Timmy Nezdárek: Chybička se vloudí

Timmy Nezdárek: Chybička se vloudí https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211186/bmid_timmy-nezdarek-chybicka-se-vloudi-211186.jpg 3 21 7

Timmy Nezdárek série

Hlavním hrdinou knihy je Timmy Nezdárek – zakladatel, prezident a generální ředitel nejlepší detektivní agentury ve městě, nejspíš v celém státě a možná i na světě. Určitě to nepotrvá dlouho a promění svoji firmu v celosvětové impérium, díky němuž zbohatne natolik, že už si máma nikdy nebude muset dělat starosti s placením účtů. Zatím brázdí na svém Nezdárkoletu – mámině elektrické dvoukolce – ulice města a řeší ty nejzapeklitější zločiny a záhady. Při tom mu (nepříliš zdatně) pomáhá jeho obchodní partner, obrovitý, ovšem taky neuvěřitelně líný lední medvěd jménem Kapitán, a také kamarád Koblížek, který je ovšem natolik posedlý studiem, že občas nezvládá úplně jednoduché špionážní úkoly. Jediným trnem v oku je Timmymu jistá metr dvacet vysoká osoba ženského pohlaví, jejíž jméno nesmí být vysloveno, majitelka konkurenční detektivní agentury. A taky spolužačka Molly Moskinsová, která je věčně cítit po mandarinkách a která je do Timmyho tak poblázněná, že to z ní dělá jasného (a jediného) hlavního podezřelého.... celý text

Dobrodružné , Pro děti a mládež

Vydáno: ekniha , Jota

Mistakes were made

téravokudlaná
05.02.2021

Ztřešťený příběh . moc nezajímavý

trudoš
12.01.2020 3 z 5

Příjemné, nenásilné, úsměvné. Trochu zbytečné mi přijdou pouze všechny ty kresbičky, které ač stylově ztřeštěné, v důsledku jen natahují rozsah. Chápu, že jde o ústupek aktuálnímu trendu knih Jeffa Kinneyho, ale to neznamená, že je to vždy k něčemu dobré. Ale uznávám, že kdybych se čtením teprve začínal, právě taková pomocná berlička by mi byla sympatická, protože by stránky rychle ubíhaly.
Dějově se příběh ale příliš nepovedl, hrdina se už od počátku projevuje jako popleta, jehož zmatenost však nemá hlubší smysl. Chyběly mi souvislosti, díky kterým bych tu jeho hloupost pochopil. Takhle je to pouze kluk, co má příliš velkou fantazii a neumí ji použít. Samotná zápletka je roztříštěná, sledujeme pátrání po ukradené dvojkolce plus spoustu dalších vedlejších linií, charakterizujících všední den Timmyho Nezdárka, to vše střídavě prokládáno vážným nebo humorným podtextem. Asi bych to neoznačil za nejlepší knihu svého života, ale věnovat jí někomu maličkému jako dárek bych se zase nebál.

Anetka24
04.06.2018 2 z 5

super kniha , ale souhlasím s Verča16 druhý díl je lepší!!!

Verča16
24.05.2018 1 z 5

Četla jsem oba dílly a ten druhý je lepší, tenhle díl byl takový nezáživný ale chvilkama dobrý. Proto dávám 1 hvězdičku

Risris
12.11.2017 5 z 5

Parádní kniha, doporučuji.

Jusťa
27.02.2015

Hezká knížka.

Boboking
16.01.2014 4 z 5

Další skvělá kniha pro děti (nejen věkem) ve stylu Deníku malého poseroutky či Rošťák Bertík atd. Malý trochu trhlý kluk, který se považuje za nej detektiva na světě. Má agenturu s ledním medvědem, a vyždy vyřeší ... prd. Mnoho skvělých hlášek, parádní naivní ktresby, doporučuji. Je do toho trochu přimíchán i jistý sociální podtext, svobodná matka, strašné finanční problémy, okrajově, ale přesto to není na škodu.

Stephan Pastis
americká, 1968