Němé oběti

ZTRATIL VŠECHNO, NA ČEM MU ZÁLEŽELO. ZBÝVÁ JEN SPRAVEDLNOST… A POMSTA. Colm Healy patřil k nejlepším detektivům Metropolitní policie – až do chvíle, kdy se začal zabývat případem brutální vraždy mladé matky a osmiletých dvojčat. Vyšetřování uvázlo na mrtvém bodě a skutečnost, že nikdy nedokázal najít a potrestat viníka, Healymu zničila kariéru a připravila ho o rodinu. David Raker, který se specializuje na pátrání po nezvěstných osobách, je jediný přítel, který Healymu zbyl. Zároveň jako jediný chápe, že bez odpovědí Healy nikdy nedokáže najít klid a jeho život zůstane v troskách. Proto se společně znovu pouštějí do vyšetřování. Ani jeden z nich ale netuší, že vrah ze stínů sleduje každý jejich krok a pouze čeká na správnou chvíli, aby je mohl pohřbít i s posledními důkazy svého ohavného činu…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/330947/neme-obeti-RNV-330947.jpg 4.2117

David Raker (6.)

What Remains (2015)

Detektivky, Romány, Thrillery
Vydáno:, Mystery Press

muchomurka

Kniha byla napínavá i čtivá, ale mě hrozně vytáčel Healy. Jeho nevyzpytatelnost, náladovost a hrubost byly už přes čáru. Chápu, že se dostal na dno a že měl nějaké problémy a osobní démony, ale tohle už je moc.
Navíc se mi nelíbilo jistý zvrat ohledně jedné z postav.
Jinak jsem byla napnutá a knihu přečetla rychle, to ne že ne, ale doufala jsem v něco lepšího po předchozí knize, která mě uchvátila.

veronika9143

Prostě opět skvělá záležitost, autor si dává opravdu záležet. Jediné co mě štve, že se to vydává takhle na přeskáčku.

kkristynaa

Detektivky s Davidem Rakerem mě dostávají a baví čím dál víc a tento díl byl snad zatím pro mě nejlepší. Vždy, když uz se příběh začínal pomalu rozplétat, jsem si říkala, o čem to dále bude, vždyť zbývá ješte hrozně moc stránek, bude to hrozná nuda.. ale ne, autor pokaždé dokáže vymyslet ještě hrůzostrašnější rozuzlení a člověk se pak nemůže dočkat dalšího příběhu. Opravdu kvalitní dílo!

durinka

Kniha je sice čtivá, ale za mě až zbytečně moc natahovaná! Nedonutila jsem se ji dočíst...

Pitu

Neskutečně strhující, napínavá a čtivá kniha. Ačkoliv je to moje první setkání s Davidem Rakelem (je trochu frustrující, že jsem se s ním poprvé setkala až v 7. díle celé série), rozhodně není poslední. A pokud je pravda, co čtu níže v komentářích, (že jsou němé oběti nejslabší autorovo dílo) opravdu se na další díly od srdce těším!:-))

Po celou dobu čtení jsem byla napjatá, kniha mě nutila nad dějem přemýšlet i v práci a zavinila mi hodně probděných nocí (nad knihou). Ačkoliv je samotná hlavní zápletka hodně silné kafe, a vlastně ještě silnější, než si dovedete představit, ve mně největší emoční zážitek představuje Healy a jeho život/osud. Za normálních okolností čtu knihy pouze ve vlaku a před spaním. Ale u této knihy to bylo málo. Bylo strašně těžké knihu odložit a zároveň jsem byla smutná, když jsem se nevyhnutelně blížila ke konci... Barvitý popis autora, který někteří kritizují, mi vůbec nevadil, naopak! Díky jeho popisu míst, pocitů, věcí a všeho okolo autor docílil toho, že jsem si dokázala naprosto živě představit, co hlavní hrdina vidí, cítí, prožívá a o to silnější dopad to můj celkový dojem z knihy mělo. Takže za mě je pět hvězd jednoznačná volba. Více takových autorů :-)

konicekbily

Doporučuji knihu pro učitele literatury ve všech jazycích po celém světě. Zářný příklad toho, jak velice dobrý spisovatel si libuje v psaní - a to mu jde velice dobře - si uspokojil svoji touhu po psaní bez ohledu na to, zda zbytečné natahování a překombinovanost děje by mohlo čtenářovi vadit. a tady mi to už vadilo!

asterixka

Neskutečně natahované. Přibližně první polovinu knihy jsem si užívala, dokonce jsem měla pocit, že snad bude mít otevřený konec a budu hodně naštvaná :) Ale vše bylo jinak, druhá půlka knihy byla úmorně dlouhá, vše zbytečně vysvětlované a omílané dokola ... no a nakonec ty automaty.... nechápu. Škoda, jinak čtivé a napínavé.

anko57

Za mě dobrý, délka mi ani nevadila, hodně kombinací až někdy neuvěřitelné.

Hella

Strašně zdlouhavé, jedna zmíněná postava zcela nesmrtelná, motiv padouchů tedy nic moc - navíc co to jako mělo být to ustavičné stěhování automatů?, neuvěřitelně snadné vyklouznutí další postavy z vyšetřování...
Zkrátka za mě spíš ne.

bigben

Čtivé čtení, až na to, že hlavní hrdina je nesmrtelný:-)

brabofka

První setkání s D. Rakerem a dokud budu mít co číst, tak i poslední. Příběh, který by se dal napsat i na polovině stran, byl rozvleklý, než se vůbec něco začalo dít, byla skoro půlka knížky pryč. Kdybych se ze zvědavosti nepodívala ke konci a nezjistila to co mě zaujalo (nebudu prozrazovat), tak bych to po třetině knížky odložila. Takhle mě zajímalo co se vůbec stalo. A konec? Konec se vlastně rovnal začátku. Stejně rozvleklý, milionkrát vysvětlovaný, pokaždé v jiné verzi a jiným aktérem. Až tedy nakonec tím hlavním. Ale stejně. Bez chuti. Navíc jsem se neustále ztrácela v postavách, místech a hlavně čase. 3* víc ani ťuk. A další knížku - v zoufalství, nad tím, že nemám co číst (což se tak do roku 2025 nestane) :-)

mulderka
05.11.2017

O něco napínavější než Bez slitování, ale... přepálená, krajně nepravděpodobná zápletka plus cca 150 zbytečných stránek o ničem /škoda papíru!/ rovná se přesně tři hvězdy a navíc ani chlup.
Zatím mě D.Raker prostě nebere.

Pav
18.10.2017

Kniha je to napínavá, ale zbytečně rozvláčná. Neustálé zabředávání do popisu okolí, které pro vyprávění vcelku nemá význam, narušuje spád celého příběhu. Ve finále jakoby autor ztrácel dech a zápletku překombinoval. Konec byl takový divný, nijaký... Po přečtení "Není cesty zpět" mě tato kniha docela zklamala.

AlenaF
16.10.2017

Celkem dobrá detektivka, hodně akční. Těším se na další. Doporučuji.

zuzana2599
16.10.2017

Již podruhé jsem propadla kouzlu a statečnosti Davida Rakera a za víkend jsem měla tuto objemnou knihu přečtenou.
Strhující a napínavý děj mě natolik pohltil, že jsem jen nerada čtení odkládala a již nyní se těším na další setkání s neohroženým sympaťákem Davidem :-)

mendule
10.10.2017

mám ráda tohoto autora a jeho knihy, vždy mají spád a dobře se čtou, ale tahle mi připadala nezvykle rozvleklá a zbytečně překombinovaná, trochu jsem se trápila s dočtením.

J.x
03.10.2017

Po dlouhé době se mi knížka dobře četla a nechtěla jsem přestat, i když se mi děj zdál trošku zamotaný. Zkusím ještě další autorovy knížky.

KaterinaJ
19.09.2017

Asi bych knížku o cca 20 % zkrátila. S tím koncem jsem se už vyloženě trápila.

alzbeta4340
17.09.2017

Trochu překombinovaná detektivka s množstvím falešných stop, které mají za úkol čtenáře co nejvíc zmást. Přečetla jsem snadno a rychle. 4,5 hvězdičky

SimonaP
02.09.2017

Pomalý rozjezd, ale konec napínavý. Předešlé knihy jsem nečetla, a začátek na ně víceméně odkazuje, takže asi lepší číst postupně, i když všechny autorovy knihy nevyšly v češtině.

mikika
26.08.2017

Komplikované, depresivní, ale tak strhující, že nemůžete přestat číst. Musím jít na vzduch nějak rozdychat tu beznaděj, co na mě ze stránek padla...

wooloong
25.08.2017

Nebylo to špatné. Pomalejší rozjezd vyrovnal napínavý závěr. Dobře promyšlená zápletka. Ale s těmi automaty mi to prostě přišlo nějaké divné, obzvlášť s tou mapou.

mulder
24.08.2017

Za mě spokojenost s knihou. Jsem rád, že je autor mlád a dočkáme se jistě ještě mnoha takto zdařilých knih.

adaba
20.08.2017

Pro mě zatím nejslabší díl, ale i tak napínavé až do konce. Za mě spokojenost a těším se na další díl :)

čef
16.08.2017

Soukromých pátračů je v moderní krimi literatuře, alespoň pro mne, již docela málo. Proto jsem z této knihy přímo nadšen. Opět jsem se mohl porochnit v napínavých akčních scénách při sledování nemilosrdných padouchů a ocenit vynalézavost a neústupnost detektivů. David Raker zůstává určitě v hledáčku.

iška
13.08.2017

"Bez slitování" se mi líbilo podstatně více. Vlastně i díky tomu jsem sáhla po dalším titulu, ale byla jsem docela zklamaná. Souhlasím s názorem "gameho".

game
22.07.2017

Weaver je dobrý, zaujímavá hlavná postava, povolanie a aj jej zázemie, a písať autor rozhodne vie.
Toto ovšem nebola jeho najlepšia kniha, priveľmi vykonštruovaná zápletka, priveľmi rozťahaný dej, priveľa tajných budov, dokonca tajné chodby, priveľmi zlý zloduch aj s priveľmi zlými učňami, požiare ... pripadalo mi to ako u starého dobrého Edgara Wallace...
Kniha mohla byť o sto strán v pohode kratšia, trochu zhutnená, tá rozťahanosť a neustále rozsiahle hodne rozťahané deje na nových dejiskách bola nudná.
A trochu menej plaču - každú chvíľu tam kdesi za stenou nejaký chlap plače.
Čitateľné, ale mohlo byť lepšie.

mmmisulka.r
18.07.2017

Za mě nejslabší díl, ale je to jen můj dojem... Půlka knihy byla naprosto nudná, konec pak super, ale i tak slabší než předchozí díl.
Více v recenzi v záložkách - Knižní deníček.

hs777
16.07.2017

Moje třetí kniha s Davidem Rakerem a jednoznačně nejlepší. Přestože u nás vychází napřeskáčku, počkala jsem si a četla postupně. Tentokrát nejde jen o hledání nezvěstné osoby, zhruba v polovině se vynoří druhý příběh, neméně temný a beznadějný, ale protože Raker nic nevzdává, konec jsem dočítala s hodně zvýšenou tepovou frekvencí. Takhle napnutá jsem byla naposledy u S.J.Bolton a série Lacey Flint. Doporučuji a už vyhlížím Zlomené srdce!

ankaras
08.07.2017

Bála jsem se, že se nebudu dějově chytat vzhledem ke skokům autora od jedné knihy ke druhé, ale nestalo se to.