Zlomené srdce

Zlomené srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/358802/bmid_zlomene-srdce-DpV-358802.jpg 4 780 210

David Raker série

Dojela na odlehlou pobřežní vyhlídku, zaparkovala, zahodila klíčky a už ji nikdy nikdo nespatřil. Nezanechala po sobě jedinou stopu. Pro Davida Rakera, který se specializuje na hledání pohřešovaných osob, nejsou podezřelá zmizení ničím neobvyklým. Případ Lyndy Korinové se ale od samého počátku jeho dosavadním zkušenostem zcela vymyká. Namísto prostého pátrání po bývalé herečce ho totiž čeká spletitá cesta skrze roky lží, tajemství a podvodů. Lynda při procházení manželovy pozůstalosti objevila děsivou pravdu, která ji přiměla opustit všechno, co milovala, a uprchnout. Kam utekla? Před kým? Co odhalila? A žije ještě? Hledání nezvěstné ženy Rakera zcela pohltí a přivede ho do daleko většího nebezpečí, než si kdy dokázal představit…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: ekniha , Mystery Press

Broken Heart , 2016

dencazrnu
01.04.2024 4 z 5

S Timem Weaverem je to mé sedmé setkání a opět jsem u toho, co říkám od samého začátku. Kdyby všechny knihy měly méně stran, příběhu by to určitě prospělo! Přijde mi, že autor se vždy na chvíli zapomene a zbytečně nás zahání do složitých detailů, které celou knihu spíš zamotají, než aby nám pomohly. Tady to bylo zdlouhavé sledování filmů a babrání se v detailech. Ale když jsem se tím vším prokousala, pak už to zase byla jízda, na jejímž konci jsem zůstala zírat s otevřenou pusou. Pořád patří David mezi mé oblíbence, ale asi mi trošku chybí ta zběsilost a nesmrtelnost, na kterou jsem nadávala v prvních dílech :D No jo, autor se nemůže zavděčit všem, ale snad se ještě dočkáme toho, že celá kniha bude od začátku do konce prostě dokonalá :-)

Aymira
16.03.2024 3 z 5

Zatím asi nejslabší díl. Raker je zde v podstatě pořád sám, nikde žádný otravný Colm Healy, s milenkou si pouze telefonuje, a tak bylo čtení chvílemi docela nuda. Proces odhalování desítky let staré hollywoodské vraždy sice špatný nebyl, ale celkově pro mě kniha znamenala zklamání.

TerezaaBaarova
23.11.2023 3 z 5

Když čtete již v pořadí 7. díl, víte, že Tim jede svoje knihy v nějakém určitém zajetém scénáři...takže tak trochu tušíte, co bude následovat. Jak David dostane na prdel, vylíže se z toho a nakonec ji najde, tu nezvěstnou osobu. No ale Vám to nevadí, protože Davida máte rádi a hltáte a hltáte dál a dál :)

ninano
11.09.2023 5 z 5

Weaverův styl je skvělý. Dokáže vás velmi rychle připoutat a nepustí, dokud příběh nedočtete. Druhá polovina knihy je strhující.

petraj30
18.08.2023 4 z 5

Tento díl se mi velmi líbil, i když byl plný naprosto nevěrohodných a překombinovaných situací.
David se na začátku seznamuje se ženou, jejíž sestra se ztratila ( a jak jinak než, že se opět propadla do země). David se dostává čím dál hlouběji do jejího života a ocitá se ve světě filmů.
I když se to mohlo jevit jako zajímavé téma, bylo to zdlouhavé a často jsem se přestávala orientovat. To už David nepátral jen po Lyndě, ale překopával celý život jejího manžela a všech jeho známých. Ale ze čtení o Robertovi a jeho prohřešcích, mi bylo moc smutno.
Možný spoiler.
Na to, že se David dokáže dostat i z těch absolutně nemožných situací, jsem si už sice zvykla, ale nikdy mě to nepřestane udivovat. Nicméně, celých pět kapitol neustále omílal, že se blíží sirény, ale musel si hrát na režiséra a hned na poprvé vše správně seřídit.
Už se tomu musím smát, ale pořád mě to strašně baví

alabra
01.08.2023 5 z 5

Tento díl se mi líbil víc, než předchozí, někoho neosloví, je méně akční, ale mně imponuje právě to, že se zaměřuje na podrobné vykreslení několika postav, jejich vývoj. Postupné odkrývání příběhu je již tradiční pro tohoto autora, jenž patří k mým oblíbencům.

Irika
21.07.2023 5 z 5

Jako vždy Raker ani tentokrát nezklamal. Čtivé a napínavé až do poslední stránky.

Michelle.Bee76
05.06.2023 2 z 5

Tento díl série jsem nedočetla a to jsem zkusila se zatnutými zuby celkem asi 4x pokračovat a prokousat se obsahem. Pořád jsem si říkala, že to vždy má pomalé rozjezdy, ale ne. Téma "filmového plátna" mě vůbec nezaujalo. Pro mě zatím nejnudnější díl z dosavadních dílů v sérii.

dRaco
26.04.2023 4 z 5

Zlomené srdce asi nejlépe vystihuje závěrečný doslov, ve kterém se Tim vyznává z lásky ke stříbrnému plátnu. A ta je skutečně znát z celého příběhu a doznívá ve mně jako hlavní markant té snahy uplést zajímavou zápletku ve filmových kulisách. Na rozvláčné tempo v úvodní polovině a naopak zběsilou a místy překombinovanou jízdu v té druhé jsem u Rakera už zvyklý, stejně jako na jeho charakteristickou neozbrojenost, nesmrtelnost a nevyčerpatelnou odvahu. Ve výsledku mi to pak tentokrát připomíná spíše výpravný seriál bez nečekané pointy či překvapivého rozuzlení, než napínavý a strhující thriller. Na druhou stranu pořád je to skvěle napsané a sympatické čtení, Weaver je pro mě i ve své slabší poloze pořád vysoko nad průměrem.

michaela5515
24.04.2023 4 z 5

To filmové prostředí pro mě nebylo uplně ultra zajímavé, ale to neznamená, že to nebylo velice čtivě napsané. Ostatně jako všechny příběhy Davida Rakera. Ve finále bylo všechno tak dokonale vysvětlené a propletené, že je uplně jedno, jestli mě filmová zápletka bavil anebo ne.

iv.ča
05.04.2023 5 z 5

Opět skvělá kniha Tima Weavra. Nemám, co dodat!!!

Elapheg
08.03.2023 5 z 5

Vzít thriller od Tima Weavera s Davidem Rakerem, to je sázka na jistotu. Dokonce bych řekl, že Zlomené srdce, sedmé v pořadí, se mi líbilo nejvíce. Na Davida Rakera se obrátí z Ameriky Wendy, jejíž sestra záhadně a beze stopy zmizela. David případ ztracené Lyndy Korinové vezme. To ještě netuší, jak složitými spletenci lží a davných zločinů se bude muset probírat. Je to díl, který se tentokráte odehrává na americké půdě v prostředí filmových studiíí, filmů a hororů. Thriller je to výborný, s každou další rozpletenou lží, či pravdou, odkrýváme dávné zločiny a přicházíme na to, co se stalo. Napětí zde nechybí, kniha, není nijak brutální, ale přesto si udrží čtenářovu pozornost. Pachatel je odhalen již v třetí čtvrtině knihy, ale to níc neubírá na čtivosti, je tam jako vždy ještě finální zvrat. Já byl maximálně spokojen. Můj dík patří autorovi za skvělý počin a mým knižním přátelům, kteří mě k němu přivedli. Moc vám všem děkuji. Na osmý díl sáhnu brzy. :-) Dávám pět hvězd a doporučuji všem thrillerovým fandům. Tim Weaver by vás neměl minout. :-)

Hakate
04.02.2023 4 z 5

Další případ Davida, 7. v pořadí. Tentokrát mi trvalo dlouho než jsem se do dílu ponořila. Zápletka z filmového prostředí mě nechtěla vtáhnou do děje a zprvu mě nepříliš zaujala. Můj zájem vzbudila až ve chvíli, kdy se začala pořádně zamotávat. Odkrývání dávného tajemství, už nabralo na spádu a konečně mě vtáhlo do děje a pak už jsem knihu nemohla odložit. Opět plné zvratů. Další z řady skvělého příběhu.

martineknatasa
30.01.2023 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Způsob psaní mi velice sedí. Jdu na další díl.

mataj
21.01.2023 4 z 5

Podezřelé, nevysvětlitelné zmizení bývalé herečky Lindy Korinové, vdovy po uznávaném filmovém režisérovi, je Davidovým nejnovějším případem. Komplikované a pomalé sbíraní drobečků informací jde tentokrát hodně do minulosti. Odkrývání pohřbeného tajemství a hledání nitek vedoucích k odhalení pozadí dávného zločinu ho dostane opět do životu nebezpečných situací. Bylo to zajímavé a napínavé čtení ale trochu moc překombinované.

ArwenAragorn
04.01.2023 4 z 5

85%

"Kdybych do nebe vstoupil, tam jsi ty, kdybych si ustlal v podsvětí - i tam jsi."
_______________________________________________________________________________________________________________
Thriller jsem si četla, když vyšel a teď znovu. Byla jsem nadšená, když jsem zjistila, že autor je taky fanoušek do filmů jako já a stejně nadšená jsem knížkou. Nevím, co se mi na ní minule nelíbilo, teď by měla jasných 5 hvězdiček.
Zápletka a rozuzlení je skvělé. Thriller je napínavý vlastně hned od začátku, pořádně napínavé je to pak když se odhalí, kdo se podílel na vraždě a nato se postupně odkrývají další tajemství, takže rozhodně nejde polevit v zájmu o knihu až do úplného konce. Dočkáte se velice neočekávaných okamžiků.
Kdo ještě nečetl, určitě se na knihu vrhněte!

Swissman
25.12.2022 4 z 5

Nevím proč, ale tenhle případ mě prostě nechytil tak, jako ty předchozí. Stále super čtení,
ale když jsem knihu musel odložit, nehnal jsem se za ní zpět tak hrr, jako dřív.

Luigi1
19.12.2022 5 z 5

David Rake se specializuje na hledání pohřešovaných lidí.

Monns
01.12.2022 5 z 5

(SPOILER) Jako pokaždé jsem se od příběhu nemohla odtrhnout. Zápletka i konec příběhu mě dostal. Akorát mě mrzí, ze se nerozvinul vztah s Crawovou a stejně tak jsem se nedozvedela o Healym a jeho novém začátku. Tak třeba v dalším díle..

soupik2012
24.11.2022 5 z 5

Z počátku jsem měla pocit, že se jedná o nejlepší díl z této série. Příběh začal velmi tajemně a pomalejší tempo vyprávění přesně pasovalo do atmosféry příběhu. Bohužel mé nadšení nevydrželo až samotného konce. Několik nelogických situací a nesmrtelný Raker opět vyzbrojený pouze baterkou, snadno zdolává každou nástrahu která na něj v příběhu číhá. Asi od této série nemohu očekávat víc a tak nejsem nadšená, ale ani zklamaná. Audioknihu čte pan Igor Bareš a tak jako vždy odvedl mistrovskou práci.