

Lovec https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467819/bmid_lovec-BZH-467819.jpg 4 173 52

Timothy Blake série

< 2. díl

Timothy Blake, bývalý konzultant FBI, teď obstarává pro šéfku podsvětí likvidaci těl. Jednou v noci však najde tělo, které najít neměl, a nezbývá mu, než ho ukrýt. Jenže pak ho FBI požádá o pomoc při pátrání po pohřešovaném univerzitním profesorovi a Blake v něm poznává mrtvého, kterého má ve svém mrazáku. A vzápětí se ztratí další muž. A pak další. V texaském Houstonu řádí sériový vrah a Blakeovi na vyřešení případu dochází čas. Vyšetřování ho zavede do továrny na výrobu sexuálních panen, na louisianskou skládku odpadu a do tajného srubu uprostřed lesa. Společný hon na vraha ho opět sbližuje s agentkou FBI Reese Thistleovou – jenže ona se tak dostává čím dál blíž k odhalení jeho strašlivého tajemství. Dokáže Blake usvědčit vraha, aniž by zároveň usvědčil sám sebe? Lovec je dalším spletitým a napínavým příběhem mrchožrouta, který za své služby požaduje vskutku zvláštní odměnu, a potěší zejména fanoušky Dextera a Hannibala Lectera.... celý text

Literatura světová
Vydáno: , Kalibr

The Hunter , 2019

Jenny46
05.08.2021 5 z 5

Nevěřila bych, ale opět mě kniha dostala čtivá, zvláštní humor a nic podobného jsem zatím nečetla ...
Těším se na pokračování.

Annkag
02.08.2021 4 z 5

Skvělé.Už se teším na další díl....skončilo to tak neúplne že mi to až kousalo nervy.
Humor autora je tak kanibalisticky strávitelní,tak správný,skvostný a dokonalo černý že sa mi Timothy každou stránkou zdal sympatickejší...

klaraj093
23.07.2021 5 z 5

Timothy opět nezklamal! Napětí a zápletka super, těším se na pokračování. Můj oblíbeny kanibal :-D

MMacicekk
22.07.2021 5 z 5

Opět se připravte na sarkasmus a černočerný humor, kterými Timothy oplývá a nevynechá žádnou příležitost k tomu, aby je dal najevo. Vznikne tak plno vtipných a dvojsmyslných situací, které pochopí pouze Timothy a čtenář. Autorovi se podařilo vytvořit (anti)hrdinu, kterého si musíte oblíbit a fandit mu i přes jeho temnou duši. Hlavní i vedlejší dějové linky se několikrát promíchají, protnou a na konci na vás autor vyplivne závěr, díky němuž budete potřebovat pokračování, a to nejlépe ihned! Skvěle promyšlená záležitost. A přesto, že pár drobných výtek bych k této knize měla – především co se týče některých explicitních scén, které působily jen na efekt se snahou více čtenářem otřást či ho znechutit – hodnotím plným počtem.

monishek
16.07.2021 5 z 5

Tohle byla bomba. Timothy je proste skvely, ja vim, ze to pro nekoho muze byt nechutný nebo tak, ale me to bavi, libi se mi to. (Nejsem psychopat, ale je to proste tak ctivy) Cely ten pribeh ma napětí a ten konec? Potrebuju dalsi dil!!!

TerezaaBaarova
13.07.2021 5 z 5

To zas bylo něco!
Hlavní hrdina se stihomanem (oprávněným), sarkasmus a černý humor, samej mord a kanibal. Timothy, který uklízí těla po mafii, uvědomění si, že je zvrhlík, nic nemění na tom, že jsem si ho oblíbila už v prvním dílu, druhý není ani v nejmenším horší! Je super!

Hádanky? Neuhádla jsem všechny a to mě trochu žere! Nemůžou být někde správné odpovědi?

Nenávidím a miluju knihy s otevřeným koncem!!!

Dela111
11.07.2021 4 z 5

Tuto knihu by neměli číst citlivější lidé a ti, kteří nemají silný žaludek. Měli by se jí naopak obloukem vyhnout.
Já sama jsem po přečtení stovek thrillerů hodně otrlá, ale mimořádně odporné stravovací návyky hlavního hrdiny a především některé situace, už i mě lehce znechutily. Oproti prvnímu dílu autor ještě přitvrdil. Nejde jen o to, co Timohty Blake pojídá, ale o situace, ke kterým tu dochází (nebudu je konkrétně popisovat a vkládat tím spoiler), které jsou extra cynické a drsné a jsou tak psychicky náročnější.

Tomu, co zažívá Blake v tomto díle, se lidově říká být mezi dvěma mlýnskými kameny - zabije ho šéfka místního podsvětí nebo ho stihne dřív zavřít agentka FBI, se kterou spolupracuje a na které jediné mu skutečně záleží?
Zápletka je výborná, děj svižný, propracovaný, napínavý. Asi od poloviny nabere příběh dost rychlý spád a kniha už se těžko odkládá.

Závěr mě ale neskutečně naštval - je to jedna z těch knih, která v nejlepším a nejnapínavějším skončí a počkejte si na další díl... :-( Tady to může být rok i víc, do té doby většinu zapomenu. Tohle fakt nesnáším, vědět to, tak začnu číst až ten další díl vyjde. Toto si rozhodně zaslouží strhnout jednu hvězdu.

Doporučit můžu jen otrlým čtenářům se silným žaludkem, kterých se jen tak něco nedotkne ;-).

JustWomen
08.07.2021 2 z 5

Když konzultant FBI se zálibou v hádankách nemůže odolat zakousnutí se do čerstvé mrtvoly, hezky zasyrova si maso vychutnat a pak odnést mrtvolu do svého mrazáku a dále ji pojídat během vyšetřování jeho smrti, je to fakt hnus. Nemůžu si pomoci, ale tenhle člověk je mi prostě odporný. Takže mi tato kniha nepřijde jako dobré čtení pro normální lidi....

Nikollinka
05.07.2021 5 z 5

Tak tohle bylo skvělý.. Stejně jako první díl. Nutně potřebuju pokračování :D

iveta3689
02.07.2021 4 z 5

Velmi dobře napsané, čte se samo. Nápad je zajímavý, pointa se ukazuje postupně a je neokoukaná.

cathyblack
28.06.2021 4 z 5

…a tak si rikam proc ne.
Jist lidsky maso, ale zustat dobrym clovekem? To je o co tu bezi. Cele je to podtrzene zvlastnim humorem a akci, ktera Vas ze zidle nezvedne ale nebude vam pripadat k uzoufani nudna. Timothy Blake mi je literarne velice sympaticky, akorat bych si vedle nej asi v autobuse nesedla. A jak uz jsem psala k Mrchozroutovi: Timothy neni jako Dexter, co se pod rouskou noci snazi ukojit svuj hlad po krvi. Nepodoba se ani Lecterovi (postrada jeho kulturni auru), narozdil od jeho kucharskeho velicenstva kanibalu si totiz Timothy Blake, velmi inteligentni konzultant FBI se zalibou v hadankach a hlavolamech, na vasem brzliku pochutna hezky zasyrova. Tato serie mne zatim bavi. A co teprve ten konec? Akutne potrebuju trojku, dovolim ti za ni zakousnout se mi do lytka.

PetraN17
24.06.2021 5 z 5

Na druhý díl jsem byla hodně zvědavá, protože jednička mě dostala... a dvojka v tom zdárně pokračuje. ..

thrillery kanibalismus kriminální thrillery

Jack Heath